Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy Rok - nowe plany... Bułgaria mało znana...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Nowy Rok - nowe plany... Bułgaria mało znana...

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.01.2010 11:33

Witam noworocznie.
Jakiś czas temu, po relacjach Piotrka_B i pana Janusza B. z Turcji, postanowiliśmy w tym roku zwiedzić ten piękny kraj.
Pierwotny plan zakładał trasę przez Grecję, gdzie spędzilibyśmy kilka chwil, plażując się w okolicach Aleksandropolis lub wyspy Thassos (już wcześniej przyuważyliśmy tam kilka ładnych miejsc).

Kika dni temu dostałem "cynk", że jest fajne i w miarę zadupne (tak jak lubimy) miejsce w Bułgarii, tuż przy granicy z Turcją. Więc zajrzałem na Google Earth i sporządziłem mini-albumik z ściągniętymi zdjęciami:

Sinomorec

Na pierwszy rzut oka spodobało się nam, wygląda nieźle.
Dawno już chciałem zahaczyć o Morze Czarne, ale żona wciąż "boi" się Bułgarii lub Rumunii.
Te fotki jej się bardzo spodobały i już trochę "zmiękła"

pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2010 11:39

Coś o Sinemorcu pisał PAP :wink:
szczepciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepciu » 03.01.2010 18:03

Cześć, janniko! W tym roku byliśmy właśnie w Bułgarii i mam wiadomość dla Twojej żony - naprawdę nie ma się czego bać. Byliśmy w miejscowości Carevo, a więc parę kilometrów na północ od Sinemorec i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam
szczepciu
szczepciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepciu » 03.01.2010 18:05

Ups! Mała pomyłka! Nie w tym, lecz w 2009 roku :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2010 18:11

janniko napisał(a):Dawno już chciałem zahaczyć o Morze Czarne, ale żona wciąż "boi" się Bułgarii lub Rumunii.
pozdro


Recenzje o Bułgarii:

Bułgaria, nigdy więcej !!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2010 18:21

Zebik ale dziadowski link zapodałeś :lol:
Kultowa rozmowa o BG jest TU czyli przeżyjmy to raz jeszcze :lool:

Żeby było w temacie......Janniko ten temat BG to "pod wpływem...." wpadł Ci do głowy bo wcześniej coś o greckim tranzycie pisałeś :?: :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.01.2010 18:26

zebik napisał(a):Recenzje o Bułgarii:
Bułgaria, nigdy więcej !!!

Relacje z naszego forum o pobycie w Bułgarii (wyszukane przez opcję "szukaj") oczywiście już czytałem.
Ale dzięki za zainteresowanie.
8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2010 18:37

Piotrek_B napisał(a):Zebik ale dziadowski link zapodałeś :lol:


Skoro nieusunięty znaczy aktualny, a czy dziadowski - pod ocenę tych co przeczytają.

Zawsze lepiej więcej wiedzieć na "Nie" bo potem wszystko na "Tak" jest miłym zaskoczeniem.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 16.01.2010 23:00

Piotrek_B napisał(a):Coś o Sinemorcu pisał PAP :wink:


Panowie,

PAP pisać pisał ... i żeby było weselej, najnowsza kóńcepcja jest taka, że i w tym (2010) roku się tam wybierzemy, i to na całe 7 dni pobytu stacjonarnego 8O :lol: :lol:, co jak na nasze zwyczaje jest nowością wielką :D. Potem ma jeszcze być 3 1/2 dnia w Nessebarze w naszej kwaterze z 2008 roku, a potem jeszcze 1 1/2 dnia w okolicach rumuńskiej Constancy, tak więc Morze Czarne na całego :D ...

W pierwotnym zamyśle miały być kraje nadbałtyckie, ale jak zacząłem przeglądać potencjalne noclegi to się okazało, że dla naszej gromady, przy ich sposobie liczenia opłat za dzieci, ceny wychodzą wręcz kosmiczne, plus brak pewności pogody nad Bałtykiem ... więc ta opcja poczeka na kolejne lata, kiedy zastosujemy inny format podróżowania i noclegowania :roll: :D ...

Potem był pomysł AL, ale to jednak trochę daleko, a Staś będzie miał raptem rok, a Skodzina jeszcze ta sama i nie z gumy, więc padło hasło trochę bliżej, a tam jednak zgodnie z rozpiską dopiero za rok nowym autem ... poszukiwanie czegoś bliżej oznaczało w zasadzie wybór między HR a BG ... tyle że przed upływem 5 min, po demokratcznej debacie z udziałem Lenki, bo Jaśkowi i Staśkowi to generalnie lotto :wink:, wybór padł na sprawdzoną i nam podchodzą pod gust BG w wersji mix zadupia i kurortu :) ...

Pozdrawiam,

PAP
AgaBor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBor » 28.05.2010 17:56

szczepciu napisał(a):Cześć, janniko! W tym roku byliśmy właśnie w Bułgarii i mam wiadomość dla Twojej żony - naprawdę nie ma się czego bać. Byliśmy w miejscowości Carevo, a więc parę kilometrów na północ od Sinemorec i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Pozdrawiam
szczepciu


Witam.
Bardzo proszę o kilka słów na temat Careva,bo chyba w tym roku między innymi tam się zatrzymamy.Czy polecasz mi to miejsce?Bardzo lubię spokój-jeśli chodzi o miejsce zakwaterowania,czystość,żeby nie było tłumów,piękne widoki-najlepiej morze i góry w jednym...Czy jest tam jakiś targ,jak wyglądają ceny noclegów-chodzi mi o kampy,żywności...Myślę jeszcze o Achtopolu i Czernomorcu-co byś polecił.Czy w Bułgarii-tak jak w Cro można łowić bez dodatkowych pozwoleń?
Pozdrav
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 28.05.2010 21:40


z niedowierzaniem czytam o zamiarze Janniko, wszak wiadomo jakie destynacje planował...
Sinemorec - miejscowość kiedyś tak znakomicie zareklamowana na forum bulgaricusa przez niezawodnego, tak niezawodnego, który i tutak pod tym nickiem popularyzował ciekawe kierunki...
ja tam czyli do Sinemorca zajrzałem ostatnio w 2008...
choć pierwszy raz byłem aż w 1996...
widziałem przez kilka zaglądnięć, jak zmienia się ta miejscowość...
znakomicie opisał też w swojej relacji PAP, ale...
właśnie ale...
Sinemorec i kilka innych miejscowości w BG nad Morzem Czarnym jest przede wszystkim przeznaczona dla rodzin mocno dzieciatych, z dzieciakami w bardzo młodym wieku no i potem już dla ludzi spoglądających z punktu widzenia portfela emeryckiego...
choć wybudowano tam sporo nowych obiektów hotelowych i jest kilka kameralnych mechan to na tym się kończy ...
w dwa wieczory obejdzie się wszystko i już...
znakomicie odbierze to PAP, MAPa i ich czeladka, po - jestem tego pewien - ciekawej trasie - PAP na pewno już ma program na zaliczenie czegoś odłożonego w w czasie - solidne podejrzenie kieruje mnie na zawieszone zwiedzanie Mołdawii...
chyba że MAPa zmęczona całorocznymi obowiązkami wskaże ciche plażowanie i relaks na plaży...
a to jest bezdyskusyjne - plaża w Sinemorcu - taż to dla trojki PAP-MAPowych pociech nie ma konkurencji...
ale Janniko może się ponudzić...
chyba, że przekupiony zapasem rakijki przez lokalnego gospodarza spojrzy na świat innym refleksem...
a pozostałe osoby - leciutko przestrzegam - można spotkać w Sinemorcu ciekawe obiekty, lecz dla wielbicieli kurortowych miraży czeka tam rozczarowanie...
a poza tym ...
kasa...
bo wiadomo, jak nie wiadomo o co ....
na ten czas Sinemorec i inne tej klasy miejscowości dają szansę utargowania ceny za kwaterę na odczuwalnym na rachunku bankowym wpływie....
choć moja obserwacja z ubiegłego roku - lekkiego wypoczynku w tranzycie przez BG Anno Domini 2009 - wystarczy dołożyć jeszcze co najmniej 1 a lepiej 1i1/2 dnia podróży i ulokować się w TR w miejscowościach o porównywalnych parametrach a cenach nawet niższych aniżeli w BG...
Janie - zastanów się...
Kiskalesi czeka...

janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.05.2010 06:19

Jacku.
Nasze plany zmieniły się już kilkakrotnie i być może jeszcze do sierpnie ulegną pewnym modyfikacjom.
Generalnie stanęło na: Chalchidiki (2-gi palec) tydzień i 10 dni w Kruce .. czyli po staremu. Po prostu postanowiliśmy pod koniec czerwca ustkutecznić tygodniowy wyjazd na baseny węgierskie... dodatkowo. No i w tej sytuacji moglibyśmy nie wyrobić z kasą, ale..
No właśnie. Patrząc na pogodowe widzimisie, to trochę dopadają nas obawy, czy aby sierpień będzie jak zwykle nieznośnie upalny i suchy. Moknąć i marznąć to sobie możemy w Krakowie.. bo tego tutaj nigdy nie brakuje. Tam jedziemy oparzyć się i udusić w skwarze.
Więc jak zwykle będziemy obserwować mapy pogodowe na bieżąco. Jeśli coś zaszwankuje to być może bujniemy się do Turcji lub jeśli trzeba będzie to i do Hiszpanii - pojedziemy tam, gdzie będzie jako taki gwarant pogodowy. Więc już zaczynamy jednak odkładać dodatkową kasę. Np. remont potwornie zaniedbanego korytarza może sobie spokojnie poczekać jeszcze rok lub dwa.. no nie?
pzodro
AgaBor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBor » 07.06.2010 18:07

Czy możecie polecić mi jakiś kamp w górach może okolice Borowca(chodzi mi o dobrą bazę wypadową na szlaki i Rilski monastyr) i okolicach Carewa-chodzi o taki sprawdzony.
rzochu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzochu » 02.07.2010 21:44

No niestety, jak co roku, po miesiącach przeglądania forum cro i dzwonienia po kwaterach, jedziemy gdzieś indziej. Tym razem Bułgaria. Pomimo że na prawdę chciałem zwiedzić Chorwację, to warunki finansowe nie pozwoliły. Dla porównaia wyjazd do Cro= Tajladia lub inne egzotyczne kraje. Za cene kwater+dojazd mam AllIncl w Bułgarii samolotem. Czy warto? Jak wrócę dam znać. Przepraszam wszystkich cromaniaków za zamieszanie i pytania bez odpowiedzi. Wydaje mi się jednak że Chorwaci powinni pójść po rozum i trochę odpuścić bo po takich podwyżkach niedługo zostaną sami + kilku zapaleńców co innych wakacji sobie nie wyobrażają.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.07.2010 08:50

AgaBor napisał(a):Czy możecie polecić mi jakiś kamp w górach może okolice Borowca(chodzi mi o dobrą bazę wypadową na szlaki i Rilski monastyr) i okolicach Carewa-chodzi o taki sprawdzony.


A nie lepiej w schronisku powyżej Borovca?
Pod Vichrenem jest takie jedno trochę zapuszczone i niezbyt czyste, ale od razu masz wejście do przepięknego amfiteatru - kotła z jeziorami- coś jak nasze 5 Stawów, na Vichren itd.

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nowy Rok - nowe plany... Bułgaria mało znana...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone