Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 10:44

Chyba tak:

zagrebska_cesta.JPG
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.05.2018 12:10

james84 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):- winieta jest obligatoryjna na odcinku Šentilj - Pesnica (E59) oraz dla ronda Pesnica, dla większej częsci ekspresówki Maribor - Pesnica - Slivnica (H2) oraz dla odcinkiów Pesnica - Zrkovska, Zrkovska - Ptujska i Slivnica - Podlehnik


- do września 2018, nie ma obowiązku posiadania winiety na odcinek Hajdina - Ptuj (Puchov Most) w obu kierunkach (ze względu na remont mostu przez rzekę Drava) W kierunku Gruškovje należy miec winietę.


Nawet nie wiedziałem że normalnie trzeba mieć winiete na tym moście...

Ale o co chodzi z tym że w kierunku Gruškovje należy miec winietę ?
Nie ma już szans na przejazd bez winiety z Podlehnik do granicy?

Na starym i nowym moście nie obowiązywała winieta i na razie nie obowiązuje. Czy będzie zmiana od września (DARS napisał podchwytliwie) zobaczymy?
O płatnym odcinku autostrady od Ptuja dp Podlehnika już napisano.
Bez winiety jedziemy w Ptuju tak jak pokazał na mapce Pääkäyttäjä.
O trasie bezpłatnej od Ptuja do Macelj też wcześniej opisano.
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 18.05.2018 12:23

@endryu, ok pisano , wiem.
Czyli zdanie
W kierunku Gruškovje należy miec winietę.
dotyczy odcinka od Ptuj do Podlehnik ?
Ostatnio edytowano 18.05.2018 12:41 przez james84, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 12:24

Tak.
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 18.05.2018 18:43

james84 napisał(a):
BaRTaSs88 napisał(a):
endryu napisał(a):
james84 napisał(a):Nie mogę jeszcze wrzucać linków na forum więc nie moge pokazać o co dokładnie mi chodzi, ale zauważyłem właśnie na google maps że odcinek S69 ( około 1km ) od autostrady A9 w Austri do Mureck jest zamknięty.
Ktoś coś wie ?
Czasowe zamknięcie https://maps.oeamtc.at/bin/query.exe/dn?L=vs_oeamtc

Świetnie, my tu gadu gadu o Slowenii, a tu się okazuje, że kluczowy zjazd z autostrady na Mureck nam zamknęli... 8O
A za 10 dni chcę tamtędy przejechać... :(


@BaRTaSs88, jedziesz objazdem MLP na Gornji Macelj czy Cvetlin ?

Pomimo, iż w Ptuju będę gdzieś o 3-4 w nocy, pojadę na Cvetlin. Nie podoba mi się ta decyzja, bo zawsze jest ryzyko, że coś mi wyskoczy na drogę w okolicach Cvetlina, więc będę jechał bardzo ostrożnie, ale tak czytam ten wątek któryś miesiąc i chyba wolę nie ryzykować z tym odcinkiem Podlehnik - Gruskovje bez winiety... :?
Podobnie w drodze powrotnej (zwłaszcza, że wtedy będę wracać za dnia i będzie to niedzielne popołudnie, więc korki w Macelj przed Słowenią bankowe :P
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 20:14

Przecież od Podlehnika do Macelj nie ma autostrady ani ekspresówki...
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 20:38

Ktoś pisał, że ze względu na trwające prace przy autostradzie wjazd w Podlehniku na drogę prowadzącą do granicy jest "dziki". Prawda to? Bo jeśli tak i mam przebijać się przez jakieś wertepy po wywrotkach, to też chyba od razu na Cvetlin pojadę (za 3 tygodnie).
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 21:06

Nieeee... Wertepy wymyślił ktoś, kto chciał całkowicie ominąć roboty jakimś nieczynnym odcinkiem drogi aby objechac korek do granicy...
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 21:11

Dziękuję za informację. W takim razie śmigam z Ptuja do Podlehnika i tam wbiję się na dojazdówkę do granicy. Mam nadzieję, że do tego czasu (13 czerwca) ogarną też już te utrudnienia w okolicach Mureck. Bo tam też zdaje się, że jest zamknięty zjazd z autostrady za Grazem w kierunku na Mureck.
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 18.05.2018 21:24

colins napisał(a):Dziękuję za informację. W takim razie śmigam z Ptuja do Podlehnika i tam wbiję się na dojazdówkę do granicy. Mam nadzieję, że do tego czasu (13 czerwca) ogarną też już te utrudnienia w okolicach Mureck. Bo tam też zdaje się, że jest zamknięty zjazd z autostrady za Grazem w kierunku na Mureck.


Wyjeżdżam 7 czerwca i też planuje jechać objazdem MLP i wjechać w Podlehnik na trase i dalej do granicy.
Dam znać co i jak :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2018 21:28

james84 napisał(a):
colins napisał(a):Dziękuję za informację. W takim razie śmigam z Ptuja do Podlehnika i tam wbiję się na dojazdówkę do granicy. Mam nadzieję, że do tego czasu (13 czerwca) ogarną też już te utrudnienia w okolicach Mureck. Bo tam też zdaje się, że jest zamknięty zjazd z autostrady za Grazem w kierunku na Mureck.


Wyjeżdżam 7 czerwca i też planuje jechać objazdem MLP i wjechać w Podlehnik na trase i dalej do granicy.
Dam znać co i jak :)

objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 20.05.2018 07:59

Witam :papa: Wyjazd coraz bliżej,jak to jest z tym odcinkiem od Podlehnika do granicy HR,z winietą czy bez?.
viamichelin pokazuje że od Pohlednika do Zakl jest to płatny odcinek drogi,czyli wjazd na autostradę bez winiety odpada :evil:
Jak jechać Panie i Panowie Jak jechać.
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 20.05.2018 11:55

Wczoraj miałem okazję jechać z Rybnika do Splitu zachwalaną drogą Czechy, Austria, Słowenia. Do tej pory dobrych kilka razy tą trasę pokonywaliśmy przez Słowację i Węgry. Mogę powiedzieć już teraz nigdy więcej przez Austrię i Słowenię. Do rzeczy, Czechy w miarę - ok choć dość często ograniczenia do 80 km/h drogi powrotnej sobie nie wyobrażam, mieliśmy okazję widzieć kilka korków ciągnących się po 5-7 km. Ogólnie rzecz biorąc roboty, roboty, roboty. Od granicy do Wiednia i trochę za Wiedeń super, potem do Grazu w miarę ok, choć też ograniczenia do 80 km/h i od Grazu do granicy też 80 km/h prawie cały czas. Zastanawiano się nad robotami w Muereck, jest ok, objazd jest bardzo dobrze oznakowany, przejeżdża się przez Gersdorf, może jest 3 km więcej. Objazd w Lenart też bardzo dobrze oznakowany, trzeba przy znaku zakaz ruchu zawrócić i pierwszą w prawo skręcić. Wiele osób zastanawia się czy obowiązuje winieta czy nie w danym miejscu, wg mnie nie trzeba się głowić. Każdy skręt jest dobrze oznakowany, np. Maribor i koło niego zielona austostrada, Zagrzeb i brak tego znaku i Lendava i Zielona autostrada. Kierowaliśmy się na Cvetlin, drogi w miarę dobre, choć w nocy można trafić na drodze na sarenki i sowy. Z Cvetlinu do Maceij drogi górzyste, i ogólnie wolno się jedzie. Ogólnie już wtedy wiedziałem, ostatni raz przez Słowenię chyba, że austostradą....No, ale od Maceij do Zagrzebia znowu ograniczenia na austostradzie 80 km/h a nawet 60 km/h. Z Zagrzebia do Splitu jak zwykle idealnie, z małym wyjątkiem, co prawda nie jeździłem do Chorwacji ostatnie 2 lata, ale tunel Sveti Rok zamknięty, nie wiem jak było poprzednio. Tylko jeden wlot jest otwarty, droga dwukierunkowa, i ciągnie się to aż do najbliższej stacji, więc kawałek drogi jest, może być nieciekawie w szczycie, nam się udało w miarę płynnie tzn. 60 km/h ten odcinek przejechać. Reasumująć wolę Węgry i Cakovec. Ceny benzyny na autostradzie w chorwacji trzeba liczyć powyżej 10 kn i to momentami grubo powyżej 10 kn.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2018 14:00

To czym trasa przez Słowację i Węgry wygrywa ?
Ilością remontowanych odcinków, czy fatalnym objazdem przez Słowenię ?
Ostatnio edytowano 20.05.2018 14:36 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 20.05.2018 14:30

Płynnością ruchu, małym obłożeniem...
Po co cytujesz cały post?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 162
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone