Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie sezon 09 - jaka opłata ???

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002
Nurkowanie sezon 09 - jaka opłata ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.06.2009 09:37

Witam, pomimo uzycia szukajki nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie. Ile kosztuje pozwolenie na amatorskie nurkowanie w Chorwacji :?: Posty które czytałem opisują sytuacje z lat 2003-2004, kiedy to wprowadzono cene zaporową tj. 2500KN. Czy coś sie zmieniło :?: Słyszałem o zezwoleniach za 100KN, ale nie wiem czy na własna ręke można na nich nurkować. Wybieram sie na Korcule/Prizba, z tego co wiem na miejscu nie ma Polskiej bazy nurkowej, więc raczej będę nurkował sam - czy złamię jakieś lokalne przepisy :?: Poza tym płacic za każde nurkowanie po 50 - 70 euro w lokalnych bazach nie bardzo mi sie podoba. Czy na wyspach kontrole nurków są częste, czy raczej kontrolują przy stałym lądzie :?: Chodzi mi konkretnie o nurkowanie z aparatem na sprężone powietrze, bez użycia kuszy, w miejscu oznaczonym boją lub flagą. Mam uprawnienia CMAS. Gdzie ewentualnie kupić pozwolenie na nurkowanie, czy na wyspie nie będzie z tym kłopotu, czy lepiej poszukać gdzieś po drodze np w Splicie :?:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 13.06.2009 09:45

Może niewiele się zmieniło ... :)
forum/viewtopic.php?t=16763&highlight=
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.06.2009 10:02

Ok, ale ostatni post jest z 2007 roku..... jakby nie było 2 lata temu. Interesuje mnie stan prawny na 2009. Jeżeli nadal trzeba płacic 2500Kn, to zostawię sprzęt w domu - miejsce w bagazniku wykorzystam na inne bagaże.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.06.2009 11:54

W Prizbie Pristupacu jest baza nurkowa, tam powinieneś załatwić wszelkie formalności. Mają chłopaki pontony i 2 - 3 razy dziennie wypływają na nurkowania, Myślę że w ten sposób będzie najprościej :)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.06.2009 14:11

Po długim szukaniu wreszczie znalazłem. Ten przysiółek to PRISCAPAC. Jest tam baza nurkowa http://www.priscapac.eu/
Popatrzę, przeliczę i zadecyduję czy brać ze soba sprzęt, czy tez butle i jacket wypozyczać. Według cennika 14 euro jest za roczną licencję, ale nadal ani słowa o tym czy moge sobie sam ponurkować na tej licencji :(
Ostatnio edytowano 13.06.2009 14:41 przez Marshall, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.06.2009 14:15

W mojej opinii lepszym rozwiązaniem będzie przyłączenie się do grupy ze względu na:
- bezpieczeństwo bo nie będziesz nurkował sam
- dowiozą Cię w ciekawsze miejsca
- nie będziesz miał problemów z formalnościami

:)

Edit: http://www.priscapac.eu/ - prawidłowy link do bazy nurkowej :wink:
Seb.
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb. » 18.06.2009 21:59

Rysio napisał(a):W mojej opinii lepszym rozwiązaniem będzie przyłączenie się do grupy ze względu na:
- bezpieczeństwo bo nie będziesz nurkował sam
- dowiozą Cię w ciekawsze miejsca
- nie będziesz miał problemów z formalnościami

:)

Edit: http://www.priscapac.eu/ - prawidłowy link do bazy nurkowej :wink:


amen :D
sam nie możesz nurkowac, te 14 euro to własnie pod warunkiem,że korzystasz z lokalnej bazy. Indywidualnie to jakies spore pieniądze..
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 19.06.2009 09:21

A no amen :wink: W miejsce butli, kamizelki i innych pierdół pojedzie zrolowany ponton i silnik. Według cen podanych na stronie, po prostu nie opłaca się wykorzystywać swojego sprzętu skoro i tak ich sprzęt jest wliczony w cenę nurkowania. Poza tym szkoda wstydu przy spotkaniu z Policją - o pieniądzach nie wspominając.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 19.06.2009 19:00

Witam. Policja potrafi też sprawdzać wskazania kompa odnośnie głębokości nura a uprawnieniami. Mandacik może być dość wysoki. Nie jest to może regułą, ale miejcie to na uwadze.



Pzd be-ja

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone