Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 17.06.2013 21:35

artik89 napisał(a):Ja wyruszam z Małopolski o 5 rano, przez Słowację, Węgry i na wieczór pewnie ok. 18-19 myśle być na miejscu docelowym czyli w okolicach Zadaru..

Dobrze wiedziec ile mniej wiecej zajmie mi czasu podróż :mrgreen:
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 18.06.2013 16:51

Jozzy22 napisał(a):
artik89 napisał(a):Ja wyruszam z Małopolski o 5 rano, przez Słowację, Węgry i na wieczór pewnie ok. 18-19 myśle być na miejscu docelowym czyli w okolicach Zadaru..

Dobrze wiedziec ile mniej wiecej zajmie mi czasu podróż :mrgreen:

Tak planuję, liczę, korzystam z tzw."planerów" podróży..ale jadę pierwsze raz więc to tylko teoria..
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 18.06.2013 16:56

o 12-13 wyjedź ja z Międzyrzecza(lubuskie) zawsze jechalismy o 10 a w zeszlym roku ok 16 do Seget Vranjica i Slatine ale w tym roku bedziemy jechac ok. `12. To ty majac prom musisz tez w tych godzinach wyjechac! :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2013 17:19

Zazwyczaj wyruszam w piątek po pracy i już nad ranem jestem na granicy ...PL-CZ.

:)

Szerokości.
Bartheck
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartheck » 18.06.2013 20:40

Ja nie lubię jeździć nocą, poza tym jak się Mały wyśpi a ja nie to na drugi dzień miałby skakanie po zdechłym tatusiu ;)

dlatego robimy wyjazd z Krakowa w sobotę o 4 rano, lecimy przez Budapeszt (tam śniadanie) gdzie nie ma korków o 9:00, dalej na Zagrzeb gdzie tankujemy, jemy obiad i podziwiamy korek na bramkach w Lucko i na koniec około 17 docieramy do Sabunike. Sił jest jeszcze na tyle żeby się rozpakować i skoczyć na Ożujsko i pizzę do Starego Jadrana. Sprawa została przećwiczona w zeszłym roku, 13 lipca tego roku powtórka :D
krasy
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasy » 18.06.2013 20:49

A ja z Łodzi wyjeżdżam około godz.17-18 w piątek i w sobotę około godz.12ej jestem w Orebicu na płw.Peljesać.
Jeżdżę tak od 8 lat i już mam dopracowaną trasę co do godziny:).
W tym roku start 21 czerwca:)
Pozdrawiam.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 18.06.2013 21:18

krasy napisał(a):A ja z Łodzi wyjeżdżam około godz.17-18 w piątek i w sobotę około godz.12ej jestem w Orebicu na płw.Peljesać.
Jeżdżę tak od 8 lat i już mam dopracowaną trasę co do godziny:).
W tym roku start 21 czerwca:)
Pozdrawiam.

No nieźle , średnia tak koło 100 :roll:
krasy
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasy » 18.06.2013 22:35

Niestety zdrowie już nie to , a najważniejsze jest bezpieczeństwo więc w tym roku trzeba będzie się przespać ze dwie godziny bo to ma być urlop a nie gonitwa. ..
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 19.06.2013 08:12

My z Rudy Śl. w tym roku planujemy wyjechać ok. 18- max.19. mam nadzieję, że nie będzie aż takich korków, gdyż jedziemy w czwartek. W sumie nie lubię ( boje się ) jeździć nocą, ale z naszą Turbo ADHD Ami to jedyna właściwa pora. Większość trasy prześpi, a rano będziemy już w Cro, więc podziwiać będziemy widoki:) W ub. roku wyjechaliśmy po 21 a na miejscu w Marusici k. Omisza byliśmy ok. 11:30. Kilka postojów po drodze, kilka drzemek i dobrze się jechało. W sumie trasa rozłożona na 3 kierowców nie jest zła !Wszystkim urlopowiczom życzę szerokości, przyczepności i szczęśliwego dojechania do celu :)
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 19.06.2013 10:10

W tym roku niestety mamy kwaterę od soboty, dlatego planuję wyjechać koło 18 (przez Słowację, Węgry), mam nadzieję uniknąć korków w Cro. Żeby nie być za wcześnie na miejscu, planuję jakiś dłuższy postój w okolicach Plitwic.
anessa
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anessa » 19.06.2013 10:27

Planujemy wyjechać koło godz. 19-20 z Wrocławia. Liczymy, że będziemy w okolicach Trogiru ok. godz. 13. Przewidujemy postoje i jedziemy bez napinki, bo nigdzie się nie spieszymy. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, ale trasy o tej długości już przetestowaliśmy do krajów nadbałtyckich i do Włoch, więc znamy swoje możliwości.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.06.2013 10:46

ronnie napisał(a):Witam. auto_gt mam małe pytanko. Jedziesz trasą wg. wskazania google.maps https://maps.google.com/maps?f=d&source ... =pd&num=10 czy coś kombinujesz z objazdami? Ja będę śmigał z dzieciakami z Wa-wy 5 lipca (w piątek brrrrrr) , jakoś mnie przerażają piątkowe korki "u bram" Chorwacji jadąc przez Austrię. Ponadto czuje sentyment do trasy przez Barwinek (w Dukli mam babcię). Ale IMO bezsensu akurat tam nocować. No chyba, że ok 2-3 w nocy wyruszyć z Dukli, by dotrzeć w okolice Splitu ok 13-14tej. Jest jakiś sajgon z przejazdem w okolicach Balatonu? I jaki jest przybliżony koszt płatnych autostrad tą trasą? Dzięki za wyrozumiałość. Pozdrówka


Ja z tej trasy ale z Tarnowa (i przez Gorlice, Bardejov) korzystałem już 3 razy. Mnie osobiście strasznie denerwuje odcinek Słowacji i początek Węgier - dużo obszarów zabudowanych, jedzie się wolno. Reszta trasy spoko, bez dużego tłoku. Winiety na Węrgu kupisz na stacji w Encs. Stają tam wszyscy więc czasami jest kolejka ale idzie się nawet po polsku dogadać:) W tym roku w związku z otwarciem A4 wybieramy wariant przez CZ, A, SLO.
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 19.06.2013 11:37

toomas napisał(a):W tym roku w związku z otwarciem A4 wybieramy wariant przez CZ, A, SLO.


zależy w jakim okresie ale nie wiem czy w sezonową np. sobotę będzie to szybka i łatwa trasa
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 19.06.2013 11:50

toomas napisał(a):Winiety na Węrgu kupisz na stacji w Encs. Stają tam wszyscy więc czasami jest kolejka ale idzie się nawet po polsku dogadać:)


Dla mnie najwygodniej jest kupić winietę na Węgry przez internet. Płacisz kartą, masz przy sobie wydruk i tyle. U nich nic się na szybę nie nakleja.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 19.06.2013 12:28

jeździłem 2 razy do Chorwacji. wyjazd z Lublina około 14-15 , zjazd w Sestanovcu około 6-7 rano . jazda non stop z jednym przystankiem w okolicach Barwinka na kolację. wyjazdy w okolicach 10 września.
ostatnim razem wyjazd o 7 z Zivogosce Bl. , w Lublinie 21,30 /jak dobrze pamiętam/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone