Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowinki i plotki ze świata foto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Nowinki i plotki ze świata foto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2010 17:39

Czyżby koniec lustrzanek Olympusa :?:

Sony zapowiada nowości

Jak te kompakty z wymienną optyką wejdą na rynek to sobie kupię :sm:
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 22.02.2010 19:07

A ja nie kupię. Obawiam się, że chcą zrobić tak jak w sprzęcie audio - kosztem jakości, zmniejszone gabaryty i dołożone bajery z których się nie korzysta, ale ładnie prezentują się w reklamie i na liście wyposażenia.
Obecnie, mój wzmacniacz i CD mógłbym sprzedać ponda 2 krotnie drożej niż kupiłem.
A jak, w tym kierunku pójdą wszyscy to za kilka-kilkanaście lat będze można sprzedać lustro i słoiki, i kupić dobry samochód.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2010 19:34

a ja nie wiem o co chodzi znam się na aparatach i profesjonalnym robieniu zdjęć jak polonista na fizyce kwantowej. :D :D :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2010 19:37

Mi Lechu zupełnie nie zależy na bajerach w tych klockach. Ma być pełny manual i wymienne szkła, to wszystko czego oczekuję, tak żebym mógł do miniaturowej puszki podpiąć np. 50/1,4 albo Tamrona 17-50/2,8 i schować to do większej kieszeni lub nosić na karku na pasku bez obaw o stan kręgosłupa :)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 22.02.2010 21:59

Rysiu, z paczką zapałek przyczepioną do obiektywu nie będziesz wyglądał profi :lol: .
A tak wogóle, to na ciężar zestawu spory wpływ ma jednak szkiełko i chyba tego nie da się przeskoczyć.
Moja sigma 24-135 jest cięższa od puszki.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2010 23:03

Lechu67 napisał(a):Rysiu, z paczką zapałek przyczepioną do obiektywu nie będziesz wyglądał profi :lol: .


Bardziej niż z N85 :lool:

Lechu67 napisał(a):Moja sigma 24-135 jest cięższa od puszki.


Ale wspomniany wcześniej Tami czy "pińćdziesiątka", takie ciężkie nie są :lol:
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 23.02.2010 00:09

Rysio napisał(a):...Ale wspomniany wcześniej Tami czy "pińćdziesiątka", takie ciężkie nie są :lol:


Niby tak, ale jak staniemy na ulicy to przy filtrze 77 na sigmie, jednak ja będę postrzegany jako ten profi :lol: :lol: :lol: .

Tak, na serio to jednak boję się, że będą produkować badziew, bo według nich i tak nikt nie potrzebuje odbitek na pół ściany, aparaciki będą wypuszczały obrazki lepsze niż rzeczywistość, a za dobry sprzęt, który jest teraz dla nas dostępny trzeba będzie zapłacić majątek :evil: .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.02.2010 01:11

Rysio napisał(a):Jak te kompakty z wymienną optyką wejdą na rynek to sobie kupię :sm:


Pierwszy był Panasonic

Jest też trochę nowszy GH1
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.02.2010 10:14

Lechu67 napisał(a):
Niby tak, ale jak staniemy na ulicy to przy filtrze 77 na sigmie, jednak ja będę postrzegany jako ten profi :lol: :lol: :lol: .


To ja sobie przypnę 100-300/4 z TCx2 do tego pudełka zapałek i wymiękniesz :lool: :wink:

Co do cen, to jeśli chodzi o cenę puszek są coraz bardziej przystępne cenowo, optyka niestety ta z wyższej półki kosztuje i kosztować będzie, choć już na dzień dzisiejszy widać pierwsze światełka w tunelu w postaci Samyangów itp.

Janusz, Pasikoniki i Olki oczywiście były wcześniej, tyle że mojej optyki na ten bagnet nie podepnę, a jak może wynikać z 1 linku który podałem na Olkowy system raczej nie ma sensu zmieniać sprzętu :)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 31.05.2010 11:44

Ciekawy artykuł na temat funkcji HDR:
http://www.fotografuj.pl/Article/HDR_w_ ... /2#content

A tak na marginesie:
firma Nikonix pracuje juz nad aparatem nowej generacji który będzie zamontowany na czapce, kapeluszu, berecie moherowym itd.
Aparat będzie śledził wszystko dookoła naszej głowy i sam decydował kiedy warto zrobić zdjęcie.
Potem będzie przesyłał materiały do punktu foto gdzie zamówi dla nas gotowy album ze zdęciami.
Zanim zdążymy wrócić z wycieczki to już w skrzynce pocztowej będzie czekał na nas gotowy album ze zdęciami.
Zdjęcia wybitne bedzie wysyłał automatycznie na konkursy fotograficzne,
nagrody będą przesyłane oczywiścia na nasz adres.
Można będzie też kazać aparatowi robic zdjęcia np tylko kobiet w bikini no i oczywiście aparat nawet nie spojrzy na kogoś w tradycyjnym stroju.

Firma Nikonix czeka na pomysły innych ciekawych funkcji w które aparat może będzie wyposażony.
Komfort i wygoda.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.12.2014 10:31


Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nowinki i plotki ze świata foto
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone