Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Norwegian już sprzedaje bileciki na sezon 2010 :)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.05.2010 22:28

Mieszkam poza miasteczkiem (2 km "w górę" - 80m.n.p.m.; jeszcze kawałek za wznoszącą się nad miasteczkiem Glavicą), w osiedlu Vela Rudina...(idealne miejsce: do miasteczka blisko, ale odległość gwarantuje ciszę i spokój; blisko do dzikich, pustych plaż z krystalicznie czystą wodą i "rzut beretam" na Kabal - idealne miejsce na spacery ); szczerze mówiąc mieszkanie w obrębie strówki to nie bajka...w odróżnieniu od spacerów... :)
Miasteczko rzeczywiście ma w sobie "to coś"..
Co do kawy.. to zależy, kto i kiedy ją robi :)
Tak naprawdę wiele super klimatycznych knajpek dopiero się pootwiera w sezonie.
Pozdrawiam serdecznie
JPR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JPR » 12.05.2010 23:04

Plumek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iltor napisał(a):i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny

Drogą lotniczą - niezbędny!!! Bez niego nie przejdziesz odprawy w PL!
Pozdrawiam


Dokładnie.


Witam Serdecznie :)

Dokladnie to paszport na Okeciu byl potrzebny do ub. roku. W 2009 Polska oficjalnie zaakceptowala mozliwosc podrozy do Chorwacji na dowod osobisty i wystarczy on rowniez przy podrozy samolotem. Potwierdzone w MSZ oraz Norwegian i sprawdzane w tym tygodniu. Pozdrawiam :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.05.2010 23:36

JPR napisał(a):
Plumek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iltor napisał(a):i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny

Drogą lotniczą - niezbędny!!! Bez niego nie przejdziesz odprawy w PL!
Pozdrawiam


Dokładnie.


Witam Serdecznie :)

Dokladnie to paszport na Okeciu byl potrzebny do ub. roku. W 2009 Polska oficjalnie zaakceptowala mozliwosc podrozy do Chorwacji na dowod osobisty i wystarczy on rowniez przy podrozy samolotem. Potwierdzone w MSZ oraz Norwegian i sprawdzane w tym tygodniu. Pozdrawiam :)


Hm... No to jest to dla mne nowość kompletna. Jakiś przepis y się przydał... Leciałeś tylko z dowodem osobistym tam i nazad?
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 13.05.2010 07:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Mieszkam poza miasteczkiem (2 km "w górę" - 80m.n.p.m.; jeszcze kawałek za wznoszącą się nad miasteczkiem Glavicą), w osiedlu Vela Rudina...(

Byliśmy przejazdem rowerowym. Widoki i zapachy niesamowite. Kabal objeździliśmy cały tzn pozjeżdżawszy wszystkimi możliwymi zjazdami, ekipa odmówiła eksploracji tunelu - bali się nietoperzy, a to ja z zatoczki koło tunelowego cypla, gdzie zrobiliśmy sobie popasik:
Obrazek

Daleko są "kąpielowe" zatoczki z osiedla Vela Rudina? Widzieliśmy tam letniskowe domki (lub coś w tym stylu) i zastanawialiśmy się, gdzie letnicy chodzą poplażować i czy mają daleko.
bury
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.05.2010
Re: Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bury » 13.05.2010 08:05

zoocheq napisał(a):
bury napisał(a):
nie ukrywam, że zacząłem Tobie kibicować, super że się udało :!:

trzymałem kciuki, bo sam się w taką podróż wybieram w lipcu :D mało tego jedziemy w 4 osoby wraz z dwójką dzieci, więc na pewno będzie ciekawie,

może napiszesz o kilka słów więcej np:

- dokładnie o której doleciałaś :?:
- ile zajęła ci odprawa na lotnisku :?:
- jak długo trwała podróż z lotniska do portu :?:
- czym sie tam dostałaś :?:
- ile to kosztowało:?:

pzdr

Dolecieliśmy o 19tej, ale chyba może być różnie, bo jak wracaliśmy ten sam samolot wylądował o 19:20. Odprawa jest szybka. O 19tej ląduje tylko ten samolot, więc jak staniesz w kolejce z przodu to szybciej wyjdziesz. Czekaliśmy chyba ok 10 min na autobus Croatian Airlines (kosztuje drogo -30kn za osobę, dla porównania prom - 40kn). Dojazd to było ok 20min (ale poza sezonem, w sezonie na tej trasie w sobotę są korki). Jeździ tam jeszcze autobus miejski 37 na trasie Split Trogir, na pewno taniej. W Stari Gradzie na prom czekają busiki, które rozwożą ludzi po wyspie - Hvar, Jelsa.

Mieszkaliśmy w hotelu Arkada. Nie cierpię hoteli, wolę namiot lub apartmani, ale poza sezonem to całkiem miłe miejsce, no i cena przyjazna 165kn od osoby: spanie + bufet śniadaniowy i obiadowy, przy żarłoczności mojego męża i chorwackich cenach w knajpach było to nie do przecenienia.
Pogoda była akurat. Woda w morzu jak w Bałtyku w najcieplejszym miesiącu, tylko oczywiście innej jakości. Nie było upałów, więc udało mi się przeczołgać ekipę rowerami przez Brusje i od Zawali do domu (z wejściem na Sv. Nikola od strony Sv Nedjeli), widoki nie do opisania (rowery wypożyczyliśmy całkiem niezłe). Już planujemy następny wyjazd.



wielkie dzięki za szybką odpowiedź,
niestety post Kasi wprawił mnie w duze zakłopotanie i sprawił, że będę musiał poszukać noclegu w splicie,

pożyjemy zobaczymy,
pzdr

ps.
dzięki Kasiu za super posty nie tylko w tym temacie, czytam je z
przyjemnością,
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.05.2010 09:10

zoocheq napisał(a):Daleko są "kąpielowe" zatoczki z osiedla Vela Rudina? Widzieliśmy tam letniskowe domki (lub coś w tym stylu) i zastanawialiśmy się, gdzie letnicy chodzą poplażować i czy mają daleko.


Najpopularniejsza - Žukova - zaledwie 10-15 min spaceru przez leśny trakt z cenrtum wioski od razu w kierunku południowym, w dół (czyli u nasady Kabla - dokładnie vis a vis osady Bol na sąsiadnim Braču). Generalnie kąpielowe są wszystkie. Prócz Žukovej popularne są jeszcze Digi Daga, Zavala (nie mylić z tą "zatunelową"), Tiha, Travna, Smičiguzica, Nedomišalj.. zwłaszcza Francuzi lubią jechać daleko na Kabal w poszukiwaniu absolutnej intymności.
Co do domków letniskowych - cóż stałych mieszkańców w Rudinie (obu, a właściwie trzech) rzeczywiście bardzo niewielu- ale dla mnie to zaleta.

P.S. Zajrzyjcie do Klubu Miłośników Wyspy Hvar i podzielcie się wrażeniami..a może jakas relacja z majowego pobytu.. tego chyba jeszcze nie było?
Pozdrawiam
JPR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JPR » 13.05.2010 14:56

Plumek napisał(a):
JPR napisał(a):
Plumek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iltor napisał(a):i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny

Drogą lotniczą - niezbędny!!! Bez niego nie przejdziesz odprawy w PL!
Pozdrawiam


Dokładnie.


Witam Serdecznie :)

Dokladnie to paszport na Okeciu byl potrzebny do ub. roku. W 2009 Polska oficjalnie zaakceptowala mozliwosc podrozy do Chorwacji na dowod osobisty i wystarczy on rowniez przy podrozy samolotem. Potwierdzone w MSZ oraz Norwegian i sprawdzane w tym tygodniu. Pozdrawiam :)


Hm... No to jest to dla mne nowość kompletna. Jakiś przepis y się przydał... Leciałeś tylko z dowodem osobistym tam i nazad?



Lecieli inni, ja lece w czerwcu (tez na dowod bo paszport sie skonczyl).

Na stronie MSZ przy Chorwacji widnieje juz oficjalnie paszport lub dowod
http://www.msz.gov.pl/Informacje,dla,obywateli,RP,wyjezdzajacych,za,granice,1800.html
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.05.2010 15:22

Z tym paszportem to rzeczywiście pierwsze słyszę, że drogą powietrzną można bez paszportu (póki co nie dokopałam się przepisu w necie), ale skoro taka była odpowiedź MSZ, to przyjmuję do wiadomości (choć sama tabelka na stronie MSZ mnie osobiście nie bardzo przekonuje, ponieważ od kilku już lat do wjazdu drogą lądową na terytorium RH wystarczał dowód osobisty (podobniej jak i BiH od ubiegłego roku), - ale tylko drogą lądową (w każdym razie jeszcze rok temu). Problem leżał w pl przepisach uniemożliwiających opuszczenie kraju obywatelom RP bez paszportu w transporcie lotniczym, nawet w podróżch do krajów, które wpuszczały obywateli RP na podstawie dowodu.
Fajnie, że głupi przepis zlikwidowany (bo niewątpliwie był to prawny bubel) Ale zostało jeszcze jedno ogniwo "łacucha bubli prawnych", ponieważ do bezpłatnego skorzystania z pomocy medycznej na terenie RH obywatelom RP paszport w dalszym ciągu jest niezbędny.... (taka umowa międzynarodowa).
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.05.2010 18:21

Ja mam identyczne zdanie, co Kasia: nie znalazłam na stronie MSZ informacji, że do Chorwacji drogą powietrzną można bez paszportu (i to zwłaszcza, kiedy do niedawna i do krajów układu z Schengen trzeba było mieć paszport). Ja tam wszystkim zalecam posiadanie paszportu - a jak sie trafi upierdliwy celnik, który jeszcze nie doczytał nowych przepisów? Nie będzie wtedy czasu na dociekanie kto ma rację - samolot odleci bez nas...
JPR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JPR » 13.05.2010 18:37

Sluchajcie, ja nie zamierzam tutaj przekonywac nikogo do wyzszosci dowodu nad paszportem... Kazdy kto ma paszport go zabierze i jest to oczywiste! Chcialbym tylko by nie wprowadzano na tym (skadinad bardzo pomocnym) forum ludzi w blad tekstami ze bez paszportu nie poleca, bo jest to bzdura! Lecieli tak moi znajomi, lecieli i wracali tak ludzie z forum pasazer.com i poleci tak kazdy inny obywatel RP legitymujacy sie nowym dowodem osobistym. Z mojej strony EOT. Pozdrawiam
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 13.05.2010 19:58

Hmmm, nie wiem ...

1. Gdzieś tu chyba widziałem, że od pewnego czasu (od wiosny?) dokumentem, który jest niezbędny do otrzymania pomocy medycznej jest dokument, który potwierdza obywatelstwo polskie (dowód lub paszport).

2. W ruchu lotniczym w Unii Europejskiej od dłuższego czasu dowód jest tam samo ważnym dokumentem jak paszport. Od trzech lat regularnie parę razy w roku sprawdzam to na trasie do Irlandii (nie jest w Schengen).

3. Co do Norwegian ... Na stronie przewoźnika jest wyraźnie napisane:
W przypadku lotów międzynarodowych jedynym oficjalnym dokumentem potwierdzającym tożsamość Pasażera, jeśli chodzi o obywateli Polski jest paszport (przy podróżach do krajów spoza strefy Schengen) albo dowód osobisty lub paszport (przy podróżach do krajów strefy Schengen). Dzieci muszą posiadać własne paszporty. Czyli do Chorwacji potrzebny jest paszport. Ale to jest wewnętrzne uregulowanie przewoźnika. Choć w przypadku skorzystania z ich usług muszisz się zgodzić na ich warunki, bo inaczej będziesz miał rację, ale nie polecisz :lol:

4. Polecam zabrać dowód i paszport. Na wypadek wszelki ... Zawsze można któryś zgubić :wink:
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 20.05.2010 09:38

Portal branżowy pasażer.com podaje że Norwegian lata z Wawy do Duborvnika i Splitu tylko do końca sierpnia...szkoda :cry:
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 20.05.2010 13:30

Norwegian potwierdza. Zakończyłam właśnie rozmowę telefoniczną, w której dowiedziałam się, że mój lot powrotny 11 września ze Splitu do Warszawy to już tylko wspomnienie. Na stronie Norwegian zniknęły już oferty wrześniowych lotów. Narazie zapewniają, że loty sierpniowe odbędą się zgodnie z planem. Mam więc nadzieję, że chociaż do Splitu uda się dolecieć. Jak wrócić muszę teraz pomyśleć. Jeżeli ktoś znalazł już jakieś godne uwagi połączenie lotnicze we wrześniu, ze Splitu do jakiegokolwiek miasta w Polsce (aczkolwiek najlepiej do W-wy) będę wdzięczna za info.
Pozdrav 8)
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 20.05.2010 21:33

Chyba Germanwings we wrześniu lata na trasie Warszawa-Split. Sprawdź: www.germanwings.com

Pozdrowienia
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 21.05.2010 06:25

ewutka

Znalazłem na szybko połączenie WIZZAIR, nie jest to żadna okazja ale zawsze jakaś opcja...

12.09.
SPLIT- LONDYN LUTON
10:05-11:45
60E z podręcznym

12.09
LONDYN LUTON-WAWA
14:30-17:50
180PLN z podręcznym


Ewentualnie poniedziałek 13.09
SPLIT- LUTON
10:05-11:45
50E z podręcznym
LUTON-WAWA
14:30-17:50
180 PLN z podręcznym

Możesz także sprawdzić połączenie RYANAIR
ZADAR- DUSSELDORF WEEZE
DUSSELDORF-WROCŁAW


Trzecia opcja to prom ZADAR-ANCONA

Rejs trwa około 8 godzin, najtańszy bilet (miejsce na pokładzie) kosztuje 37,5 euro. Strona z informacją o promach: www.jadrolinija.hr

Następnie z Ancony do Forli:
ten odcinek podróży pokonujemy pociągiem Regionale, kursują często, rozkład jazdy jest dostępny na tej stronie: www.ferroviedellostato.it. Bilet kosztuje 8 euro.

Ostatni etap to lot WIZZAIR na trasie :

FORLI-WROCŁAW
13.09.10
18:40-20:25 koszt z podręcznym - 141 PLN

FORLI-WAWA dostepne w terminie 14.09.10
20:40- 22:30 koszt z bagazem podrecznym - 141 PLN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Norwegian już sprzedaje bileciki na sezon 2010 :) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone