Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdowa wycieczka do BiH plus MNE i HR.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Objazdowa wycieczka do BiH plus MNE i HR.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 31.03.2013 21:11

Witam ja38 l dziewczyna 36l wybieramy się od 29 maja do 11.czerwca z Gorlic do BiH na około 4 dni , do Czarnogóry na 3 dni i Chorwacji 4 dni. Jadę przez Słowację bez autostrad, do granicy z Węgrami- Senna, Węgry z autostradami (Budapeszt, Szekszard). Granica z Chorwacją Udvar, z BiH Gradiska Bos potem Banja Luka, Jajce, Jablanica, Mostar. Zakwaterowanie w Mostarze lub okolicy{3 noclegi) W planach zwiedzania jest Mostar, Pocitelj, Blagaj, Kamienie Bogumiłów, Medjugorie, Wodospady Krawica, Stolac. Potem przejazd do Tjentiste i zwiedzanie Parku Sutjeska (wodospad Skakavac, wyjście na Maglic ) i w okolicach parku 1 nocleg. Następnego dnia zwiedzanie Piaskowe Piramidy i przejazd do Czarnogóry do jeziora Pivsko i trasa do Źabljak gdzie 3 dni noclegu. W planach jest zwiedzanie jezioro Crno, most w Durdevica Tara , wyjazd kolejką na gure -savin kuk jazda autem na Curevac (1626) , oraz w pobliże V Stulac (2104). Następnie przejazd do Makarska na 3 noclegi i zwiedzanie jeziorka Imotski, wyjazd na Sv. Jure i trochę leniuchowania na plaży.. W drodze powrotnej w planach jest jeden nocleg koło Plitwickich jezior i zwiedzanie plitwic, wyjazd na przełęcz Mali Alan i Vidikovac Kamenjak . Trochę tych punktów do zwiedzania się nazbierało więc na miejscu się okaże czy na wszystko wystarczy czasu, oraz pewnie niekiedy będzie trzeba bardzo wcześniej wstać i późno się położyć.. Wyjeżdżam ok. 14godz. Trasa 1100 km. wiec planuje koniec Węgier początek Chorwacji zrobić z 4 godz. przerwy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i chciałby jechać z towarzystwem to proszę o info. Koniecznie trzeba wziąć ze sobą dużo humoru.
Termin wyjazd jest elastyczny więc może się nieznacznie zmienić.
Mam jeszcze pytanie
1 Czy może ktoś jechał pożyczonym autem bez upoważnienia i miał z tego powodu jakikolwiek problem. Głównie chodzi mi o BiH i MNE. Z informacji ambasady pk.4 http://pl.ambasadabih.pl/sekcja-konsula ... tania-nzp/ wynika ze trzeba mieć upoważnienie tylko czy nie jest to przepis martwy.
2 Istnieje mała możliwość (ale niestety istnieje) ze z racji jaką mam prace może wyjazd nie dojść do skutku lub termin wyjazdu będzie przesunięty ze względu ze w ostatniej chwili mogę zostać odwołany z urlopu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2013 16:43

Co do punktu pierwszego, skoro jest na stronie internetowej Ambasady nie jest martwy. :)
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 05.04.2013 09:17

Na kilkadziesiąt przejazdów przez granicę chorwacką, poproszono mnie kilkakrotnie o ten dokument. Tak, że również Chorwaci mogą sprawdzić
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 13.04.2013 22:37

Przez granicę Hr/BiH ie przejedziesz bez zielonej karty, takze warto sie o nią postarać :)
jezeli chodzi o granicę udvar, raczej o nic się nie czepiają

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Objazdowa wycieczka do BiH plus MNE i HR.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone