Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowe elektroniczne winiety - Słowacja od 2016 roku.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 18:11

Już weszło w życie, działa bez zarzutu, winietkę kupiłem przez internet, zapłaciłem kartą.
Obsługa jest po polsku.

Zaraz dostałem maila z winietkę, wydrukowałem ją, schowałem do auta i finito 8)
Ostatnio edytowano 21.02.2016 18:11 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 18:11

pablos77 napisał(a):Dokładnie e-winieta jak u naszych bratankow. O tyle dobre że policja nie będzie mogła się przyczepić, że źle przyklejona.

Kiedy to wchodzi w życie?

A na pierwszej stronie wątku był :wink: :?:

nowe-elektroniczne-winiety-slowacja-od-2016-t49533.html
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 18:25

Ok super. Nie doczytałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 18:55

trajano napisał(a):Czyli rozumiem, że będzie tak, że policja będzie sprawdząć mój nr. rejestracyjny w swojej bazie, i już nie będą sprawdzać czy coś przyklejone jest na szybie?

Kontrole będą się odbywały na dwa sposoby - przy pomocy systemu kamer na bramkach i mobilnych kamer na samochodach.

Za brak ważnej winiety grozi kara w wysokości nawet 500 euro. Mandaty będą wysyłane również za granicę.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 18:57

Tak jak na Węgrzech.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 23.02.2016 13:59

... jeszcze tylko Polska dołączy do elektronicznego czytania winiet .... w 2080 r. i jazda będzie płynna... a teraz winiet - niet
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 27.02.2016 12:52

Janusz Bajcer napisał(a):Kontrole będą się odbywały na dwa sposoby - przy pomocy systemu kamer na bramkach i mobilnych kamer na samochodach.



A niby jak ta kamera ma "wyłapać" auto bez winiety, skoro winieta będzie wydrukowana leżała w schowku ?

No chyba, że takie kamery za....e Słoweńcy sobie zafundują 8O
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 27.02.2016 12:55

loyd kamery będą czytały numery rejestracyjne auta i sprawdzały czy na te numery jest wykupiona winieta.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2016 18:30

loyd napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Kontrole będą się odbywały na dwa sposoby - przy pomocy systemu kamer na bramkach i mobilnych kamer na samochodach.

A niby jak ta kamera ma "wyłapać" auto bez winiety, skoro winieta będzie wydrukowana leżała w schowku ?

No chyba, że takie kamery za....e Słoweńcy sobie zafundują 8O

Po pierwsze:
chyba za mało dokładnie przeczytałeś tytuł wątku bo dotyczy on elektronicznych winiet wprowadzonych na Słowacji a nie na Słowenii :idea: (Słoweńcy nic nie będą fundować na Słowacji) :wink:
Po drugie:
kamery będą robić zdjęcie samochodu z numerem rejestracyjnym, który to numer będzie wprowadzony do systemu z informacją, że opłata za przejazd autostradą została uiszczona. :idea: (do schowka kamera nie będzie zaglądać) :wink:
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.03.2016 08:33

Lednice napisał(a):Już weszło w życie, działa bez zarzutu, winietkę kupiłem przez internet, zapłaciłem kartą.
Obsługa jest po polsku.

Zaraz dostałem maila z winietkę, wydrukowałem ją, schowałem do auta i finito 8)


Tak prawdę mówiąc to tego potwierdzenia winiety nie trzeba nawet drukować. SMS-em przychodzi potwierdzenie
zawierające numer rejestracyjny i okres obowiązywania winiety. A w przedostatnim dniu jej ważności przychodzi kolejny
SMS przypominający o upływie ważności. Oprócz tego po zainstalowaniu aplikacji mobilnej na telefonie w każdej chwili można
wykazać opłacenie winiety.
No ale, żeby być zabezpieczonym na wszystkie sposoby to ja też wydrukowałem. Niepotrzebnie.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.03.2016 08:40

Yacek71 napisał(a):loyd kamery będą czytały numery rejestracyjne auta i sprawdzały czy na te numery jest wykupiona winieta.


Trzy razy w tym roku jechałem do Liptowskiego Mikulaszu i za każdym razem przy wjeździe na autostradę od strony Rużomberoka stał samochód z kamerami czytającymi tablice rejestracyjne.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 06.04.2016 21:32

Lednice napisał(a):Już weszło w życie, działa bez zarzutu, winietkę kupiłem przez internet, zapłaciłem kartą.
Obsługa jest po polsku.

Zaraz dostałem maila z winietkę, wydrukowałem ją, schowałem do auta i finito 8)
płaciłeś kredytówką czy zwykłą płatniczą za pomocą kodu do transakcji internetowych?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2016 21:48

Kredytową

Winietkę wydrukowałem na pamiątkę 8)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.04.2016 20:13

czy jeżeli jakiś kraj posiada elektroniczne winiety, to oznacza iż każde auto z automatu jest na autostradzie "sprawdzane"?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2016 20:59

Podejrzewam, że jest to tajemnica służbowa, jak Słowacy sprawdzają, czy auto ma winietkę elektroniczną
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowe elektroniczne winiety - Słowacja od 2016 roku. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone