Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.01.2018 15:11

Ja ją też omijałem już 8x ale do tej pory starym objazdem MLP.
Teraz dołączył Cvetlin to tego odcinka się boję. Jak widać z relacji powyżej całkiem słusznie.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.01.2018 17:37

M-L-P tak samo możemy spotkać zwierzynę pomiędzy Mureck-iem a Ptujem jak i od Ptuja do Cvetlina. Nie ma różnicy.
Jadąc uważnie, nie szybko, przejedziemy bez przygód.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 17.01.2018 18:35

mi ostatnio w Warszawie na Pradze dzik wyskoczyl na jezdnie i zastanawiam sie czy zaczynac sie bac czy nie ... a co dopiero Chorwacja panie...fiu fiu
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.01.2018 20:04

kazow napisał(a):mi ostatnio w Warszawie na Pradze dzik wyskoczyl na jezdnie i zastanawiam sie czy zaczynac sie bac czy nie ... a co dopiero Chorwacja panie...fiu fiu

Ile to razy Modlińska stała, bo sobie po niej dziki spacerowały? Osobom, które nie wiedzą o co chodzi-2x3 pasy ruchu, wokół bloki, domy...
Po prostu-jadąc przez las wąską nieogrodzoną drogą trzeba jechać ostrożnie i już.
Do ostatniego wyjazdu zawsze jeździliśmy MLP, ostatnio, jadąc "tam" zawróciłem w stronę Cvetlina, bo mimo 3 z hakiem w nocy, do granicy był spory korek.
Jadąc wąską i krętą górską, leśną drogą siłą rzeczy jedzie się wolno i bardziej pilnuje pobocza. Droga może nie jest jakaś bardzo komfortowa, ale tragedii nie ma.
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 29.01.2018 16:42

Witajcie. Panie i Panowie takie mam spostrzeżenie. Według aktualnej mapy z tego co widzę to wcale nie trzeba jechać przez Cvetlin. Droga nr. 689 prowadzi wprost równolegle do świeżo wybudowanej i oddanej autostrady A4. Z tego co widzę jest możliwość przejechania tą drogą i wjazdu tuż za oddanym płatnym odcinkiem A4 kawałek przed Podlehnik. Wcześniej są porobione ronda wiec musi być dojazd. Nie patrzcie przez google maps bo tam nie ma zaznaczone w którym miejscu się kończy A4. Według mapy GPS A4 kończy się tuż przed drogą o nazwie Stanośina. Teraz tylko pytanie czy tamtędy da się przejechać a wszystko wskazuje na to że tak.
Załączniki:
Dojazd do E59.jpg
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 29.01.2018 17:48

Darko811 napisał(a):Witajcie. Panie i Panowie takie mam spostrzeżenie. Według aktualnej mapy z tego co widzę to wcale nie trzeba jechać przez Cvetlin. Droga nr. 689 prowadzi wprost równolegle do świeżo wybudowanej i oddanej autostrady A4. Z tego co widzę jest możliwość przejechania tą drogą i wjazdu tuż za oddanym płatnym odcinkiem A4 kawałek przed Podlehnik. Wcześniej są porobione ronda wiec musi być dojazd. Nie patrzcie przez google maps bo tam nie ma zaznaczone w którym miejscu się kończy A4. Według mapy GPS A4 kończy się tuż przed drogą o nazwie Stanośina. Teraz tylko pytanie czy tamtędy da się przejechać a wszystko wskazuje na to że tak.



Mapa Via Michelin pokazuje ,że w tej okolicy są dwie możliwości wjechania na trasę
Załączniki:
mapa222.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.01.2018 10:21

No to teraz ktoś musi to potwierdzić z jazdy na żywo.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 30.01.2018 10:35

kaeres napisał(a):No to teraz ktoś musi to potwierdzić z jazdy na żywo.

Dokładnie :).
Wzdłuż ostatniego odcinka autostrady trwają cały czas prace budowlane i sytuacja zmienia się każdego dnia.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.01.2018 13:33

RadamiaN napisał(a):
kaeres napisał(a):No to teraz ktoś musi to potwierdzić z jazdy na żywo.

Dokładnie :).
Wzdłuż ostatniego odcinka autostrady trwają cały czas prace budowlane i sytuacja zmienia się każdego dnia.

Sugeruję dać sobie spokój przynajmniej do maja :D
Jeździłem do tej pory trasą MLP, teraz rozważam przejście Rogatec lub Cvetlin. "Znalazłem" na GM drogę równoległą (mniej więcej od "płatnego" zjazdu w Ptuj) do nowego odcinka autostrady ... ale z uwagi na trwające prace nie sądzę że jest przejezdna.
Pozostaje tylko poczekać i może ktoś lecąc na majówkę do Cro opisze aktualny stan.
m@rek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.01.2018 13:45

Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.01.2018 13:58

kaeres napisał(a):Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.

zerknij do kalendarza na 2018, jest kilka "wcześniaków"
pytanie tylko ilu z nich pojedzie tą okolicą i uraczy nas rzetelną informacją :?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.01.2018 01:45

m@rek napisał(a):
kaeres napisał(a):Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.

zerknij do kalendarza na 2018, jest kilka "wcześniaków"
pytanie tylko ilu z nich pojedzie tą okolicą i uraczy nas rzetelną informacją :?

I jak to się zmieni do lipca, o zmianach w lipcu czy sierpniu nie wspominając ;)
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 31.01.2018 09:54

m@rek napisał(a):
kaeres napisał(a):Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.

zerknij do kalendarza na 2018, jest kilka "wcześniaków"
pytanie tylko ilu z nich pojedzie tą okolicą i uraczy nas rzetelną informacją :?



Ja jadę 31.06 tak więc na pewno sprawdzę tą drogę.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 31.01.2018 11:01

m@rek napisał(a):zerknij do kalendarza na 2018, jest kilka "wcześniaków"
pytanie tylko ilu z nich pojedzie tą okolicą i uraczy nas rzetelną informacją :?


Ja śmigam 28.04, ale planowanie trasy rozpocznę pod koniec marca, kiedy to będę kupował winiety.
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 31.01.2018 11:27

Darko811 napisał(a):
m@rek napisał(a):
kaeres napisał(a):Liczymy zatem na majówkę.
Gusia chyba jedzie pod koniec kwietnia.

zerknij do kalendarza na 2018, jest kilka "wcześniaków"
pytanie tylko ilu z nich pojedzie tą okolicą i uraczy nas rzetelną informacją :?



Ja jadę 31.06 tak więc na pewno sprawdzę tą drogę.

to długi ten czerwiec w tym roku :D
ja jadę 05.06 też dam znać co i jak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone