Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2012 23:29

Zdaje mi się,że Policja Słowacka liczy na jeleni z Polski i pewno ich wyłapuje. Omijanie tego odcinka nie jest proste.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 23.08.2012 09:26

darek1 napisał(a):Zdaje mi się,że Policja Słowacka liczy na jeleni z Polski i pewno ich wyłapuje.


Nie jest też prawdą że słowacka policja poluje na kierowców próbujących ominąć płatny odcinek R1. Jak w cywilizowanym kraju każdy ma wybór płacić lub nie. Podobnie w Chorwacji, nie spotkałem się ze wzmożonymi kontrolami policji na Jadrance dlatego że ktoś omija autostradę. Wszystko jest pięknie oznakowane znakami, tam gdzie autostrada jest płatna jest odpowiednie oznakowanie pod znakiem autostrady a tam gdzie jest bezpłatna, również. Zapewniam Cię że znak płatnej autostrady znajduje się po zjechaniu z bezpłatnego odcinka R1. Jechałem po raz pierwszy, wprawdzie z nawigacją ale wszystko na prawdę jest pięknie oznakowane. Jak masz obawy to zjedź sobie skrzyżowanie wcześniej zgodnie z załączonym linkiem powyżej. Nie będzie ryzyka że przeoczysz zjazd.

darek1 napisał(a):Omijanie tego odcinka nie jest proste.


Omijanie tego odcinka jest banalnie proste. Nie dało się tego prościej opisać i zaznaczyć na mapie. Wszystko jesto prosto zaznaczone. A wydaje mi się że nikt filmu z youtube nie załączy.
lisartur
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisartur » 23.08.2012 09:44

Ja jechałem tą drogą tym razem jest super i i jest banalnie prosta jechałem w jedna i drugą stronę i nie prawdą jest że policja czatuje na turytów
Obrazek
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 23.08.2012 12:04

lisartur napisał(a):Ja jechałem tą drogą tym razem jest super i i jest banalnie prosta jechałem w jedna i drugą stronę i nie prawdą jest że policja czatuje na turytów
Obrazek


Zaskakujące jest to, jak wiele osób myli Słowację ze Słowenią....:)
Pafka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pafka » 23.08.2012 12:18

Witam
Mam pytanie czy odcinek R1 przy Banskiej Bystrycy jest jedynym odcinkiem płatnej drogi na trasie Chyżne - Sahy?
Jak to wygląda na odcinkach R3 wokół Trsteny i Oravsky Podzamok?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 23.08.2012 12:40

Pafka napisał(a):Witam
Mam pytanie czy odcinek R1 przy Banskiej Bystrycy jest jedynym odcinkiem płatnej drogi na trasie Chyżne - Sahy?
Jak to wygląda na odcinkach R3 wokół Trsteny i Oravsky Podzamok?


Tak, odcinek R1 przy BB jest jedynym odcinkiem na którym obowiązuje winieta na tej trasie. Obwodnica Trsteny oraz trasa obok Oravskiego Podzamku są bezpłatne. Znowu kłania się kolorystyka oznaczeń tras na maps.google.pl Odcinki płatne dróg ekspresowych są oznaczone wyraźniejszym, ciemniejszym pomarańczowym kolorem.
Pafka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pafka » 23.08.2012 12:47

Dzięki serdeczne.
Na kolor zwróciłem uwagę, ale wolałem się dopytać.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2012 13:44

Po dokładnym akademickim przestudiowaniu kolorów drogi R1/E77 przyznaję rację, że zjazd w Banskiej Bystricy z odcinka bezpłatnego R1/E77 (zaznaczony na mapie jasniejszym kolorem niż odcinek płatny - po powiększeniu widoku Zoom widać różnice ) w ulicę Zvolenska cesta zaznaczony jest na mapce dobrze. Dalej objazd zaznaczony prawidłowo. Mając powyższe na uwadze zwracam honor autorowi objazdu. AutoMapa także pokazuje ten objazd. Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2012 13:49

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Dopuszczam te ominięcie płatnego odcinka drogi ekspresowej R1 Banska Bystrica - Zvolen do słuzbowego wykorzystania przez Cromaniaków chcących zaoszczędzić parę groszy. Na litr Rakiji starczy. :D :D :D
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 30.06.2013 11:28

Wie ktoś może czy odcinek drogi R4 na wysokości Koszyc jest płatny. Że D1 to wiadomo ale łatwo ją objechać. Potem D1 przechodzi w R4..
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 30.06.2013 13:25

http://www.dialnicnenalepky.sk/SpoplatneneUseky.aspx

Powyżej link do oficjalnego wykazu dróg płatnych dla pojazdów o DMC < 3,5t.
pluszaki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 23.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluszaki » 30.06.2013 14:39

R4 nie jest płatna
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 30.06.2013 14:54

Dzieki demi-duox i pluszaki za rozwianie wątpliwości, na innych forach głupoty piszą . Pozdro
jdn
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdn » 01.07.2013 10:19

R1 w BB jest za friko do pewnego momentu(google maps ma to prawidłowo oznaczone), jak ktoś poszuka starszych postów na tym forum to ktoś dał jakiś urzędniczy papier z tłumaczeniem i dodatkowo można znaleźć stronę urzędową gdzie to jest zaznaczone od którego i do którego momentu to jest płatne, jak znajdę obie te informację to postaram się uzupełnić też ten wątek. Na razie mogę polecić opcję szukaj na forum lub w google wpisać szukaną frazę z dopiskiem cro.pl
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 26.07.2013 10:39

To ja napisał(a):Kolego Skooter w Preszow i pierwsze światła za TESCO, tak chyba bardziej czytelnie.
Przy omijaniu tego samego płatnego odcinka D1 w drodze powrotnej, należy kontynuować podróż do Preszova drogą nr 68. Tuż przez rozpoczęciem D1 za obwodnicą Koszyc skręcamy w lewo w miernie oznaczoną ową drogę nr 68 z drogowskazem "Budimir 1". I śmigamy ok 30 km widząc co czas jakiś w prawym oknie samochodu płatną D1. Ku przestrodze jadąc te 30 km jest pełno wiosek z obszarem zabudowanym gdzie obowiązują ogr. do 50km/h, szczerze radzę się tego trzymać bo policja słowacka tylko czaka na lekkie przekroczenie tej prędkości..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone