Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.09.2015 19:58

... Legoland odwiedziliśmy w czerwcu w czasie krótkiego wypadu na Jutlandię ... również wszyscy bawiliśmy się wybornie ... :) ... chociaż fakt, że ceny masakryczne ... :roll: ... :x ...
Pozdrawiam.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.09.2015 21:14

a co to za ten kurs na prawo jazdy za 50 zł? :D
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 29.09.2015 07:48

Niestety uprawnienia tylko na rok wydają :mrgreen: Miasteczko fajnie zorganizowane, faktycznie uczy dzieci zasad ruchu. Oczywiście na początku przejazdy na wczesnym czerwonym i stłuczki :mrgreen:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.09.2015 10:51

te kiero napisał(a):
kataryniarz napisał(a):DZIEŃ 9 SZWECJA, Malmo
To był główny powód wizyty - okręt można zwiedzać w środku przeciskając się przez śluzy :D


no to Ci zazdroszczę wyjątkowo tego "U-Boota", bo kręcą mnie podwodniaki odkąd obejrzałem film U-571; super pamiątka, u mnie również byłby to gł punkt do zwiedzenia


To jeszcze przeczytaj książkę "Okręt" Lothara-Gunthera Buchheima i obejrzej nakręcony na jej podstawie film, pod takim samym tytułem. Obie rzeczy są doskonałe.

A kataryniarzowi gratuluję świetnej relacji.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 04.10.2015 22:43

Dotarłem przed zakończeniem.Świetna relacja.Norwegia,po Nowej Zelandii to jedno z moich marzeń.
Może uda mi się tam przy okazji koncertów pojechać :)
Pozdrawiam
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 06.02.2016 11:10

Małe podsumowanie kosztów naszego wyjazdu dla zainteresowanych, przepraszam za opóźnienie :oops:

Tu wrzuciłem mapkę z punktami, które planowaliśmy wyznaczając trasę przed wyjazdem (na zielono odwiedzone): < mapa >
Oczywiście nie są naniesione wszystkie ciekawe miejsca :idea:

Polecam na Androida mapę "Norgeskart" - przy planowaniu trasy sprawdźcie sobie rzeczywisty przebieg drogi, bo to co na nawigacji czy też mapie papierowej wygląda na małe serpentyny w rzeczywistości okazuje się niezłym "łamańcem" w górach. Nawigacja czasem prowadzi skrótem, który daje nieźle w kość, a szybciej objedziemy dłuższą trasą (mieliśmy jeden taki przypadek).

Opłaty za drogi - zdecydowane polecam rejestrację na stronie AutoPass. Potrącają nam z przedpłaty, a resztę zwracają na konto, dostajemy też szczegółowe rozliczenie za poszczególne przejazdy. Jak widać poniżej kwota jest śmiesznie mała w porównaniu do kosztów polskiej autostrady A2 :roll:

Koszty ogólne naszej objazdówki (2 dorosłych + 1 dziecko):
3360zł - koszt noclegów, jak widać można sporo zaoszczędzić (osobno Legoland - 2 noclegi+bilety na 2 dni 980zł)
4710zł - łączny koszt (bez noclegów) w tym:
3560zł - koszt przejazdu (paliwo, parkingi, promy, opłaty drogowe, jedzenie w drodze)
450zł - bilety do muzeów
250zł - drobne zakupy spożywcze (chleb, ziemniaki - nie wolno ich wwozić do Norwegii) + pamiątki
315zł - koszt zabranego jedzenia
135zł - ubezpieczenie podróżne

Koszty szczegółowe w drodze:
Parking Malmo 58 zł
Prom Fjord Line 323 zł (auto i 2+1) Hirtshals - Kristiansand (można trafić na dobrą promocje zależną od daty)
Promy w Norwegii na trasie 227 zł + 400zł za prom widokowy do Geiranger, który można pominąć
Przejazd ze Szwecji do Danii, 2 mosty 339 zł
Autostrada A2 w Polsce 155 zł :evil:
Drogi w Norwegii 134 zł :D + 70zł most Hardangerbrua, który można ominąć
Parking lodowiec Nigardsbreen 20 zł
Parking Preikestolen 49 zł
Parking Oslo 10 zł
Jedzenie w drodze 160 zł
Paliwo - 288l, średnie spalanie 5,8l - przejechane 4930km 1613 zł

Bilety muzea 450zł w tym:
Kościół Borgund 90 zł
Muzeum lodowca 128 zł
Muz. Tech. Malmo bilety+parking+zabawka 64 zł
Muzemu statku Fram 94 zł
Muzeum łodzi Vikingów 70 zł

Jak widać zapewniając sobie nocleg i wyżywienie Norwegia wcale nie odstrasza kosztami.
Zdecydowanie warto jechać, tylko trzeba pamiętać o jednym... Skandynawia uzależnia! :D
Cóż więcej mogę napisać... NIE MA SIĘ NAD CZYM ZASTANAWIAĆ, PAKOWAĆ SIĘ I W DROGĘ! :papa:

Dzięki za śledzenie relacji i komentarze :hut:
Ostatnio edytowano 06.02.2016 11:21 przez kataryniarz, łącznie edytowano 2 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.02.2016 11:17

kataryniarz napisał(a):Małe podsumowanie kosztów naszego wyjazdu dla zainteresowanych, przepraszam za opóźnienie


... jakie opóźnienie, bez przesady ... :wink:...
... ładne kosztowe podsumowanie, widać po nich, że to Skandynawia - ale po zobaczeniu Danii wiem, że warto ... :oczko_usmiech:...
Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.02.2016 14:11

Pochwała w rozkazie przed czołem Pułku.
:mrgreen:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 06.02.2016 15:46

kataryniarz napisał(a):
Dzięki za śledzenie relacji i komentarze :hut:


i ja dziękuję za świetną relację, przyda mi się bardzo przy planowaniu Skandynawii za 2-3 lata. Chcielibyśmy dotrzeć m.in na Nordkapp i Lofoty
Wciąż jednak zastanawiam się jaka formę wyjazdu wybrać (wypożyczenie kampera, przyczepa kampingowa, samochód z noclegami na miejscu, lub ew. wypożyczenie w Norwegii auta typu Kangoo, Berlingo przerobione na mini kamperki)

pozdrawiam,
Michał
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone