Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2017 12:32

Przez M-L-P szybciej wjedziesz na autobahne za Mureck. Myślę, że to lepsza droga. Czasowo podobnie trochę dalej ale lecisz spokojnie
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 08.08.2017 12:36

krzygaj napisał(a):Czy będąc 20.08 - tj niedziela w godzinach 12-14 na granicy Austria/Słowienia jechać standardowo przez M-L-P czy Bad Radkersburg/Ormoz - co radzicie?

Przepraszam zapomniałem dodać, że chodzi mi o kierunek do Chorwacji :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2017 12:39

Skoro jedziesz do Cro to nieco bliżej masz przez MLP. Jak korki będą na Macelj to z Ptuja dajesz na Cvetlin i z niego wracasz na autostradę przed Krapiną
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.08.2017 21:08

Bad Radkensburg - Ormoż to jedyna trasa która jeżdżę - nie ma szans na jakiekolwiek korki. Od pięciu lat zawsze pusta droga i granica.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.08.2017 02:23

Jadąc z soboty na niedzielę granicę chorwacką przekroczyliśmy o 4:00, ale w Cvetlinie. Do przejścia Gruškovje/Macelj było kilka km korka. Najpierw postałem w nim kilka minut licząc, że będzie jechał. Nie było sensu czekać, wpisałem w nawigację Cvetlin i w drogę. Nawigacja kazała skręcać w prawo, gdy obok był ekran akustyczny, ale gdy po jakimś czasie w końcu skręciłem-poszło gładko. Tylko przerwałem Słoweńcowi przeglądanie jakiejś strony z zakupami :mrgreen:, co robił Chorwat-nie wiem-jego monitor był obrócony tyłem do mnie ;)
Droga dość ciekawa, trochę ciasnawych zakrętów, tylko małżonka się obawiała, aby nam niedźwiedź nie wyszedł na drogę 8O Dlaczego akurat niedźwiedź? Bo noc, las i góry?
Bardziej mnie dziwiły samochody zaparkowane w Chorwacji przy drodze z Cvetlina do Macelj. Stały w lesie na poboczu koło 4 w nocy. Zlot wampirów? 8O To nie Transylwania... chyba ;)
Bo na zbieranie grzybów czy jagód było nieco za ciemno.
Odnośnie samego objazdu-odcinek Ptuj-granica jest bezpłatny i-patrząc na postęp prac-przypuszczam, że jeszcze taki pozostanie w tym sezonie.
Ronda w Ptuju jechałem na pamięć, znaki już nie prowadzą w stronę Zagrzebia jak kiedyś. Ale przejazd jest aktualny.
Słoweńcy poprawili koleje fragmenty asfaltu na objeździe.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 10.08.2017 08:17

kojacek napisał(a):
Słoweńcy poprawili koleje fragmenty asfaltu na objeździe.


W zasadzie bez zmian pozostał chyba tylko odcinek w okolicach Trate (czyli od granicy), później prawie wszędzie w ciągu ostatnich trzech lat kładli nowy asfalt.
sg22
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sg22 » 13.08.2017 18:54

Przejazd do Chorwacji w nocy 3/4.08.17 zero jakichkolwiek korków paliwo 1.049 (automat blokuje 150 euro nie 100 w poniedziałek miałem już pieniążki z nadwyżki nie zatankowanej zwrócone na koncie) - uwaga nie zawsze czyta kartę u mnie Visa pko bez problemu poszło szwagier niestety nie dał rady zapłacić kartą z mbanku (w żaden sposób nie chciało jej złapać chociaż normalnie na stacjach ją płacił).
Powrót 11.08.17 około godziny 15 jedyny korek przez Ptuj około 20 minut oraz na granicy może maksymalnie 10 minut - na stacji cena ta sama co wcześniej 1.049. Cały odcinek nie płatny można śmiało jechać i się nie stresować (stawiam że jeszcze długo tak będzie patrząc na to ile tej drogi zrobili).
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 13.08.2017 18:57

sg22 napisał(a):Przejazd do Chorwacji w nocy 3/4.08.17 zero jakichkolwiek korków paliwo 1.049 (automat blokuje 150 euro nie 100 w poniedziałek miałem już pieniążki z nadwyżki nie zatankowanej zwrócone na koncie) - uwaga nie zawsze czyta kartę u mnie Visa pko bez problemu poszło szwagier niestety nie dał rady zapłacić kartą z mbanku (w żaden sposób nie chciało jej złapać chociaż normalnie na stacjach ją płacił).
Powrót 11.08.17 około godziny 15 jedyny korek przez Ptuj około 20 minut oraz na granicy może maksymalnie 10 minut - na stacji cena ta sama co wcześniej 1.049. Cały odcinek nie płatny można śmiało jechać i się nie stresować (stawiam że jeszcze długo tak będzie patrząc na to ile tej drogi zrobili).

Przede mną płaciło dwóch poznaniaków - credit 100,00. Mnie też zablokowało 100,00 - widać coś pozmieniali.
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 13.08.2017 19:32

Witam. Wyjechaliśmy dziś z Marek pod Warszawą o godz. 0.30 - dojechaliśmy na nocleg w okolicach Ptuj o 14.00
Jazda na 2 samochody z dziećmi, kilka postojów, żadnych problemów ( trasa przez Wiedeń - objazd M-L- do Ptuj ). Szybko i sprawnie, korków nie stwierdzono. Jutro jedziemy przez Cvetlin :papa:
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 13.08.2017 19:47

Jechaliście na Ostrawę? Nie było problemu z winietką 10 dniową na pierwszym Shellu w Czechach?
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 13.08.2017 21:03

marynamaj napisał(a):Witam. Wyjechaliśmy dziś z Marek pod Warszawą o godz. 0.30 - dojechaliśmy na nocleg w okolicach Ptuj o 14.00
Jazda na 2 samochody z dziećmi, kilka postojów, żadnych problemów ( trasa przez Wiedeń - objazd M-L- do Ptuj ). Szybko i sprawnie, korków nie stwierdzono. Jutro jedziemy przez Cvetlin :papa:


Proponuje off-line. Nie szkoda urlopu na ciągłe odpalanie laptopa.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.08.2017 22:51

franki napisał(a):Jechaliście na Ostrawę? Nie było problemu z winietką 10 dniową na pierwszym Shellu w Czechach?


Z jakiego powodu miałyby być te problemy? No i jaki to ma związek z objazdem Słowenii? Wiesz co to PW?

Aby zwiększyć Twój niepokój napiszę, że nie ma już tam tego Shella ;)
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 14.08.2017 07:24

piotrulex napisał(a):
franki napisał(a):Jechaliście na Ostrawę? Nie było problemu z winietką 10 dniową na pierwszym Shellu w Czechach?


Z jakiego powodu miałyby być te problemy? No i jaki to ma związek z objazdem Słowenii? Wiesz co to PW?

Aby zwiększyć Twój niepokój napiszę, że nie ma już tam tego Shella ;)


A to gdzie teraz kupić winietę na CZ i A? zawsze tam kupowałem
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2017 07:45

Ludzie.... Nie czytacie wątku. Milion razy napisane ze na pierwszej lepszej stacji po wjeździe do danego kraju, na stronie tolltickets.com lub w naszym PZMocie (wersja hard)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2017 07:47

krzygaj napisał(a):
piotrulex napisał(a):
franki napisał(a):Jechaliście na Ostrawę? Nie było problemu z winietką 10 dniową na pierwszym Shellu w Czechach?


Z jakiego powodu miałyby być te problemy? No i jaki to ma związek z objazdem Słowenii? Wiesz co to PW?

Aby zwiększyć Twój niepokój napiszę, że nie ma już tam tego Shella ;)


A to gdzie teraz kupić winietę na CZ i A? zawsze tam kupowałem


Wg mnie w tym samym miejscu..Shella nie ma ale stacja jest (inny operator) i sądzę, że winiety sprzedają dalej. Musi potwierdzić ktoś kto tam kupował.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone