Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.04.2018 17:40

Bez problemu dostaniesz się na Hvar i Brać. Polecam Hvar:) :papa:
Karrotka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karrotka » 25.04.2018 19:43

Nie muszę mieć żadnego pozwolenia czy coś w tym stylu na nurkowanie z rurką?: )
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2018 19:59

Karrotka napisał(a):Nie muszę mieć żadnego pozwolenia czy coś w tym stylu na nurkowanie z rurką?: )

NIE.
Z Makarskiej na okoliczne wyspy organizowane są wycieczki statkiem.
Jest na ten temat specjalny wątek.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.04.2018 08:54

Karrotka napisał(a):Nie muszę mieć żadnego pozwolenia czy coś w tym stylu na nurkowanie z rurką?: )


Co najwyżej od żony. :mrgreen:
aaaola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.03.2018
Istria snurkowanie z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) aaaola » 04.05.2018 14:15

Witam
Szukam miejsc na Istrii gdzie można w niedalekiej odległości od brzegu podziwiać świat pod wodą (z rurką i maską). Zależy mi żeby były to miejsca w miarę blisko brzegu ponieważ będziemy z dziećmi. Proszę o radę gdzie najlepiej "zacumować" żeby móc dojeżdzać na plażę? Myślę o Rovinj lub Rabac. Wolę spokojne plaże, miejsca.
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria snurkowanie z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 10:31

aaaola napisał(a):Witam
Szukam miejsc na Istrii gdzie można w niedalekiej odległości od brzegu podziwiać świat pod wodą (z rurką i maską). Zależy mi żeby były to miejsca w miarę blisko brzegu ponieważ będziemy z dziećmi. Proszę o radę gdzie najlepiej "zacumować" żeby móc dojeżdzać na plażę? Myślę o Rovinj lub Rabac. Wolę spokojne plaże, miejsca.
pozdrawiam

Witam.
W niedalekiej odległości od brzegu podziwiać świat pod wodą (z rurką i maską) można wszędzie.
Rovinj dobry do "zacumowania" :wink:
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 11.05.2018 14:49

Jeżeli wolisz spokój, ciszę i chcesz podziwiać życie podwodne,to zdecydowanie E strona Istrii.Okolice Rovinj z wyjątkiem samego miasteczka i Kanału Limskiego jak dla mnie są niezbyt ciekawe i mocno zatłoczone.
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 13.06.2018 12:57

Roxi napisał(a):
Karrotka napisał(a):Nie muszę mieć żadnego pozwolenia czy coś w tym stylu na nurkowanie z rurką?: )


Co najwyżej od żony. :mrgreen:

A to nie takie proste.
ad2222
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ad2222 » 19.06.2018 12:27

https://goo.gl/p3dY1z - zastanawiam się, czy nie kupić takiego kompresora - ze sprzętu nurkowego brakuje mi tylko butli, ale ta jest do kupienia, i można ładować nury praktycznie codziennie, bez oglądania się na centrum nurkowe (od razu mówię, że wszystkie możliwe papiery mam, i będę nurkował z żoną albo córką - nigdy sam).

A przy okazji taki kompresor przydałby się do ładowania wiatrówek PCP... - czyli przyjemne z pożytecznym w jednym.
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 23.06.2018 09:36

Jak piszesz że masz "papiery" to chyba wiesz jakie filtry powinien mieć kompresor nurkowy, czy tu je widzisz? Tym czymś można nabić małą butle do paintbala gdzie nie ma znaczenia czystość powietrza byle by wody nie było, w jakiej federacji masz te "papiery"?
matnaw
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) matnaw » 25.06.2018 22:49

p76@ napisał(a):Kilka dni temu wróciliśmy z Doce, obok Omiś :). Cóż szkoda że ten wątek jest tak mało popularny. Wyprawa, z polecenia. Gdyby ktoś opisał choć w jednym zdaniu wody w tym rejonie nigdy bym tam nie pojechał. Oto krótki opis. Muszli masa, piasku też, skał brak, ryb z kolcami /te zagrzebujące się w piasku bardzo niebezpieczne/ masa, pojedyncze rybki i kraby przy molach. Wypłynięcie na odległość wyznaczoną dla statków nie wiele zmienia. Porównując: Murter super, Pag średnio /konieczność dojazdu autem do plaż w klifach - choć 100 metrów od miejskiej plaży widziałem węża pod skałą/, Duce porażka na maxa.


Dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, byliśmy w odległości 100m od camp galeb. Piasek i nie dużo ludzi. Dzieci mogły spokojnie bawić się w wodzie bez obaw o jakieś głębiny, minusem faktycznie przejrzystość wody i może temperatua ale to akurat opinia szwagierk a nie moja.

Osobiście polecam plaże Tuna. W google proszę wpisać i jest dużo zdjęć i opinii. Podwodne pola jeżowców.
ad2222
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ad2222 » 30.07.2018 20:04

JACU napisał(a):Jak piszesz że masz "papiery" to chyba wiesz jakie filtry powinien mieć kompresor nurkowy, czy tu je widzisz? Tym czymś można nabić małą butle do paintbala gdzie nie ma znaczenia czystość powietrza byle by wody nie było, w jakiej federacji masz te "papiery"?


Niepotrzebny sarkazm. PADI, ale to nie zmienia faktu, że filtr i osuszacz są do dołożenia (na jednym z forów nurkowych widziałem już projekt takiego zestawu). Bardziej boję się huku tego kompresora, bo żeby nabić 15l butlę trzeba dość długo się tłuc.
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 07.08.2018 21:36

Nie sarkazm a raczej brak wiary w takie wynalazki. Do smarowania kompresorów używa się specjalnego oleju tu o tym nie wspomniano tylko zwykły, brak zrzutu kondensatu i wody o filtracji nie wspomnę. Używam prywatnie bauera silnik 2.5 kw ma wydajność 100 l/min i trzy tłoki. To maleństwo ma 1 tłok i 72 l/min i śmiem twierdzić że parametry są znacznie zawyżone.

Te dwie srebrne tuby to wykonane prze ze mnie filtry zasypane jeden węglem a drugi sitem molekularnym, kompresory mają swoje filtry i zrzuty kondensatu (wody). Od tego co nabijesz do butli zależy twoje życie i zdrowie dlatego uważam że nie warto ryzykować jak już chcesz mieć swój kompresor poszukaj małej coltrii lub bauera juniora.

baza filtry.jpg
Jin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jin » 31.01.2019 05:26

Co do miejsc do snurkowanie w Hrk to... wszedzie :D
Lepsze miesjcowki ( wieksze ryby, wieksze urozmaicenie podwodnego zycia) raczej poza tlocznymi plazami i uczeszczanymi miejscami. To samo tyczy sie muszelek , blisko plazy przewaznie przegrzebane...
I choc zdarzaja sie wyjatki(np. osimiornice mozna spotkac przy samym brzegu ) to tylko potwierdzaja regule:
Im bardziej dziko tym ciekawiej ;) To samo tyczy sie glebokosci- im glebiej tym wieksze ryb etc.

Co do zabierania skarbow(muszle itd.) spowrotem do kraju to raczej nikt nie zrobi nam problemow z tego wzgledu o ile nie jest to "pinna nobilis". Tego wywozic nie wolno - Gatunek pod ochrona. Na same zbieractwo Chorwaci patrza roznie, i choc nikt nie robi problemow to ja osobiscie polecam zostawiac je tam gdzie je zauwazymy... bo raz ze na dnie adriatyku wygladaja najpiekniej a dwa to... tak naprawde nie ma co z nimi robic 8O ( kilka prezentuje sie pieknie na poleczce a reszta i tak konczy w jakims pudelku).

I chociaz rozumiem frajde z zbieractwa, to mimo wszystko, Polecam ewentualnie zabierac ze soba tylko kilka najpiekniejszych okazow a reszte zostawiac na morskim dnie ;) Niesamowita frajde sprawia fotografia podwodna ale i samo nurkowanie w abc,zwiekszanie wlasnych umiejetnosci lub lekki freediving(o ile moge to tak nazwac ;).

Oczywicie zawsze nalezy zachowac zwiekszona ostroznosc (szczegolnie przy troszke glebszym snurkowaniu niz kilka metrow,zawsze najlepiej plywac z kims innym), szczegolnie przy zanurzaniu i wynurzaniu warto wiedziec co sie dzieje na obkolo nas :)

Co do najlepszych miejsowek to polecam kilka km przed Orebić na plw. Pelješac( Zatopiony wrak statku transportowego, jeden fragment nawet wystaje ponad tafle wody ( mozna namierzyc go z satelitarnego widoku na mapach-kilka dziesiat metrow od brzegu). I o ile jest tam kilka fajnych miejsc gdzie mozna wplynac to radzilbym uwazac... Samo oplyniecie wraku sprawia nie lada frajde :D .
Max glebokosci na ktorej lezy wrak to okolo 12-14m. (jak beda zainteresowani moge zamiescic filmik).
faraon28
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) faraon28 » 06.02.2019 10:36

witam
jestem nowicjuszem, nigdy nie nurkowałem a chciałem spróbować, jade w tym roku na wyspe Ciovo i chciałbym nurkować, znalazłem tam taką firme która zabiera ludzi na nurkowanie, czy musze mieć jakiś kurs czy pozwolą mi po krótkim szkoleniu nurkować
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone