Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi w Czarnogórze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.07.2017 12:02

slavko.v napisał(a):Ja bym nie jechał bez rezerwacji w lipcu ani sierpniu - Serbowie, Czarnogórcy maja już wakacje a i Rosjan, Polaków i innych nacji nie brakuje... w związku z tym ciężko znaleźć coś fajnego... ale można próbować...

Myślisz, że tam jest trudniej trafić coś niż w Chorwacji o tej samej porze?
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 06.07.2017 13:13

kojacek napisał(a):
slavko.v napisał(a):Ja bym nie jechał bez rezerwacji w lipcu ani sierpniu - Serbowie, Czarnogórcy maja już wakacje a i Rosjan, Polaków i innych nacji nie brakuje... w związku z tym ciężko znaleźć coś fajnego... ale można próbować...

Myślisz, że tam jest trudniej trafić coś niż w Chorwacji o tej samej porze?


Czarnogóra to kraj wielkości polskiego województwa z ludnością niecałe 700 tysięcy. Wybrzeże to nieco ponad 100 km. Zjeżdża tam mnóstwo Serbów z Serbii i Bośni oraz Rosjan. W sierpniu na każdej plaży powyżej Ulcinja kłębi się tłum.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.07.2017 14:29

stavros2002 napisał(a):
kojacek napisał(a):
slavko.v napisał(a):Ja bym nie jechał bez rezerwacji w lipcu ani sierpniu - Serbowie, Czarnogórcy maja już wakacje a i Rosjan, Polaków i innych nacji nie brakuje... w związku z tym ciężko znaleźć coś fajnego... ale można próbować...

Myślisz, że tam jest trudniej trafić coś niż w Chorwacji o tej samej porze?


Czarnogóra to kraj wielkości polskiego województwa z ludnością niecałe 700 tysięcy. Wybrzeże to nieco ponad 100 km. Zjeżdża tam mnóstwo Serbów z Serbii i Bośni oraz Rosjan. W sierpniu na każdej plaży powyżej Ulcinja kłębi się tłum.

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Równie dobrze można powiedzieć, że do Chorwacji zjeżdża mnóstwo Austriaków, Chorwatów, Czechów, Polaków, Słowaków, Słoweńców Niemców i Włochów.
Widziałem tam nawet Szwedów, ale to o niczym nie świadczy.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 06.07.2017 21:25

Nigdy nie jechałem ani do Cro, ani do Czarnogóry w lipcu i w sierpniu w ciemno... jeżeli nie wierzysz, to spróbuj i się przekonasz... wszędzie tłumy turystów... a ceny w Cro (noclegi i restauracje) 100 % wyższe niż w MNE.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.07.2017 21:35

kojacek napisał(a):
slavko.v napisał(a):Ja bym nie jechał bez rezerwacji w lipcu ani sierpniu - Serbowie, Czarnogórcy maja już wakacje a i Rosjan, Polaków i innych nacji nie brakuje... w związku z tym ciężko znaleźć coś fajnego... ale można próbować...

Myślisz, że tam jest trudniej trafić coś niż w Chorwacji o tej samej porze?

Dla porównania, linia brzegowa Chorwacji jest bardzo urozmaicona i jej długość (z wyspami) wynosi ok. 5800 km. Linia brzegowa Czarnogóry, łącznie z Zatoką Kotorską, to niecałe 300 km. :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.07.2017 21:46

My wybieramy się bez rezerwacji do Czarnogóry dopiero z początkiem września więc liczymy , że coś uda nam się ciekawego znaleźć .
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.07.2017 00:17

walp napisał(a):
kojacek napisał(a):
slavko.v napisał(a):Ja bym nie jechał bez rezerwacji w lipcu ani sierpniu - Serbowie, Czarnogórcy maja już wakacje a i Rosjan, Polaków i innych nacji nie brakuje... w związku z tym ciężko znaleźć coś fajnego... ale można próbować...

Myślisz, że tam jest trudniej trafić coś niż w Chorwacji o tej samej porze?

Dla porównania, linia brzegowa Chorwacji jest bardzo urozmaicona i jej długość (z wyspami) wynosi ok. 5800 km. Linia brzegowa Czarnogóry, łącznie z Zatoką Kotorską, to niecałe 300 km. :wink:

To wiem, że Chorwacja ma dłuższą linię brzegową, ale i jest chyba częstszym celem wyjazdu. Do Czarnogóry raczej jeździ zdecydowanie mniej osób.
Zapewne baza noclegowa też jest mniejsza. Ale chodzi mi o to, czy szanse znalezienia czegoś na miejscu są zbliżone do tych, jakie mamy w Chorwacji, gdzie w Drašcach pod koniec lipca widzieliśmy "naganiaczy".
W okolicach Zadaru znalezienie noclegu było wyraźniej trudniejsze.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2017 06:57

kojacek napisał(a):To wiem, że Chorwacja ma dłuższą linię brzegową, ale i jest chyba częstszym celem wyjazdu. Do Czarnogóry raczej jeździ zdecydowanie mniej osób.

Pewnie mniej Polaków, Niemców, Włochów, ale są za to wyraźniej reprezentowane inne nacje, o których wspomniał slavko.v.
kojacek napisał(a):Zapewne baza noclegowa też jest mniejsza. Ale chodzi mi o to, czy szanse znalezienia czegoś na miejscu są zbliżone do tych, jakie mamy w Chorwacji, gdzie w Drašcach pod koniec lipca widzieliśmy "naganiaczy".

W drugiej połowie sierpnia, w miejscowości Dobra Voda, nie widziałem wielu tabliczek informujących o wolnych pokojach. Na promenadzie spotkałem tylko raz "naganiaczkę".
Niewiele było tych sygnałów, ale jakieś były. :wink:
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 07.07.2017 12:44

u nas w Petrovac są naganiacze, ale w sierpniu czasem i oni nie maja wolnych opcji czasem się tak zdarza ze wtedy łatwiej znaleźć coś wolnego obok w Buljaricy :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.07.2017 14:57

mike_ napisał(a):u nas w Petrovac są naganiacze, ale w sierpniu czasem i oni nie maja wolnych opcji czasem się tak zdarza ze wtedy łatwiej znaleźć coś wolnego obok w Buljaricy :)

No właśnie-jak nie w jednej miejscowości to w drugiej, ale coś się powinno znaleźć. Czy tak?
Użytkownik usunięty
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2017 17:53

slavko.v napisał(a):. a ceny w Cro (noclegi i restauracje) 100 % wyższe niż w MNE.




A to ciekawe stwierdzenie.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 07.07.2017 18:27

dabecja napisał(a):
slavko.v napisał(a):. a ceny w Cro (noclegi i restauracje) 100 % wyższe niż w MNE.




A to ciekawe stwierdzenie.


W Czarnogórze jest rzeczywiście taniej, ceny w sklepach na poziomie polskich, czyli raczej 20-30% niższe od chorwackich niż 2x. Podobnie z canami zakwaterowania.

Drogo jest w Budvie, tam ceny zbliżają się do chorwackich. Najtaniej w okolicy Ulcinjja, to to już albańskie klimaty.

Co do tłoku, pamiętam Czarnogórę sprzed ok. 10 lat. Przyjechaliśmy do Canj w przedostatni weekend sierpnia, a na plaży, długiej zreszta, było na oko milion ludzi. Luźnie zrobiło się dopiero po kilku dniach. podejrzewam, że teraz w pełni sezonu będzie tam 2 miliony ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.07.2017 20:30

W trzecim tygodniu czerwca ludzi na Lucice do oporu,za to w sekcji płatnych leżaków spokojnie.Leżaki po 3 euro/dzień i parasol 2 euro.Wjazd na plażę autem 3 euro/dzień.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.07.2017 21:11

średnia cena noclegu w MNE (sezon) - ok. 10E/os., CRO - ok. 20E/os.
średnia cena dania obiadowego w MNE - ok. 5E, CRO - ok. 10E.
RYSIEKCRO
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) RYSIEKCRO » 07.07.2017 22:04

W tym roku jadę po raz pierwszy do Czarnogóry i szukam noclegu dla 6 osób (4 dorosłych, 2 dzieci), w terminie 16.08-21.08, najlepiej w okolicach Petrovaca. Czy mógłby ktoś podać namiary na jakąś kwaterę prywatną w Petrovacu lub okolicach? Z góry dziękuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Noclegi w Czarnogórze - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone