Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w CRO

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.02.2016 14:10

Rysio napisał(a):To nie jest temat filozoficzny tylko techniczny, więc bądź łaskaw ... :sm:


Aha :) rozumiem strzelacie do tarcz ;)
Jeżeli kopnę kogoś w tyłek z prostego podbicia, a ktoś inny stwierdzi,że mogłem z woleja jest to również temat techniczny ? :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.02.2016 14:25

Kto Ci powiedział że do tarcz ? Strzela się do ryb zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeśli Ci się to nie podoba proponuję (jeszcze) omijać temat zamiast siać ferment.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.02.2016 20:02

bluesman napisał(a):Szkoda, że nie można popolować na takie istoty wyższego rzędu jak Wy ... czy zabolałoby to tak samo, a może więcej ? Szkoda, że nie ma urządzeń imitujących ból ofiary. może zastanowiłby się jeden z drugim, że nie jest to kamień ale istota .........


Co prawda nie poluję z kuszą ale jak czytam powyższe to nie dziwie się że wiele ludzi ma bardzo "słabe" :) zdanie o użytkownikach różnych forów... masakra normalnie :). Rozumiem że wędkarze to też sadyści i dewianci ?, jak oni mogą tą rybkę tym haczykiem... i biedna się tak potem rzuca na tej żyłce... a na koniec głowę jej obcinają i smażą :(. A komary ? pająki ?, a mięso w sklepach wszelakiej postaci ?, wielka narodowa tragedia...
DaJaRa
Cromaniak
Posty: 636
Dołączył(a): 11.05.2011
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaJaRa » 24.02.2016 20:40

Dobrą alternatywą dla podwodnych łowców jest "Polespear". W minione wakacje trochę mnie to wciągnęło, upolowałam tym nawet hobotnicę.
Oprócz tego, mąż też zabiera kuszę pneumatyczną i gumową.
Oczywiście mamy zawsze wykupione pozwolenia.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.02.2016 12:08

yzedef napisał(a):Co prawda nie poluję z kuszą ale jak czytam powyższe to nie dziwie się że wiele ludzi ma bardzo "słabe" :) zdanie o użytkownikach różnych forów... masakra normalnie :). Rozumiem że wędkarze to też sadyści i dewianci ?, jak oni mogą tą rybkę tym haczykiem... i biedna się tak potem rzuca na tej żyłce... a na koniec głowę jej obcinają i smażą :(. A komary ? pająki ?, a mięso w sklepach wszelakiej postaci ?, wielka narodowa tragedia...


Może coś konkretniej ? Masz słabe zdanie ? i miej Twoje prawo :mrgreen: Ja też jak i wielu innym mam słabe o użytkownikach forum :) Nie rozróżniasz jednej rzeczy co innego jem bo muszę żyć i korzystam z tego co w sklepach zakładając w dobrej wierze, że śmierć zwierzęcia następuje możliwie szybko. Natomiast czym innym jest przyjemność z uśmiercania zwierzęcia (vide myśliwi), ryby (wędkarze) dokonujący tego własnoręcznie i nie będący zmuszeni głodem, a jedynie chorą (moim zdaniem) przyjemnością. Jeżeli zdobywasz pożywienie wyłącznie poprzez ogólno pojęte myślistwo to szacun chcąc żyć musisz zdobywać pożywienie i tu nie mam żadnych watpliwości Twoja racja wygrywa.
Co do ryb i owadów, miesa w sklepach wybacz wykazujesz się indolencją nie wiedząc jak wygląda system nerwowy i czym się różni wyżej wspomnianych i co ew. odczuwają.
Nie używam kuszy nurkując jak i na powierzchni kilka razy przymierzałem się do zakupu takowej ale na powietrzu http://www.colosus.pl/kusze-jandao-chac ... 150lb-set/ (pod wodą się jednak chyba nie przyda ..) dla czystej przyjemności trafiania do celu :) natomiast używam aparatu fotograficznego i wielką przyjemność sprawia mi zrobienie zdjęcia jakiemuś podwodnemu stworkowi :) Takie trofeum z duma później pokazuję znajomym :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.02.2016 12:20

bluesman napisał(a):
yzedef napisał(a):Co prawda nie poluję z kuszą ale jak czytam powyższe to nie dziwie się że wiele ludzi ma bardzo "słabe" :) zdanie o użytkownikach różnych forów... masakra normalnie :). Rozumiem że wędkarze to też sadyści i dewianci ?, jak oni mogą tą rybkę tym haczykiem... i biedna się tak potem rzuca na tej żyłce... a na koniec głowę jej obcinają i smażą :(. A komary ? pająki ?, a mięso w sklepach wszelakiej postaci ?, wielka narodowa tragedia...


Może coś konkretniej ? Masz słabe zdanie ? i miej Twoje prawo :mrgreen: Ja też jak i wielu innym mam słabe o użytkownikach forum :) Nie rozróżniasz jednej rzeczy co innego jem bo muszę żyć i korzystam z tego co w sklepach zakładając w dobrej wierze, że śmierć zwierzęcia następuje możliwie szybko. Natomiast czym innym jest przyjemność z uśmiercania zwierzęcia (vide myśliwi), ryby (wędkarze) dokonujący tego własnoręcznie i nie będący zmuszeni głodem, a jedynie chorą (moim zdaniem) przyjemnością. Jeżeli zdobywasz pożywienie wyłącznie poprzez ogólno pojęte myślistwo to szacun chcąc żyć musisz zdobywać pożywienie i tu nie mam żadnych watpliwości Twoja racja wygrywa.
Co do ryb i owadów, miesa w sklepach wybacz wykazujesz się indolencją nie wiedząc jak wygląda system nerwowy i czym się różni wyżej wspomnianych i co ew. odczuwają.
Nie używam kuszy nurkując jak i na powierzchni kilka razy przymierzałem się do zakupu takowej ale na powietrzu http://www.colosus.pl/kusze-jandao-chac ... 150lb-set/ (pod wodą się jednak chyba nie przyda ..) dla czystej przyjemności trafiania do celu :) natomiast używam aparatu fotograficznego i wielką przyjemność sprawia mi zrobienie zdjęcia jakiemuś podwodnemu stworkowi :) Takie trofeum z duma później pokazuję znajomym :)


Rysio napisał(a):Kto Ci powiedział że do tarcz ? Strzela się do ryb zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeśli Ci się to nie podoba proponuję (jeszcze) omijać temat zamiast siać ferment.


Prosiłem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Łowienie ryb na wędkę

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.03.2016 16:40

Ja w tym roku planuje nabyć jakąś krótką kuszę gumówkę :)

Była przygoda z tym z 2 latka temu i chyba się wciągnąłem ...

Niebawem zaczynam szukać czegoś niedrogiego
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2016 09:44

piotrulex napisał(a):Ja w tym roku planuje nabyć jakąś krótką kuszę gumówkę :)



Gumówka jak najbardziej, natomiast to że krótka nie za bardzo na Jadran :| Druga sprawa, im kusza dłuższa tym bezpieczniejsza dla użytkownika, a to też wydaje mi się istotne w tym sporcie. Z 90 lub 100 ciężko sobie strzałę w nogę zaaplikować, natomiast przy takiej 45-60 to już bez większych problemów :wink:

Ps. Przeniosłem post by wędkarskiego nie zaśmiecać :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 23.03.2016 11:33

Rysio napisał(a):a to też wydaje mi się istotne w tym sporcie.

Znowy dostanę ostrzeżenie :) "w sporcie ? " nie sądzę byś wiedział co to jest sport :mrgreen:
Sport moim zdaniem oczywiście to zmierzenie się z czymś innym niż cierpienie i śmierć innej istoty ! Poza tym zmierz się z kimś równym sobie kiedy możesz dostać uszczerbku na zdrowiu i urodzie to rozumiem !


panem et circenses ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2016 11:42

bluesman napisał(a):Znowy dostanę ostrzeżenie :)


Mylisz się. Tym razem ze względu na recydywę otrzymujesz bana na tydzień.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.03.2016 11:55

Rysio napisał(a):(...) Gumówka jak najbardziej, natomiast to że krótka nie za bardzo na Jadran :|

OK, bezpieczeństwo - ważna rzecz, długa kusza - większy zasięg i energia.
Ale widziałem w Metajnie jak "rurkonurek" z kuszyczką pistoletowej wielkości co chwila podpływał do pomostu i kładł co raz to nową rybkę. Ot, takie 20-30 cm "pstrągi".
W ciągu pół godziny miał ich spokojnie na obiadek dla 3-4 osób.
Też zaczynam o tym poważniej myśleć - po "aktywnym plażowaniu" wrócić do apartamentu, położyć Ivanowi na stół pęczek ryb i niech smaży na kolację.
Tym bardziej, że Oldze się do tego oczy iskrzą :D
To by mi bardzo konweniowało: Olga-hunter, Boboo-skipper :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.03.2016 12:13

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja w tym roku planuje nabyć jakąś krótką kuszę gumówkę :)



Gumówka jak najbardziej, natomiast to że krótka nie za bardzo na Jadran :| Druga sprawa, im kusza dłuższa tym bezpieczniejsza dla użytkownika, a to też wydaje mi się istotne w tym sporcie. Z 90 lub 100 ciężko sobie strzałę w nogę zaaplikować, natomiast przy takiej 45-60 to już bez większych problemów :wink:

Ps. Przeniosłem post by wędkarskiego nie zaśmiecać :wink:


Dzięki za przeniesienie

Pływałem z krótką i nie miałem stresowych sytuacji. Ja jednak kuszą nie chcę robić zbędnych sensacji na skraju plaży, mała jakoś tak mniej groźnie wygląda. Efekty zadowalające są i na małej a tańsza, łatwiejsza w transporcie itd. W zeszłym roku wpadłem na oczywisty pomysł dokarmiania np. potłuczonymi małżami oderwanymi ze skały i w tym roku już widzę te ogromne efekty jak cudem będzie nie trafić jakiejś z kotłujących się 20tu ryb metr podemną :)

Sportem może też bym tego nie nazwał. Dla mnie to zdobywanie jedzenia i fascynujące dodatkowe zajęcie w przerwie miedzy plażowaniem
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2016 13:32

piotrulex napisał(a):Ja jednak kuszą nie chcę robić zbędnych sensacji na skraju plaży, mała jakoś tak mniej groźnie wygląda


Dla mnie obojętne. Wrzucę raz na dno gumjaka a wciągać będę tam gdzie ludzi nie ma. Bałbym się strzelać tam gdzie ludzie plażują / pływają. Poza tym po wykupieniu pozwolenia, (co roku to robię), poluję na legalu więc czego się obawiać.

piotrulex napisał(a):cudem będzie nie trafić jakiejś z kotłujących się 20tu ryb metr podemną :)

Sportem może też bym tego nie nazwał. Dla mnie to zdobywanie jedzenia i fascynujące dodatkowe zajęcie w przerwie miedzy plażowaniem


Trochę inaczej do tego podchodzę. Dla mnie to właśnie bardziej sport niż zdobywanie jedzenia :wink: Za cenę kuszy to w Novalisie kupię ryb na kilka urlopów, więc interes marny, natomiast ustrzelenie czegoś większego to i satysfakcja większa i zaczyna być to sportem. Wcześniej bawiłem się właśnie krótkim pneumatem, ale efekty bardzo marne. Tak jak piszesz można zdziesiątkować drobnicę metr od siebie, ale o czymś większym zapomnij.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2016 13:51

boboo napisał(a):Ale widziałem w Metajnie ........

A ja w Zubovići.
Co prawda nic nie upolował, ale łaził jak paw po plaży, co chwilę stapając dostojnie do wody, upewniwszy się czy aby wszyscy go już widzieli. :roll:
Oczywiście w profesjonalnym wdzianku i odpowiednio wyeksponowaną kuszą.... :evil:
Lanser pierwyj sort.

Więc jak dla mnie albo w miejscu gdzie znajduje się minimalna liczba turystów albo wcale.
Podobne zdanie mam na temat psów w wodzie.

Rysio napisał(a):natomiast ustrzelenie czegoś większego to i satysfakcja większa i zaczyna być to sportem.

Josip opowiadał, że jak miał 10-12 lat ( czyli jakieś 60 lat temu :mrgreen: ) w paški jakimś cudem zaplątał się wieloryb i nie mógł "trafić do wyjścia".
Podobno był nie lada atrakcją dla metajnian i reszty.
Z takim byś się spróbował a nie mordował maleństwa. :roll: :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2016 14:23

2 lata temu Słoweniec przypłynął do Ivana z tuńczykiem. 77 kilo. Tyle by mi stykło :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w CRO - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone