Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.03.2018 14:37

kaeres napisał(a):To na tym zjeździe odcinek jest płatny ?
Tak :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.03.2018 14:44

Od kilku lat jeżdżę w Austrii drogą B66, wcześniej "standardowy" objazd czyli Zjazd z A9 na Mureck potem Lenart i Ptuj. Co roku mam postój w pizzerii "Pri Mici" przed Ptuj i z mojego doświadczenia wiem że obie trasy jeśli chodzi o czas przejazdu są praktycznie identyczne. Porównywaliście B66 do jazdy autostradą (również w Słowenii), a ja zrobiłem porównanie B66 do standardowego objazdu M-L-P :oczko_usmiech:
https://goo.gl/maps/vt37mcAc98N2
https://goo.gl/maps/3UYDYuVqUEE2
Fakt że w nocy wybrałbym chyba standardowy objazd :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.03.2018 14:48

dids76 wg. endryu to Twój objazd jest nadal płatny. Czy jedziemy przez Graz czy w dół 66`tką to nic nie zmienia w przypadku objazdu M-L-P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.03.2018 14:57

kaeres napisał(a):dids76 wg. endryu to Twój objazd jest nadal płatny. Czy jedziemy przez Graz czy w dół 66`tką to nic nie zmienia w przypadku objazdu M-L-P

Wiem, poprowadziłem tak trasę żeby obie były identyczne jeśli chodzi o start i koniec. Z powodu ciągłej budowy autostrady sytuacja cały czas będzie się zmieniała.
Jadę pod koniec czerwca i wtedy wybiorę opcję trasy, jeśli nie będzie można zjechać na drogę nr9 to pojadę na Cvetlin, Rogatec lub Ormož (tylko tu będę musiał zrezygnować z "Pri MičI" :wink: )
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 14.03.2018 20:47

Czytając Wasze propozycje, mając za sobą już trzy lata po dwa przejazdy przez M-L-P i znając drogi w tamtych okolicach to w tym roku (28.04) chyba jednak odżałuję 63 zł i kupię jedną słoweńską winietę na 7 dni. Do CRO pojadę nocą więc skorzystam z A4. Powrót za tydzień (8 dni) zrobię bez "łaski" słoweńskich autostrad na przykład przez Ormoż.
Ostatnio edytowano 15.03.2018 19:46 przez plakon, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.03.2018 10:04

Zrobiłbym na odwrót.
Z powrotem jedzie się trudniej bo bez podniecenia :)
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 17.03.2018 15:03

Witam,
Moja żona właśnie wraca z Chorwacji i donosi, że w Słowenii otworzyli stację benzynową zaraz na początku nowego odcinka autostrady jadąc w kierunku północnym.
Chyba jest to jeszcze jedno miejsce dla zakupu vinjet, a nie tylko na granicy.
Co do prac drogowych na odcinku na północ od granicy chorwackiej, to nie zauważyła różnicy w porównaniu ze stanem z przed dwóch tygodni, kiedy to jechała do Chorwacji.
BaRTaSs88
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.03.2018 14:08

Witam.
A może do jesieni 2018 dałoby się objechać ten odcinek płatny w taki sposób, że jadąc od Ptuj równolegle do autostrady, w Podlehniku, na rondzie dalej jedziemy prosto aż do granicy chorwackiej (ulicą Žetale) i wpadamy na autostradę w Chorwacji (w Gornij Macelj) z drogi nr 1? Tylko pytanie, czy ten odcinek przy granicy jest po stronie słoweńskiej przejezdny (niestety nie mogę wrzucić tu linka z map Google...
Albo wjazd jeszcze w Słowenii na autostradę tuż przed granicą z tej samej bocznej drogi (Žetale), za autostradowym posterunkiem Policji?
Może ktoś się orientuje, czy jest możliwość wjazdu na autostradę w którymś z tych dwóch miejsc?


EDIT: ok, przejrzałem Street View i powyższe nie ma sensu, bo to jakaś boczna dróżka jest... 8O
Czyli analizując różne warianty począwszy od zjazdu na Ilż, a skończywszy na Đurmanec w Chorwacji, najoptymalniejszym (najkrótszym i za razem najszybszym) objazdem płatnej E59 w Słowenii jest trasa: Ilż -> Bad Radkersburg -> 714 -> 734 -> 229 -> Ptuj -> 690 na Cvetlin i wjazd na autostradę w Macelj. Podróż niemal równo godzinę dłuższa, niż autostradami przez Graz i Maribor oraz krótsza o niecałe 20 km.
Chyba właśnie taki wariant wybiorę jadąc pod koniec maja nocą nad Adriatyk - przynajmniej odpocznę od nudnej autostrady i w dodatku zaoszczędzę sporo floty na rekreację ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.03.2018 20:22

BaRTaSs88 Na przejazd w porze nocnej droga od Ilz w/g Twojego opisu nie jest polecana (piszą o tym w tym wątku osoby, które jechały różnymi konfiguracjami, np kolega dids76). Chodzi tu o standard drogi, itd.
Na noc przejrzyj taki przejazd https://www.google.at/maps/dir/47.08190 ... 118700!3e0 Zwróć uwagę na zaznaczoną datę, którą sobie dopasuj. I porównaj do swojej trasy.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.03.2018 20:39

endryu napisał(a):BaRTaSs88 Na przejazd w porze nocnej droga od Ilz w/g Twojego opisu nie jest polecana (piszą o tym w tym wątku osoby, które jechały różnymi konfiguracjami, np kolega dids76). Chodzi tu o standard drogi, itd.
Na noc przejrzyj taki przejazd https://www.google.at/maps/dir/47.08190 ... 118700!3e0 Zwróć uwagę na zaznaczoną datę, którą sobie dopasuj. I porównaj do swojej trasy.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że kierujesz BaRTaSs88 na płatny fragment autostrady za Ptujem. Odcinek Draženci-Lacova vas jest już chyba płatny?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.03.2018 20:58

kojacek napisał(a):
endryu napisał(a):BaRTaSs88 Na przejazd w porze nocnej droga od Ilz w/g Twojego opisu nie jest polecana (piszą o tym w tym wątku osoby, które jechały różnymi konfiguracjami, np kolega dids76). Chodzi tu o standard drogi, itd.
Na noc przejrzyj taki przejazd https://www.google.at/maps/dir/47.08190 ... 118700!3e0 Zwróć uwagę na zaznaczoną datę, którą sobie dopasuj. I porównaj do swojej trasy.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że kierujesz BaRTaSs88 na płatny fragment autostrady za Ptujem. Odcinek Draženci-Lacova vas jest już chyba płatny?

Wrażenie słuszne. Czasem mapa sama coś zmienia (żyje) dlatego dodaję punkt i aktualizuję https://www.google.at/maps/dir/47.08190 ... 118700!3e0
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2018 21:29

BaRTaSs88 napisał(a):
EDIT: ok, przejrzałem Street View i powyższe nie ma sensu, bo to jakaś boczna dróżka jest... 8O
Czyli analizując różne warianty począwszy od zjazdu na Ilż, a skończywszy na Đurmanec w Chorwacji, najoptymalniejszym (najkrótszym i za razem najszybszym) objazdem płatnej E59 w Słowenii jest trasa: Ilż -> Bad Radkersburg -> 714 -> 734 -> 229 -> Ptuj -> 690 na Cvetlin i wjazd na autostradę w Macelj. Podróż niemal równo godzinę dłuższa, niż autostradami przez Graz i Maribor oraz krótsza o niecałe 20 km.
Chyba właśnie taki wariant wybiorę jadąc pod koniec maja nocą nad Adriatyk - przynajmniej odpocznę od nudnej autostrady i w dodatku zaoszczędzę sporo floty na rekreację ;)

Od jakiegoś czasu jeżdżę przez Ilz i dalej drogą B66. Przerobiłem kilka opcji trasy przez Słowenię, jak na razie najlepiej mi się jeździ taką trasą https://goo.gl/maps/9cgkdnEob5s
Tak jak pisali poprzednicy trasę polecam na dzień :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.03.2018 21:46

dids76 napisał(a):Od jakiegoś czasu jeżdżę przez Ilz i dalej drogą B66. Przerobiłem kilka opcji trasy przez Słowenię, jak na razie najlepiej mi się jeździ taką trasą https://goo.gl/maps/9cgkdnEob5s
Tak jak pisali poprzednicy trasę polecam na dzień :wink:

Mariusz ... nie będę teraz zaśmiecał wątku ale przed wyjazdem (czyli w tym samym dniu co Ty :D ) wrócimy do tego tematu.
Odezwę się na pw.
m@rek
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2018 08:33

m@rek napisał(a):
dids76 napisał(a):Od jakiegoś czasu jeżdżę przez Ilz i dalej drogą B66. Przerobiłem kilka opcji trasy przez Słowenię, jak na razie najlepiej mi się jeździ taką trasą https://goo.gl/maps/9cgkdnEob5s
Tak jak pisali poprzednicy trasę polecam na dzień :wink:

Mariusz ... nie będę teraz zaśmiecał wątku ale przed wyjazdem (czyli w tym samym dniu co Ty :D ) wrócimy do tego tematu.
Odezwę się na pw.
m@rek


Tam po drodze są dwa zamki (Kornberg i Riegersburg) i muzeum czekolady :mrgreen: i chyba tylko dlatego wybrałbym tę trasę ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.03.2018 10:09

m@rek napisał(a):
dids76 napisał(a):Od jakiegoś czasu jeżdżę przez Ilz i dalej drogą B66. Przerobiłem kilka opcji trasy przez Słowenię, jak na razie najlepiej mi się jeździ taką trasą https://goo.gl/maps/9cgkdnEob5s
Tak jak pisali poprzednicy trasę polecam na dzień :wink:

Mariusz ... nie będę teraz zaśmiecał wątku ale przed wyjazdem (czyli w tym samym dniu co Ty :D ) wrócimy do tego tematu.
Odezwę się na pw.
m@rek

Zapraszam :wink:
Pääkäyttäjä napisał(a):Tam po drodze są dwa zamki (Kornberg i Riegersburg) i muzeum czekolady :mrgreen: i chyba tylko dlatego wybrałbym tę trasę ;)

Kilka lat pracowałem w firmie produkującej słodycze, więc nie jest to dla mnie argument za tą trasą :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone