Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.05.2010 21:16

szolo78 napisał(a):[...]i jak pogoda w Hrvatskiej, jak bedzie na początku czerwca??

Teraz pogoda prawie letnia ( w słońcu nie da się już wytrzymać; noce też już nie az tak chłodne - ok. 17-18 st. - morze też ok. 18 st.); a jak będzie na początku czerwca, to będzie wiadomo... na początku czerwca. Trzeba śledzić na bieżąco tu.
Pozdrawiam
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 01.05.2011 07:07

odswierze troche

mam typa ktory bardzo mnie wk.... :x bo probuje mnie przekonac ze pozwolenie na nurkowanie w CRO kosztuje tylko 100 kuna i to wazne jest na tydzien czasu i mozna nurkowac bez bazy. bardzo watpie w to a nie moge nic znalesc w necie .

wie kto z was cos na ten temat, moze sie co zmienilo
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.05.2011 07:52

andrzej.k napisał(a):odswierze troche

mam typa ktory bardzo mnie wk.... :x bo probuje mnie przekonac ze pozwolenie na nurkowanie w CRO kosztuje tylko 100 kuna i to wazne jest na tydzien czasu i mozna nurkowac bez bazy. bardzo watpie w to a nie moge nic znalesc w necie .

wie kto z was cos na ten temat, moze sie co zmienilo


Pozwolenie na nurkowanie w biurze kapitanatu portu, może uzyskać osoba, która posiada certyfikat (Brevet) z krajową organizacją, która jest członkiem CMAS (Konfederacja MONDIAL DES ATTIVITIES SUBAQATIQUES) lub prywatnej szkołi nurkowania (PADI, SSI, NAVI, VDTL itp.)

http://www.dodoro-diving.com/hrv/zakon.htm
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.05.2011 08:20

be-ja napisał(a):...Kar jest kilka w zależnośći od wykroczenia np.Art 14 nur bez zezw oraz głębiej niż jest to dozwolone w nurkowaniu sportowo rekreacyjnym od1000 do 4000k.

Jako osoba która lubi się amatorsko zanurzać w wodzie (bez profesjonalnego osprzętu) - mam pytanie.
Jak w Chorwacji czy gdziekolwiek sprawdzają zejście głębiej niż to jest dozwolone ???
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 01.05.2011 09:26

Mirko, znam kary i mniej wiecej przepisy ale chodzi o to czy mozna wykupic pozwolenie na tydzien za 100 kuna i nurkowac bez bazy tam gdzie sie chce :?:
brevet jest oczywisty
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.05.2011 10:04

Cena, Pozwolenia na indywidualne nurkowanie jest 2,400.00 kn ważne jest przez jeden rok od daty wystawienia 8O

http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6798
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 01.05.2011 11:45

to wlasnie jest wszystkim tym co w CRO daja nura znane. mi tez.
tylko mi ten bydlak :evil: tak zawziecie tlumaczyl ze nie mam racji ze pomyslalem ze cosik zmienilo sie.
pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.05.2011 19:19

romuald22 napisał(a):Jako osoba która lubi się amatorsko zanurzać w wodzie (bez profesjonalnego osprzętu) - mam pytanie.
Jak w Chorwacji czy gdziekolwiek sprawdzają zejście głębiej niż to jest dozwolone ???


Za bardzo nie rozumiem pytania ;)
Bez sprzętu możesz nurkować tak głęboko, na ile starczy ci powietrza w płucach ;)
Ze sprzętem sprawa wygląda tak: masz pozwolenia P1, nurkujesz do 20m, masz pozwolenia P2, nurkujesz do 30m itd.
Jeżeli chcesz schodzić głębiej niż możesz, proszę bardzo, ale tutaj chodzi o bezpieczeństwo. Nigdy mi do głowy nie przyszło nurkować głębiej niż mogę.
Niby tylko kilka metrów, ale nigdy nie wiesz jak zareaguje Twój organizm.

andrzej k napisał(a):to wlasnie jest wszystkim tym co w CRO daja nura znane. mi tez.
tylko mi ten bydlak tak zawziecie tlumaczyl ze nie mam racji ze pomyslalem ze cosik zmienilo sie.


Nic się nie zmieniło.
Kupujesz pozwolenie na rok i możesz nurkować korzystając tylko z baz.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.05.2011 23:43

Roxi napisał(a):
romuald22 napisał(a):Jako osoba która lubi się amatorsko zanurzać w wodzie (bez profesjonalnego osprzętu) - mam pytanie.
Jak w Chorwacji czy gdziekolwiek sprawdzają zejście głębiej niż to jest dozwolone ???

Za bardzo nie rozumiem pytania ;)
Bez sprzętu możesz nurkować tak głęboko, na ile starczy ci powietrza w płucach ;)
Ze sprzętem sprawa wygląda tak: masz pozwolenia P1, nurkujesz do 20m, masz pozwolenia P2, nurkujesz do 30m itd.
Jeżeli chcesz schodzić głębiej niż możesz, proszę bardzo, ale tutaj chodzi o bezpieczeństwo. Nigdy mi do głowy nie przyszło nurkować głębiej niż mogę.

Hmm...
Jak napisałem wcześniej nie jestem nurkiem. Dowiedziałem się z Twego postu, że istnieją pozwolenia P1, P2 itd. powiązane z limitem głębokości nurkowania. Wcześniej jednak pisano o karach związanych z przekroczeniem tych limitów. Żeby kogoś za to ukarać trzeba mu to chyba udowodnić. Zapytam więc ponownie - jak sprawdza się, że nurek zanurkował głębiej niż mógł ???
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.05.2011 09:15

Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją żeby ktoś sprawdzał na jaką głębokość zanurzył się nurek.

Przy nurkowaniu ze sprzętem masz przy sobie tzw komputer nurkowy, który po wynurzeniu ma zapamiętaną głębokość, czas nurkowania, prędkość wynurzania itp., podobną funkcję spełnia głębokościomierz, który jednak wskazuje tylko maksymalne zanurzenie.

Ale tak jak mówię, nie widziałam ani nie słyszałam żeby ktoś sprawdzał nurkowi jego komputer, a tym bardziej głębokościomierz.

Podsumowując- nikt cię nie sprawdzi :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 21.05.2011 22:43

No nic w tym roku podwodna kraina na Mazurach :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.05.2011 09:31

Planujesz może Hańczę?
Tak mi się to jezioro marzy i marzy i nie możemy się tam wybrać. Trochę daleko na kilkudniowy wypad :roll:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.05.2011 00:30

Roxi napisał(a):Planujesz może Hańczę?
Tak mi się to jezioro marzy i marzy i nie możemy się tam wybrać. Trochę daleko na kilkudniowy wypad :roll:

Nie niestety nie Hańcza tu troszkę zdecydowała rodzinka :D
Jadę do Miejscowości Narty jezioro Świętajno "płycizna" ale ponoć kryształ woda :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.05.2011 08:33

consett0805 napisał(a):Nie niestety nie Hańcza tu troszkę zdecydowała rodzinka :D
Jadę do Miejscowości Narty jezioro Świętajno "płycizna" ale ponoć kryształ woda :D

Od dwóch lat bywam całkiem niedaleko. W Świerkocinie - kilka kilometrów za Olsztynkiem. Woda niestety mało przejrzysta i nie nadaje się do nurkowania. Ale pływać (co uwielbiam) można do woli. Jeziorko niewielkie więc brak obiektów pływających na wodzie - można hasać wzdłuż i wszerz :) .
PS.
Consett - w wolnej chwili popraw tę małą literówkę w tytule wątku. Pozdro - Romek.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.05.2011 16:20

romuald22 napisał(a):
consett0805 napisał(a):Nie niestety nie Hańcza tu troszkę zdecydowała rodzinka :D
Jadę do Miejscowości Narty jezioro Świętajno "płycizna" ale ponoć kryształ woda :D

Od dwóch lat bywam całkiem niedaleko. W Świerkocinie - kilka kilometrów za Olsztynkiem. Woda niestety mało przejrzysta i nie nadaje się do nurkowania. Ale pływać (co uwielbiam) można do woli. Jeziorko niewielkie więc brak obiektów pływających na wodzie - można hasać wzdłuż i wszerz :) .
PS.
Consett - w wolnej chwili popraw tę małą literówkę w tytule wątku. Pozdro - Romek.

Mam nadzieje, że in formacje google na te mat czystości nie są wyolbrzymione :?
Ps nie wiem jak to poprawić :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone