Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.04.2018 09:31

dids76 napisał(a):
tomi1976 napisał(a):Mam pytanie.Czy ktoś próbował takiej drogi ?
https://www.viamichelin.pl/web/Trasy?de ... .1:4.2:4.5

tak jak pisał piotrulex , jest to objazd "przez Rogatec". Jest ok, tylko w Ptuj remontowany jest most (ten w centrum), więc nie przejedziesz przez miasto tak jak prowadzi Cię ViaMichelin. :papa:


Granicy słoweńsko-chorwackiej też nie przekroczysz w Rogatcu; to przejście tylko dla obywateli tych dwóch państw. Z Rogatca jedziesz w kierunku wschodnim do Dobovca i tam przekraczasz granicę. Do Chorwacji wjeżdżasz we wsi Lupinjak.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.04.2018 09:48

Marsallah napisał(a):Granicy słoweńsko-chorwackiej też nie przekroczysz w Rogatcu; to przejście tylko dla obywateli tych dwóch państw. Z Rogatca jedziesz w kierunku wschodnim do Dobovca i tam przekraczasz granicę. Do Chorwacji wjeżdżasz we wsi Lupinjak.

Według tej stronki https://publisher.mup.hr/PublicData/GP-9ca4589996.pdf Przejście "Hum na Sutli" jest otwarte dla wszystkich obywateli UE.
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 16.04.2018 15:54

Dwa lata temu jechaliśmy przez Rogatec-Hum na Sutli.
Była noc, przebudowa drogi już rozpoczeta,kooorek do Macelj i spontanicznie ,już chyba za Podhlenikiem,myk w bok i na Rogatec.Pierwszy raz ,nie znając drogi .
Bez problemu.
No A teraz trzeba będzie pokombinowac
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 11:37

Widzę temat cały czas żywy. Zawsze stosowałem objazd M-L-P ale od tego roku chyba trzeba będzie winietę kupować bo widzę, że te kombinacje zaczynają robić się bez sensu.
A na marginesie - jaki obecnie jest koszt winiety w Słowenii i jej długość ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.04.2018 11:42

alechandro napisał(a):Widzę temat cały czas żywy. Zawsze stosowałem objazd M-L-P ale od tego roku chyba trzeba będzie winietę kupować bo widzę, że te kombinacje zaczynają robić się bez sensu.
A na marginesie - jaki obecnie jest koszt winiety w Słowenii i jej długość ?

Tygodniowa 15 euro, miesięczna 30 euro.

Ja chyba się skuszę na tę rozbudowaną wersję objazdu. :oczko_usmiech:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.04.2018 11:51

Ja już byłem blisko wyłożenia po raz pierwszy 30€ ale koledzy ogarnęli temat delikatnie rozszerzonego objazdu M-L-P i nie ma problemu.
Znów będzie można się nieco pobudzić na trasie.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.04.2018 11:52

alechandro napisał(a):Widzę temat cały czas żywy. Zawsze stosowałem objazd M-L-P ale od tego roku chyba trzeba będzie winietę kupować bo widzę, że te kombinacje zaczynają robić się bez sensu.
A na marginesie - jaki obecnie jest koszt winiety w Słowenii i jej długość ?
Nawet jak autostrada będzie do granicy w Macelj to nie ma przeciwwskazań do jazdy objazdem. Z Ptuja kierunek na Rogatec lub Cvetlin.
I co z tego, że autostrada będzie gotowa do granicy. Komfort stania na niej w korku może być lepszy. :D
Czekamy na "Schengen" Chorwacji :idea:
Koszt winiety słoweńskiej bez zmian 30 euro na dwa tygodnie (lub na miesiąc) :!: :!: :!:
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 17.04.2018 11:57

Marsallah napisał(a):Granicy słoweńsko-chorwackiej też nie przekroczysz w Rogatcu


Jakoś niedawno zmienili? We wrześniu 2017 jechałem, zerknęli na paszporty i jazda dalej.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 12:25

bezrobotny500 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Granicy słoweńsko-chorwackiej też nie przekroczysz w Rogatcu


Jakoś niedawno zmienili? We wrześniu 2017 jechałem, zerknęli na paszporty i jazda dalej.


Może mu chodziło o Meje tylko dla ruchu lokalnego, albo Dobovec kawałek wcześnej (który jest czynny 24h)...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2018 12:40

alechandro napisał(a):Widzę temat cały czas żywy. Zawsze stosowałem objazd M-L-P ale od tego roku chyba trzeba będzie winietę kupować bo widzę, że te kombinacje zaczynają robić się bez sensu.

Wątek żywy, bo dyskusyjny, konkrety masz w wątkach ogłoszeniowych.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 16:10

Dzięki Wam. O tej rozszerzonej wersji już czytałem ale jazda przez plantacje kukurydzy mi nie na rękę. Będę jechał na noc w niedzielę więc korków nie wiadomo jakich nie powinno być. Jeszcze poczytam o tych rozszerzonych wersjach ale sporo tych stron a nie chce mi się wertować tym bardziej, że w tym wątku bywam gościnnie.
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 17.04.2018 19:38

Co do cen winiet,jak jedziesz osobówką Tygodniowa 15 euro, miesięczna 30 euro.my jedziemy busem więc dla nas 60 euro miesięczna.Masakra
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.04.2018 19:59

alechandro napisał(a):Dzięki Wam. O tej rozszerzonej wersji już czytałem ale jazda przez plantacje kukurydzy mi nie na rękę. Będę jechał na noc w niedzielę więc korków nie wiadomo jakich nie powinno być. Jeszcze poczytam o tych rozszerzonych wersjach ale sporo tych stron a nie chce mi się wertować tym bardziej, że w tym wątku bywam gościnnie.

https://www.google.pl/maps/dir/46.42935 ... !3e0?hl=pl Przejazd ligth-owy pustą drogą (odpowiednik naszej powiatowej. Na Google Street View do podejrzenia).
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.04.2018 21:28

alechandro napisał(a):Dzięki Wam. O tej rozszerzonej wersji już czytałem ale jazda przez plantacje kukurydzy mi nie na rękę. Będę jechał na noc w niedzielę więc korków nie wiadomo jakich nie powinno być. Jeszcze poczytam o tych rozszerzonych wersjach ale sporo tych stron a nie chce mi się wertować tym bardziej, że w tym wątku bywam gościnnie.

Powtórzę się, jechałem w drugiej połowie lipca i po 3 w nocy korek miał kilka km, ale może to był wyjątek? Warto znać możliwości objazdu, jakby co...
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 22:19

Zależy też od dnia ale z niedzieli na poniedziałek nigdy korków nie widziałem. Najgorsze co może być to jazda w piątek lub sobotę ale w te dni nie pcham się.12 razy jechałem w niedzielę, 6 w poniedziałek i był luz.

endryu - dzięki za link, zaczynam studiować :)

edit: rzeczywiście, droga wydaje się być dość w porządku ale jak ona wygląda w nocy ?
Ostatnio edytowano 17.04.2018 22:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 148
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone