Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.12.2017 12:46

Marsallah napisał(a):
endryu napisał(a):Nie rezygnuj z pizzy :!: Objazd M-L-P-Cvetlin jest dostępny :)


M-L-P-Rogatec również (i to w co najmniej trzech wariantach!) :lol:

No tak :)
Ale jak koleżanka gusia-s pisze i tak należy wydłużyć trasę... :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.12.2017 13:18

Marsallah napisał(a):
endryu napisał(a):Nie rezygnuj z pizzy :!: Objazd M-L-P-Cvetlin jest dostępny :)


M-L-P-Rogatec również (i to w co najmniej trzech wariantach!) :lol:


Tylko jak nie będzie już korków na głównej, płatnej drodze to warto się będzie zastanowić czy świadomie wydłużać drogę

Do tej pory różnica czasowa była niewielka, 15E w kieszeni a często i szybciej przez M-L-P

Mnie ten objazd "budzi" w idealnym momencie, bez kitu nie mogę się doczekać tego zjazdu :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.12.2017 13:55

Ja też preferuję objazd chociażby z trzech powodów nie licząc korków:
-15 "dukatów"
-"przebudzanka"
-pizza, itp. :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.12.2017 15:07

piotrulex, endryu:

No i to jest pytanie. Ja w tym roku zabuliłem po 15 ojro w obie strony. Wte, bo na prom się spieszyłem, a wewte...bo mi się nie chciało wbijać na objazd. Sam nie wiem, jak zrobię w 2018, jak się nie będę spieszył, to być może odnowię znajomość z M-L-P-R :D

A przebudzanka to jest bardzo dobry argument, bo tak to od Żyliny popierda*am cały czas drogami szybkiego ruchu, a potem jeszcze w Chorwacji pińcet jak nic...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.12.2017 00:10

piotrulex napisał(a):
Marsallah napisał(a):
endryu napisał(a):Nie rezygnuj z pizzy :!: Objazd M-L-P-Cvetlin jest dostępny :)


M-L-P-Rogatec również (i to w co najmniej trzech wariantach!) :lol:


Tylko jak nie będzie już korków na głównej, płatnej drodze to warto się będzie zastanowić czy świadomie wydłużać drogę

Do tej pory różnica czasowa była niewielka, 15E w kieszeni a często i szybciej przez M-L-P

Mnie ten objazd "budzi" w idealnym momencie, bez kitu nie mogę się doczekać tego zjazdu :)

Jeśli Chorwacja nie wejdzie do Schengen i nic się nie zmieni w obsłudze na granicy Gruškovje/Macelj to ten fragment autostrady niewiele zmieni.
W tym roku stanąłem w korku długości kilku km od tego przejścia, a było między 3 i 4 w nocy z soboty na niedzielę, druga połowa lipca.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.12.2017 22:22

Czy na ten "spektakl" miałeś wykupiony słoweński bilet za 15 €, czy bez biletu wyjechałeś z Ptuja na 9-tkę :?: :lol:


Od Ptuja, o free wycieczce "krajoznawczej" nie będę pytał. :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.12.2017 00:53

endryu napisał(a):Czy na ten "spektakl" miałeś wykupiony słoweński bilet za 15 €, czy bez biletu wyjechałeś z Ptuja na 9-tkę :?: :lol:


Od Ptuja, o free wycieczce "krajoznawczej" nie będę pytał. :D

Nie wiem, czy to do mnie, ale zakładam, że tak, tak więc odpowiadam ;)
Od początku jeżdżę trasą wiodącą przez MLP, tak też było i tym razem.
Odnośnie drogi w stronę przejścia w Cvetlinie: wąska, później dość kręta, ale nie było źle.
Niektórzy pisali o trudnościach, z jakimi zmagali się ich pasażerowie na tym odcinku. Na szczęście, my nie mamy takich problemów :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.12.2017 01:33

kojacek napisał(a):
endryu napisał(a):Czy na ten "spektakl" miałeś wykupiony słoweński bilet za 15 €, czy bez biletu wyjechałeś z Ptuja na 9-tkę :?: :lol:


Od Ptuja, o free wycieczce "krajoznawczej" nie będę pytał. :D

Nie wiem, czy to do mnie, ale zakładam, że tak, tak więc odpowiadam ;)
Od początku jeżdżę trasą wiodącą przez MLP, tak też było i tym razem.
Odnośnie drogi w stronę przejścia w Cvetlinie: wąska, później dość kręta, ale nie było źle.
Niektórzy pisali o trudnościach, z jakimi zmagali się ich pasażerowie na tym odcinku. Na szczęście, my nie mamy takich problemów :)

Słuszna dedukcja :)
Korzystam z trasy MLP-C (i wcześniej MLP-R) i ta wąskość, krętość nie jest utrudnieniem w kierunku Cvetlina. Ponad 4,5 metrowy kombiak radzi sobie dobrze na mijankach z innymi (też większymi) wozidłami. Dolegliwości zdrowotne to niestety inna, indywidualna sprawa.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 04.01.2018 11:20

Na które lepiej jechac przejście Rogatec czy Cvetlin ? Chodzi mi o jakość drogi.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.01.2018 22:10

dar37@wp.pl napisał(a):Na które lepiej jechac przejście Rogatec czy Cvetlin ? Chodzi mi o jakość drogi.

Jakość drogi jest bardzo podobna. Tu i tam jest troszkę łat na asfalcie. Ja wybrałem Cvetlin.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 05.01.2018 10:40

endryu napisał(a):
dar37@wp.pl napisał(a):Na które lepiej jechac przejście Rogatec czy Cvetlin ? Chodzi mi o jakość drogi.

Jakość drogi jest bardzo podobna. Tu i tam jest troszkę łat na asfalcie. Ja wybrałem Cvetlin.


Dorzucę na bazie swoich, nieco przykrych doświadczeń - jadąc leśną drogą (tutaj konkretnie Cvetlin) należy bardzo uważać na dziką zwierzynę ;), która lubi wejść na drogę...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2920
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.01.2018 15:48

Ten temat nigdy nie zniknie :) Nawet pół roku po i przed urlopami.
Dla mnie jest to trasa MUST HAVE w drodze do Chorwacji. Taki niemal tunel ciepło-zimno na który zawsze czekam jadąc do Dalmacji.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2018 19:07

Ten temat jest jak Lenin, wiecznie żywy i nigdy nie zaginie.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 06.01.2018 20:04

Tak wiem, że gdzieś już pewnie tym pisano, ale tu jest 130 stron wpisów, więc zapytam.
Jak przeskoczyć z Włoch do Chorwacji w miarę szybko i bez płacenia za autostrady. Google pokazują, że na trasie są odcinki płatne.
https://www.google.pl/maps/dir/45.45525 ... da!1m0!3e0
Nie uśmiecha mi się bulić 35 EUR za mniej niż 30 kilometrów trasy. Można to jakoś sensownie objechać?
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2018 21:36

W Google maps dajesz unikaj opłat i załatwione.
https://www.google.pl/maps/dir/45.45525 ... m1!2b1!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 130
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone