Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.08.2017 09:10

29 czerwca, czwartek: O Starym Gradzie.

Letni pałac Petra Hektorovića wraz z kamiennym basenem jest najsłynniejszą budowlą St. Gradu. Był w całości zaprojektowany i nadzorowany przez artystę, budowa trwała niemal 40 lat, a fizycznymi pracownikami byli lokalni mieszkańcy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filozofia życia Hektorovića jest zamknięta w jego twierdzy. Stworzył miejsce dla wszystkich Bożych Stworzeń: ryb, ptaków, roślin i ludzi. Ogród, jest autorstwem samego poety, osobiście sadził drzewa, kwiaty i rośliny, które przywoził z zagranicznych podróży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Największą atrakcją pałacu jest staw z rybkami, który znajduje się na dziedzińcu. W stawie pływają barweny, które specjalnym kanałem przepływają z morza. Woda w stawie jest mieszanką wody morskiej i źródlanej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwagę przyciągają napisy na ścianach.

"Pamiętaj, że nie zatrzymasz bogactwa, sławy, urody i młodości przed śmiercią. Ona zabiera wszystko"

Obrazek

" Nie mamy nic do ukrycia"

Obrazek

" Tworząc, połącz: uczciwość i kwalifikacje"

Obrazek

"Pamiętaj za czym podążasz"

Obrazek

I napis na ścianie frontowej budynku:

"Twórca wszystkiego"

Obrazek

Wychodzimy z pałacu i idziemy do portu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy i podziwiamy główne jachty, które powoli zaczynają spływać na wieczorne biesiady, ale też i ciekawe budynki ładnie doświetlone przez słoneczko. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiatuszki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli wracamy do samochodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracając na kamp mamy okazję zobaczyć całkiem fajny zachód słońca nad St. Gradem. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po raz kolejny stwierdzam, że uwielbiam to miasto. :hearts:
Szkoda, że nie mieliśmy chęci na wejście na wzgórze... ale od czego są następne razy. :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.08.2017 09:19

W końcu otworzyli :mrgreen:
Ładnie w tym pałacu :hearts:
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 11.08.2017 10:11

Do pałacu nie zaglądałem, a całkiem tam przyjemnie... Stari Grad to super miejscówka na takie popołudniowo-wieczorne łazikowanie :).
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 11.08.2017 11:04

mnie pałac zauroczył, tak tam spokojnie i ... chłodno :)
posiedziałabym teraz na murku nad stawem z rybkami...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.08.2017 22:42

beatabm napisał(a):W końcu otworzyli :mrgreen:
Ładnie w tym pałacu :hearts:


Otworzyli i nawet mało za wstęp wzięli. ;)

Adek99 napisał(a):Do pałacu nie zaglądałem, a całkiem tam przyjemnie... Stari Grad to super miejscówka na takie popołudniowo-wieczorne łazikowanie :).


Kasia i Krzyś napisał(a):mnie pałac zauroczył, tak tam spokojnie i ... chłodno :)
posiedziałabym teraz na murku nad stawem z rybkami...


Pałac naprawdę robi pozytywne wrażenie. Ogród jest trochę zaniedbany i mógłby wyglądać lepiej, ale ściana budynku rzeczywiście odgradza od gwaru miasta. Zdecydowanie warto zajrzeć.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.08.2017 10:57

30 czerwca, piątek: O oooo jak fajnie. :D

Piątkowy dzień postanowiliśmy spędzić na Šćedro w naszej zatoczce. Rano w samochodowej piekarni wyposażyliśmy się w rogaliki z czekoladą, a w samochodowym warzywniaku w połówkę czerwoniutkiego arbuza. :hearts:

Oooo jak fajnie jest calutki dzień spędzić w tym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Hajduk tu był. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wakacje. :hearts: :twisted: Tak smakuje nasz Hvar. :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byczyliśmy się tam do późnych godzin popołudniowych. Wieczór spędziliśmy na kampie, z książką w hamaku (to ja) i z laptopem i fakturami (to on). :lol:

I to tyle, jeżeli chodzi o piątkowy odcinek. :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2017 11:00

Lubię Šćedro :D Za jego ciszę i brak ludzi :D Tam można odpoczywać :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.08.2017 16:22

melduję swój powrót z Cro...zaległości nadrobione :mrgreen: ale tu pięknie u Ciebie 8)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.08.2017 08:23

Roxi napisał(a):

Wakacje. :hearts: :twisted: Tak smakuje nasz Hvar. :oczko_usmiech:

Obrazek



Uwielbiam Jamnicę :) pijemy ją w Chorwacji do każdego posiłku i też towarzyszy nam na plaży( razem z Ožujskiem i Karlovačkiem :wink: ) A ta druga butelka to oliwa czy wino?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.08.2017 08:45

beatabm napisał(a):Lubię Šćedro :D Za jego ciszę i brak ludzi :D Tam można odpoczywać :D


My za to właśnie uwielbiamy naszą rajską zatoczkę. :hearts: Odpoczywamy tam na całego.

słoma79 napisał(a):melduję swój powrót z Cro...zaległości nadrobione :mrgreen: ale tu pięknie u Ciebie 8)


Ciężki powrót do rzeczywistości? ;)
Nie było za bardzo co nadrabiać, bo trafił się relacyjny zastój, ale myślę, że dziś ruszymy dalej. :)

Magda O. napisał(a):Uwielbiam Jamnicę :) pijemy ją w Chorwacji do każdego posiłku i też towarzyszy nam na plaży( razem z Ožujskiem i Karlovačkiem :wink: ) A ta druga butelka to oliwa czy wino?


My też najbardziej lubimy Jamnicę. Zawsze kilka butelek przywozimy do domu. ;)
A druga butelka, to ... białe schłodzone wino, w połączeniu z Jamnicą smakuje doskonale. :twisted:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.08.2017 11:53

Roxi napisał(a):
słoma79 napisał(a):melduję swój powrót z Cro...zaległości nadrobione :mrgreen: ale tu pięknie u Ciebie 8)


Ciężki powrót do rzeczywistości? ;)
Nie było za bardzo co nadrabiać, bo trafił się relacyjny zastój, ale myślę, że dziś ruszymy dalej. :)



Ciężki, na szczęście mam jeszcze 2 tygodnie urlopu w celu złagodzenia skutków odstawienia od pełni szczęścia 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.08.2017 09:03

1 lipca, sobota: O Hvarze.

W końcu nadszedł czas wizyty w stolicy wyspy. Oczywiście jako środka lokomocji używamy Uninurka.
Bez problemów cumujemy po lewej stronie portu i idziemy na spacer.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodzimy obok balkonu Makłowicza i zagłębiamy się w uliczki. Muszę przyznać, że wygląda to wszystko dosyć ładnie. Dopiero w tym roku po raz pierwszy dłużej zabawiliśmy w Hvarze (nie licząc wejścia na Twierdzę dwa lata temu) i żałuję, że tak długo z tym zwlekaliśmy.

Obrazek

Zaczynamy od uliczek z lewej strony Katedry św. Szczepana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas spaceru mijamy kilka plakatów z informacjami o festiwalu lawendy, na który się oczywiście wybieramy. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później druga strona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychodzimy w porcie i możemy zobaczyć kilka jachtów, które wyglądają jakby właśnie wyszły spod polerki. :)
Po tej stronie portu w knajpach ceny ostro szybują w górę. Np jedna kugla lodów jest o 4 kuny droższa niż dosłownie dwadzieścia metrów dalej. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do gumiaka.

Obrazek

Obrazek

Rozmarzonym wzrokiem spoglądamy na to niebieskie cudo. Jest taki w sam raz, nie za duży, z twardym dnem i do tego fajnie wygląda. :oczko_usmiech:

Obrazek

Ale Uninur też daje radę. :mrgreen:

Obrazek

Nie mamy w ogóle zdjęć z płynięcia do i z Hvaru. :roll:
Za to w następnym odcinku zapraszam na festiwal. :)
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 18.08.2017 12:41

Roxi napisał(a):Ale Uninur też daje radę. :mrgreen:

I Hvar jest the best i Uninur jest the best :D
Coś o tym wiemy :wink:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 15:38

Ciekawy jestem Twojej opinii na temat Festiwalu lawendy. Ja mialem mieszane uczucia szczegolnie kiedy 20 minut byl problem z wjazdem do Velo Grablje i zaparkowaniem auta
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.08.2017 16:02

007man napisał(a):I Hvar jest the best i Uninur jest the best :D


No ba. :oczko_usmiech:

borsalino4 napisał(a):Ciekawy jestem Twojej opinii na temat Festiwalu lawendy. Ja mialem mieszane uczucia szczegolnie kiedy 20 minut byl problem z wjazdem do Velo Grablje i zaparkowaniem auta


Myślę, że odebraliśmy go podobnie, chociaż my nie mieliśmy żadnych problemów z wjazdem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa... - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone