Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowe elektroniczne winiety - Słowacja od 2016 roku.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 06.04.2017 19:25

fabio007 napisał(a):
valdemar napisał(a):Co wy wy macie z tymi stacjami? Nie lepiej i wygodniej siąść w domu i w minute kupić przez stronę internetową?


A co mamy mieć? :) Taka sama forma zakupu jak inne :) I tak jedziesz obok tych stacji, czasem tankujesz, więc można i kupić winietę. Zajmuje to kilka minut. Nie każdy umie kupić to przez Internet, nie każdy ma drukarkę, żeby wydrukować sobie potwierdzenie (a lubi mieć jakiś 'papier', itd.) Nie ma się co unosić i 'krytykować', że ktoś chce kupować na stacji, a może przez Internet :)

Ja umie kupować przez internet, mam w domu drukarkę, a i tak od 6 lat zawsze kupuję winietę na stacji paliw. Każdy robi, jak się jemu podoba. Dla mnie to chwila przerwy, rozprostowania nóg, zrobienie jakieś potrzeby, po prostu chwila odpoczynku. W końcu jadę na urlop, a nie na rajd :D Przy okazji na stacji można kupić coś słodkiego lub do picia innego, niż mamy w Polsce.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.06.2017 22:50

Siedzę dzisiaj na stronie
eznamka
żeby kupić winietę na Słowację.

Mieli, mieli.... cały proces zakupu zakończony i ...... dupa.

Zero potwierdzenia na mailu, jak sprawdzam ważność winiety na stronie pojawia mi się napis, że dla mojego pojazdu (nr rej.) nie ma zakupionej ważnej winiety.

Kupował ktoś już na tej ........ stronie?


Zakup winiety na Austrię na tolltickets - bez problemów. Szybko i jest mail z potwierdzeniem.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.06.2017 22:55

ruwado napisał(a):Siedzę dzisiaj na stronie
eznamka
żeby kupić winietę na Słowację.
Mieli, mieli.... cały proces zakupu zakończony i ...... dupa.
Zero potwierdzenia na mailu, jak sprawdzam ważność winiety na stronie pojawia mi się napis, że dla mojego pojazdu (nr rej.) nie ma zakupionej ważnej winiety.
Kupował ktoś już na tej ........ stronie?

Kupowałem. Zero problemów.
Może mają jakąś usterkę?
Forum też czasem się zwiesza.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.06.2017 23:04

A kiedy przychodzi potwierdzenie na maila po kliknięciu "zakończ"? Od razu?
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.06.2017 23:12

krzysiek bb napisał(a):Trzy razy próbowałem kupić na stronie słowackiej i trzy razy był problem z płatnością kartą Master Card? Czy miał ktoś podobnie?

ja dzisiaj VISA i też niby poszło (płatność zaakceptowana 3D secure), a nic nie ma - ani potwierdzenia mail, ani nie pokazuje ważnej winiety jak sprawdzam ważność na stronie
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.06.2017 23:13

Ciekawe czy konto będzie obciążone? :evil: :evil: :evil:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 09.06.2017 19:30

Napisz do nich maila. Ja w tamtym roku pisałem i zanim mi odpisali to winieta przyszła na mail.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 09.06.2017 20:17

Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?
adkli
zbanowany
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adkli » 09.06.2017 20:46

21monika napisał(a):Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?


E-winietę kupuje się przez internet, nie na stacji.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 09.06.2017 21:00

21monika napisał(a):Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?

Przed Cadcą (po lewej stronie) jest czynna 24/h stacja OMV
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 09.06.2017 23:36

Teraz jak jest już kawałek D3 od granicy, to raczej trzeba juz mieć w Zwardoniu - podobno jest automat na przejściu granicznym. Tak mówi strona eznamka.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 09.06.2017 23:42

Dzisiaj zakup eznamki na SK zakończony sukcesem - widocznie wczoraj coś działo się z ich stroną. Napisałem tłumaczonym z google na słowacki na kontakt, że kupowałem i nie mam, ale nie wiem czy płatność poszła. Odpowiedzieli, że nie ma u nich transakcji, ale jak by było obciążenie konta w banku, żeby przesłać im namiary (data, godzina) to odkręcą sprawę i kasa będzie odblokowana . Na szczęście sprawdziłem, że konto nie było obciążone - nie ma kwoty w systemie bankowym, blokady na tę transakcję.

Ciekawa rzecz, wczoraj nic nie krzyczało, że używam polskich znaków w Imieniu i Nazwisku właściciela karty. Dzisiaj strona chodziła szybko bez mielenia, a od razu pojawił się komunikat po angielsku (na stronie płatności), że nie można używać polskich znaków.

Po klepnięciu płatności, od razu na maila przyszło potwierdzenie zakupu oraz faktura z danymi winiety i od razu w systemie bankowym jest kwota za zakup zablokowana do obciążenia konta.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.06.2017 12:45

adkli napisał(a):
21monika napisał(a):Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?


E-winietę kupuje się przez internet, nie na stacji.

eee...na Węgrzech też elektroniczna jest i na stacji / granicy "se" może kupić...
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.06.2017 15:48

Podobno ma być też automat na pierwszym parkjingu Cierne na D3 - za Zwardoniem.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 10.06.2017 16:52

max21 napisał(a):
21monika napisał(a):Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?

Przed Cadcą (po lewej stronie) jest czynna 24/h stacja OMV


ruwado napisał(a):Teraz jak jest już kawałek D3 od granicy, to raczej trzeba juz mieć w Zwardoniu - podobno jest automat na przejściu granicznym. Tak mówi strona eznamka.


Sol-Wagon napisał(a):
adkli napisał(a):
21monika napisał(a):Jadąc na Zwardoń po Słowackiej stronie na której stacji kupię e - winietę ?


E-winietę kupuje się przez internet, nie na stacji.

eee...na Węgrzech też elektroniczna jest i na stacji / granicy "se" może kupić...


Dziękuje. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowe elektroniczne winiety - Słowacja od 2016 roku. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone