Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objawy duszności w Chorwacji

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010
Objawy duszności w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 02.08.2012 14:21

Ostatnio podczas pobytu w Chorwacji (lipiec) miałem kilka razy dokuczliwe objawy duszności i chwilami kołatania serca. Temperatura oczywiście ponad 30st. Zastanawiam się, czym to było spowodowane? coś z krążeniem? może nadwagą (108kg) ale był ze mną kolega z wagą 140kg i dość dobrze się czuł ( raz go przymuliło po rakiji) :wink: W Polsce czuje się dobrze, nie mam żadnych tego typu objawów. Po powrocie występowały u mnie jeszcze przez parę dni w/w objawy i później wszystko przeszło. Ktoś miał coś podobnego?[/b]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 02.08.2012 14:28

Przysuń sie bliżej monitora to Cię osłucham.... Ok... zakasłaj...OK.
Usiąc wygodnie na krześle, pobiore Ci krew do badania..... acha i mocz - ale to idź za monitor.... O dziękuję - jeszze ciepły...
A tak poza tym - to forum o Chorwacji - nie medyczne.
Ai zalecam wizyte u lekarze - cóż my Ci możemy pomóc przez net????? :cry:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.08.2012 14:34

Mariusz_M napisał(a):Przysuń sie bliżej monitora to Cię osłucham.... Ok... zakasłaj...OK.
Usiąc wygodnie na krześle, pobiore Ci krew do badania..... acha i mocz - ale to idź za monitor.... O dziękuję - jeszze ciepły...
A tak poza tym - to forum o Chorwacji - nie medyczne.
Ai zalecam wizyte u lekarze - cóż my Ci możemy pomóc przez net????? :cry:



Doskonałe :D:D

Aczkolwiek uważam, że to mogą być również symptomy ... zauroczenia Chorwacją, a tu lekarz nie pomoże :D


Niemniej, nie zaniedbałbym zrobienia mimo wszystko jakichś,
choćby podstawowych, badań, bo i u nas zapowiadają upały :)

Pozdrawiam
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 02.08.2012 14:35

Pytanie brzmiało; czy ktoś miał podobne objawy? a nie o diagnozę i rozpoznanie choroby :D
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 02.08.2012 14:39

Kolego moim zdaniem masz napadowe migotanie przedsionków. Pewnie masz także nadciśnienie. Może jeszcze o tym nie wiesz i tym samym go nie leczysz. Bez wątpienia te objawy kołatania mają związek z wysoką temperaturą i spożywaniem alkoholu nawet w niewielkich ilościach.
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 02.08.2012 14:48

Na ciśnienie biorę leki( enarenal) od 2 lat. Kolega który był ze mną również ma leki na ciśnienie ale dobrze się czuł. W zeszłym roku w Chorwacji tylko raz mi było duszno przez parę minut ale to wtedy klimę nam właściciel wyłączył, a w pokoju 31st było. Znajomy mi mówił również o nasilonych objawach nerwicy.
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 02.08.2012 14:49

Robert36, nie czytaj głupich wpisów tylko udaj się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i jemu opisz objawy, które miałeś. Lekarz nie wyśmieje Ciebie, tylko skieruje ewentualnie na badania diagnostyczne. Pozdrawiam i zdrówka życzę
PS. Nie przejmuj się docinkami, bo na cro.pl piszą także o "doopie Maryni"- tylko w innym dziale :lol:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 02.08.2012 14:52

Ja bym powiedział bankowe nadciśnienie rozkurczowe sugerowałbym udać się szybko do lekarza 1 kontaktu,bądź żeby nie tracić cennego czasu od razu do kardiologa. Najlepiej prywatnie gdyż na kasę chorych to tak z 0.5 roku trzeba czekać. Ten zrobi USG serca, założy aparat Holtera na 24h i wszystko się okaże ale przewiduje przerost komory serca i 2,5 mg Bisocard co rano do sniadania albo zamiast kolacji

PS jeśli ważysz "zaledwie 108 a masz 180 cm wzrost masz jakieś 30-35 kg nadwagi, nadwage przelicza się na nadciśnienie 1 kg to 1mmHg w pomiarze ciśnienia a więc reasumując przy normalnym ciśnieniu 135/85 mmHg dorzuć u siebie po 25 do tych parametrów i masz swoje ciśnienie które jes już poważnym nadciśnieniem

PS2 Kolegą się nie sugeruj medycyna i fizjologia nie są naukami ścisłymi ale wierz mi waząc 140 kg też długo nie pociągnie

PS3 jeśli dobrze pamiętam w nicku masz 36, jeśli to wiek to jesteś idealnym przykładem bo około 35 roku życia zaczyna się odczuwać nadciśnienie, masz szczęście bo mogło się to skończyć zawałem wylewem,sugeruje dietę,rzucenie picia i palenia jedzenia mięsa itp a w to miejsce nieco ruchu

PS3 Przed pójściem do lekarza zrób sobie lipidogram i glukoze na czczo i 2h po jedzeniu znowu żeby nie tracić czasu

pozdrawiam
Marcin
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 02.08.2012 14:55

przepraszam jeśli Cię przestraszyłem ale taki był mój zamiar :D
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 02.08.2012 14:56

a nerwica to strach z zapewne kompletnie wypłukanym magnezem z organizmu sugeruje profilaktycznie przy nerwicach 500 mg magnez/dzień
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 02.08.2012 15:01

Dzięki za mądre rady. Idę w piątek do Kardiologa od razu.Co prawda teraz czuje się dobrze :D

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Objawy duszności w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone