Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie w okolicach Breli

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Nurkowanie w okolicach Breli

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.08.2014 23:04

W zeszłym roku zapadła decyzja o wyjeździe we wrześniu do Breli. W międzyczasie mój mąż zrobił upragniony kurs nurkowy. Znalazłam 2 centra nurkowe w tej okolicy w Makarskiej More-sub-makarska i w Tucepi Butterfly Diving. Niestety mój małżonek jest kompletną nogą językową i biegle mówi tylko po polsku .Mam pytanie czy ktoś może nurkował z nimi i czy można się z nimi jakoś porozumieć np na migi albo pismem obrazkowym :lol: Dodam że mój angielski jest na podstawowym poziomie - tyle żeby wynająć apartman, zrobić zakupy itp :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.08.2014 16:37

Czy wśród cro maniaków nie ma nurków ? :(
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2014 18:53

Oczywiście, że są :)

W tych bazach nigdy nie nurkowałam, ale jeżeli chodzi o problemy językowe to nie ma się co przejmować.
Trzeba się tylko dogadać jakie macie uprawnienia, o której zbiórka i oczywiście jaki koszt nurkowania.
Dacie radę nawet po polsku. Miłego nurania.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.08.2014 20:33

Dzięki , myślę że to uspokoi moją drugą połowę :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.08.2014 07:40

Jedyny problem może się pojawić przy odprawie, ale pewnie wezmą kartkę, narysują charakterystyczne miejsca i strzałki :)
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 16.09.2014 11:23

sa nurkowie i nawet doświadczeni mocno :)

ja nie władam jezykami ale bez problemu zrozumiałem co mi przekazują i jak trzeba nurkowaci ale to z doświadczenia dziesiątek godzin pod wodą itp. itd. ;)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.09.2014 18:01

wieza napisał(a):sa nurkowie i nawet doświadczeni mocno :)

ja nie władam jezykami ale bez problemu zrozumiałem co mi przekazują i jak trzeba nurkowaci ale to z doświadczenia dziesiątek godzin pod wodą itp. itd. ;)


No mój Misiek to czerwcowy świeżak więc takiego doświadczenia nie ma.

Ale ponurkował w okolicach Breli z centrum nurkowym Posejdon z Baśki Vody i jest zachwycony bogactwem podwodnego życia Jadranu.
Czas, miesce i cenę za nurkowania ustalilłam bez problemu z właścicielem centrum - moją łamaną angielszczyzną.Miśkowi za to język kołkiem stanął.
Stateczek przypłynął po Miśka do portu w Breli , uczestnikami niestety. okazali się sami Niemcy i Misiek sobie nie pogadał.
Ale ponurkował i to jest najważniejsze :lol:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 23.09.2014 19:15

travel

W przyszłości poleć małżonkowi jak się już bardzo rozkręci wyspę Vis włącznie z jej zwiedzaniem kiedyś spacyfikowanej przez wojsko. Czasami są organizowane przez centra nurkowe na Śląsku ( znajdziesz na goglach ) safari nurkowe na tą wyspę. Byliśmy tam w zeszłym roku. Jest tam baza nurkowa Manta w zatoce Viskiej - bardzo przyjaźni ludzie, którzy organizują nurkowania rekreacyjne na wraki, groty i podwodne urwiska. Jak dla mnie jest to najciekawsze/najbardziej bogate i różnorodne podwodne miejsce w Chorwacji. Prawdziwe gratki mają tam nurkowie z maksymalnymi uprawnieniami , ponieważ stety albo niestety te najciekawsze obiekty leża najgłębiej.
Szczerze polecam :)

Poz

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone