Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.08.2017 10:36

wkurzyli się, że turyści objeżdżają autostradę i będzie pełna kontrola ;)... ja i tak jeżdże przepisowo po Słowenii ale 120E za 13 km/h to nieźle
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 28.08.2017 16:01

My też jeździmy przepisowo, ale tu się po prostu zagadaliśmy i tak te kilka km umknęło. Tak jak piszesz, pewnie sobie refundują omijanie autostrady, więc jadąc tamtędy warto mieć to na uwadze.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 28.08.2017 16:29

Ostatnio nie przelewa im się w Słowenii, gospodarka kuleje, młodzi wyjeżdżają, turyści omijają autostradę to muszą zbierać każdy grosz. Ja przez Slo jeżdżę od kilku lat regularnie trasą Gornja Radgona - Ormoż i tyle policji stojącej i suszącej nawet w nocy co w Słowenii to na całej trasie rzadko kiedy widzę.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 28.08.2017 18:27

Dziś na objeździe nie stali
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.08.2017 18:56

bledzik napisał(a):wkurzyli się, że turyści objeżdżają autostradę i będzie pełna kontrola ;)... ja i tak jeżdże przepisowo po Słowenii ale 120E za 13 km/h to nieźle
Nawet krotność tej kwoty za prędkość :!:
http://prekrski.com/prometni-prekrski-kazni
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 28.08.2017 19:20

AdamBeata napisał(a):Ostatnio nie przelewa im się w Słowenii, gospodarka kuleje, młodzi wyjeżdżają, turyści omijają autostradę to muszą zbierać każdy grosz. Ja przez Slo jeżdżę od kilku lat regularnie trasą Gornja Radgona - Ormoż i tyle policji stojącej i suszącej nawet w nocy co w Słowenii to na całej trasie rzadko kiedy widzę.


Jak wracałem, to przed kasami do tunelu Karawanke (czyli tuż przed austriacką granicą) Słoweńcy zrobili łapankę i sprawdzali wszystkim winiety.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 28.08.2017 19:46

I :D Ale przecież płatny odcinek jest za Karawankentunnel
Edit - no tak ale jadąc od Słowenii to przed
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.08.2017 21:15

Dars intensywnie pracuje (filmik z 2012r. cały czas aktualny) https://www.youtube.com/watch?v=mwZo_CmObuQ
Krótki przejazd autostradą (na południe) musi na siebie zarabiać :idea:
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 28.08.2017 23:11

Ten taryfikator mnie przeraził. Ale mielismy szczęście, że panie policjantki miały dobry humor
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 29.08.2017 08:42

Ja już po Twoim wpisie ustawiałem sobie w aucie ograniczenie do 50.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.08.2017 08:58

Wow.... bracia Słoweńcy poszli po bandzie 8O

Też pojutrze lecę objazdem, speed limit jak nic trzeba ustawić.
rafiwrc
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 30.08.2017 12:19

Witam w weekend majowy jechałem objazdem z ktorego bylem mega zadowolony widoczki i mała oszczędność w kieszeni :) wybieram sie 16.09 na tydzien i zastanawiam sie czy kupić winietke czy też jechać objazdem... raz że sie boje ze zapomne sie i pojade szybciej :) a dwa czy jest jakas alternatywa jesli jade na tydzien z winietkami czy nic sie nie da zrobić ?? i jeszcze jedno czy nadal objazd jak wczesniej funkcjonuje?? Pozdrawiam :)
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 30.08.2017 12:25

Objazd nadal funkcjonuje
christtoph
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.09.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) christtoph » 01.09.2017 14:38

Witam
W maju 2017 pierwszy raz skorzystalem z trasy przez slovenie. Mialem problem z mapa ale juz temat opanowany. Przypuszczam , ze kazdy ma navigacje w aucie nawet jesli jej nie uzywa. Trasa z Polski na Mureck bez specjalnych wpisow, szybka, autostrady i oplaty (winiete na czechy i austrie 2 szt po 10 dni kupilem na tej samej stacji po prawej co wszyscy, dawny schell obecnie eurooil). Po wjechaniu do Mureck zjazd na chwile na chodnik i ustawiam w automapie( najnowsze automapy dzialaja tylko po odlaczeniu wifi inaczej komunikat o wylaczeniu funkcji mapy dlatego dopiero spowrotem sie zorientowalem a wczesniej sigic tak okropnie mnie prowadzil , ze glowa boli ) omijaj autostrady, oplaty,promy:
wpisuje trate L214 jako punkt poczatkowy, potem ptuj zagrebska cesta 91,videm pri ptuju, a na koncu cvetlin, po przejechaniu punktu granicznego spowrotem ustawiam aby akceptowac oplaty itp i kieruje mnie na autostrade tuz za granica slovenska. Trasa do Sutomore wiec kazde 30 euro sie oplacilo. Z tym objazdem droge pokonalem w 17.5 h( 19.5 h z postojami na siku i tankowanie)
Dodam, ze wracajac, byl problem kilka razy ,poniewaz budowano wszedzie ronda i bardzo duzo objazdow, czesc byla nawet na autostradzie , na ktorej wykluczono oplaty. Jako , ze pierwszym byl wlasnie zjazd na autostrade, stracilem jakies 10 minut na krazenie zanim polapalem sie o co kaman.
Jesli ktos jeszcze to czyta mam prosbe o informacje czy punkt graniczny w cvetlin o ktorym pisze Grenzübergang CVETLIN jest czynny caly rok ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.09.2017 18:00

christtoph napisał(a):...
Jesli ktos jeszcze to czyta mam prosbe o informacje czy punkt graniczny w cvetlin o ktorym pisze Grenzübergang CVETLIN jest czynny caly rok ?

24 hours http://www.policija.si/eng/index.php/co ... r-crossing
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 126
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone