Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi w Czarnogórze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.01.2017 12:46

w żadnej z tych miejscowości nie będziesz miał widoków i klimatu jak w Breli,Czarnogóra to na pewno nie klimaty z Breli,w sezonie to trzeba bokiem na plaży się przeciskać.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.01.2017 14:01

Czyli odradzasz, bo tłumy? Tego rzeczywiście chciałbym uniknąć. A coś polecisz?
mavseb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) mavseb » 22.01.2017 10:55

slawekkrak napisał(a):Witam.
Jako że wyjazd juz za 6 dni dlatego mam pytanie? Do tych co są obecnie lub nie dawno byli: jak wyglada sytuacja na miejscu? Czy są ludzie stojący przy drogach z ofertami noclegu? Czy widać jakieś puste apartamenty? Jak do tej pory 3 razy byłem w Chorwacji i nigdy nie było problemu przy jeździe w ciemno. A jak to wygląda w Czarnogórze?
Pozdrawiam Slawek.


Witam Sławek, proszę o kontakt na priw.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Sebastian
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 22.01.2017 11:31

rzdrozny napisał(a):Którą miejscowość polecacie - Petrovac czy Kotor? Chyba, że Ulcinj lub Budva?

Byliśmy w CzG ponad 10 lat temu , przed sezonem i mieszkaliśmy w Petrovacu , ogólnie byliśmy bardzo zadowoleni bo tłumów jeszcze wtedy nie było.
Kotor dla mnie odpada , na wycieczce po zatoce widzieliśmy jakie syfy tam pływają więc wolę otwarte morze.
Ulcnij (stare) odpada, tłumy, brud na plaży , w knajpach drożyzna
Ulcnij (wielka plaża) tam jest fajnie tyle, że najbliższe kwatery są dość daleko i trzeba podjechać na plażę samochodem . My w czasie opalania lubimy napić się piwa więc nie bardzo nam to pasuje, a poza tym perspektywa wsiadania do rozgrzanego auta trochę mnie do tego zniechęca.
Budva - dla nas dobre miasto na jednodniową wycieczkę, duża miejscowość, tłumy , przyjechać z miasta do miasta na odpoczynek to dla nas nie ma sensu.
Ja może wybrałbym Petrovac lecz nie wiem jak to jest tam w sezonie.
W tym roku planujemy ponownie wyjazd do CzG jak i Chorwacji ( pod warunkiem, że nam dadzą 3 tygodnie urlopu) więc też się zastanawiamy nad miejscowością ale pewnie jak zawsze wybierzemy ją już na miejscu bo planujemy wyjazd w ciemno z początkiem września .


Jak widzisz to są wiadomości sprzed wielu lat więc jest całkiem możliwe, że wiele rzeczy się tam zmieniło :) , zobaczymy jak tam pojedziemy.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.01.2017 11:59

wycieczka-objazdowa-2013-t44361-15.html
duzo-czarnogory-i-odrobina-chorwacji-2014-t47016.html

rzdrozny ,tu moje dwie relacje ,które mam nadzieję ,że do czegoś Ci się przydadzą .
W pierwszej jest m.in o noclegu blisko Velikiej Plaży w Ulcinji w Otrant Beach Resort , są tam wille bardzo fajne ,może Ci się spodoba ,natomiast w drugiej relacji jest trochę o Petrovacu i okolicznych plażach .
Bardzo Cię zachęcam do odwiedzenia Czarnogóry,bo jest przepiękna ,ale nie porównuj Chorwacji do niej ,bo to nie ma sensu ,to całkiem inny kraj .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.01.2017 12:04

My w tym roku ponownie ruszamy do Petrovaca na tydzień w połowie czerwca,jeśli mieszkać w Petrovacu to tylko w starej części,tam gdzie są domki jednorodzinne(koło szkoły),jest tam cisza i spokój oraz auto jest gdzie zaparkować na luzie.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.01.2017 12:05

To prawda ,na dole jest problem z zostawieniem auta ,my mieszkaliśmy na samej górze prawie ,ale było ciężko wracać w upale po licznych schodkach, ale nie skarżę się bo tak na prawdę przyjeżdżaliśmy tylko spać i prać do Petrovaca :)

A jeszcze chciałam dodać ,ze gdzies czytałam relację z pobytu w Dobrocie ,ludzie byli bardzo zadowoleni,może tam będziecie chcieli stacjonować?
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 16.02.2017 17:39

Witajcie w ten słoneczny piękny dzień :) no z parkowaniem jest problem w sezonie dlatego zapraszamy do naszych apartamentów w Petrovac, mamy swoj własny duży parking zacieniony winoroślą i basen z jacuzzi dla ochłody :)

Co do Kotoru to z uwagi na to że to zatoka to nie jest tam zbyt czysta woda, nie ma aż takiej wymiany wody ja na otwartym morzu no i dużo tam dużych promów 10 piętrowych i statków z których ciekną oleje itp tak jak w porcie Bar woda brudna. Plaże w zatoce Kotorskiej też minimalne raczej głównie betonowe nabrzeże, tam się głównie zwiedza zabytki i podziwia widoki :)

Najbogatsza i mająca najładniejsze wybrzeże gmina w Czarnogórze to gmina Budva. Należą do niej takie miasta jak: Budva, Sveti Stefan, Petrovac. Co za tym idzie jest tam czysto, bezpiecznie, jest pitna woda w kranie bez przegotowywania no i działa kanalizacja. Jest tam też najlepiej rozwinięta baza turystyczna. Ulcinj ma tylko fajne stare miasto, a okolice Ulcinj to raczej biedniejsza część Czarnogóry bez infrastruktury, dużo tam Albańczyków i trochę cyganów, śpiew z minaretu 5 razy dziennie od samego rana, na plaży odprawiają modły do Allacha, kąpiele w burkini i plażowe restauracje w kształcie meczetu :) jeszcze takie wielkie parawany nie takie jak u nas w pl tylko takie co maja 1,6 m wysokości w nich muzułmanki przebierają się w suche ubrania itp, byłem tam w sierpniu bo znajomi się uparli zobaczyć na chwilę na wielka plażę no i mi się tam nie podoba co z tego ze pusto skoro wiatr wieje mocno i pyli się piasek jak na budowie ma się go po chwili wszędzie! Najgorzej w oczach które swędzą, woda też mętna przy brzegu przez to ten pył piaskowy, a dalej aby porządnie popływać to trzeba się oddalić bardzo daleko od brzegu bo jest bardzo płytko, dla jednych to zaleta dla mnie to wada. Piasek super w dotyku, ale gdyby tam nie wiało a to rzadkość bo jest tam płasko, a jak wieje to ja się tam mecze to jest miejsce dla surferów i kitesurferów, a nie dla plażowiczów przez wiatr i piach w oczach. Daleko też jest tam od apartamentów do Wielkiej plaży, trzeba jechać droga polą 1km. Ja już bym wolał nawet wakacjować w okolicach Kotoru niż Ulcinj. Załączam moją fotkę z Muzułmańskimi parawanami na plaży i paniami w burkini po modlitwach plażowych, ja tam się dziwnie czułem bo cały czas mi coś w głowie siedziało odnośnie obecnej sytuacji z wojującym Islamem na świecie... Pozdrowionka do zobaczenia w Czarnogórze :)
Załączniki:
IMG_20160825_170334 (Kopiowanie).jpg
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 21.03.2017 12:18

andeo napisał(a):https://www.cro.pl/wycieczka-objazdowa-2013-t44361-15.html
duzo-czarnogory-i-odrobina-chorwacji-2014-t47016.html

rzdrozny ,tu moje dwie relacje ,które mam nadzieję ,że do czegoś Ci się przydadzą .
W pierwszej jest m.in o noclegu blisko Velikiej Plaży w Ulcinji w Otrant Beach Resort , są tam wille bardzo fajne ,może Ci się spodoba ,natomiast w drugiej relacji jest trochę o Petrovacu i okolicznych plażach .
Bardzo Cię zachęcam do odwiedzenia Czarnogóry,bo jest przepiękna ,ale nie porównuj Chorwacji do niej ,bo to nie ma sensu ,to całkiem inny kraj .


Andeo i krakuscity- dzięki za odpowiedzi. Wybraliśmy okolice Kotoru - Prcanj z cudnym widokiem na zatokę. Licząc się z tym, że trzeba będzie dojeżdżać do fajnych plaż. Wydaje się, że wybór Czarnogóry będzie dobrą decyzją:) Przekonamy się.
Załączniki:
IMG_1122.JPG
DSC_0244.jpg
DSC_0199.jpg
Bounce
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bounce » 25.04.2017 13:51

Witajcie,
Widzę, że jest tutaj sporo ludzi którzy odwiedzili Czarnogórę wielokrotnie, więc myślę, że to idealnie miejsce by zapytać. :D
Wielokrotnie byłem w Chorwacji, lecz w tym roku chcieliśmy wybrać się z rodziną właśnie do Czarnogóry. Jeśli byłby ktoś mi w stanie odpowiedzieć byłoby super!

1) Jaką miejscowość wybrać? Myślałem nad Petrovac, ponieważ z tego co czytałem tutaj na forum ludzie sobie bardzo chwalą, a podobno im dalej na południe to tym gorzej, lecz taniej. (?) (Mogę się oczywiście mylić.)
2) Czy na plaży są tłumy czy podobnie jak w Chorwacji, nie ma jakieś tragedii?
3) Jeśli macie jakieś sprawdzone strony gdzie mogę poszukać apartamentów albo coś to byłoby super. Zależy mi na apartamentach z balkonem i aneksem kuchennym i czy jestem w stanie znaleźć taki do 20 euro za osobę.

Reasumując, jaką miejscowość wybrać, żeby była w miarę fajna plaża bez jakiś przeraźliwych tłumów. Nie musi być ona jakoś bardzo rozwinięta, zależy mi po prostu na tym, żeby wieczorem było gdzie wyjść na piwo, kolacje, deser.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i poświęcony czas, pozdrawiam serdecznie!
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.04.2017 15:46

rzdrozny napisał(a):Andeo i krakuscity- dzięki za odpowiedzi. Wybraliśmy okolice Kotoru - Prcanj z cudnym widokiem na zatokę. Licząc się z tym, że trzeba będzie dojeżdżać do fajnych plaż. Wydaje się, że wybór Czarnogóry będzie dobrą decyzją:) Przekonamy się.

O wow ,ale miejscóweczka !zazdroszczę i podziel się koniecznie po powrocie wrażeniami :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.04.2017 15:56

Bounce napisał(a):Witajcie,
Widzę, że jest tutaj sporo ludzi którzy odwiedzili Czarnogórę wielokrotnie, więc myślę, że to idealnie miejsce by zapytać. :D
Wielokrotnie byłem w Chorwacji, lecz w tym roku chcieliśmy wybrać się z rodziną właśnie do Czarnogóry. Jeśli byłby ktoś mi w stanie odpowiedzieć byłoby super!

1) Jaką miejscowość wybrać? Myślałem nad Petrovac, ponieważ z tego co czytałem tutaj na forum ludzie sobie bardzo chwalą, a podobno im dalej na południe to tym gorzej, lecz taniej. (?) (Mogę się oczywiście mylić.)
2) Czy na plaży są tłumy czy podobnie jak w Chorwacji, nie ma jakieś tragedii?
3) Jeśli macie jakieś sprawdzone strony gdzie mogę poszukać apartamentów albo coś to byłoby super. Zależy mi na apartamentach z balkonem i aneksem kuchennym i czy jestem w stanie znaleźć taki do 20 euro za osobę.

Reasumując, jaką miejscowość wybrać, żeby była w miarę fajna plaża bez jakiś przeraźliwych tłumów. Nie musi być ona jakoś bardzo rozwinięta, zależy mi po prostu na tym, żeby wieczorem było gdzie wyjść na piwo, kolacje, deser.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i poświęcony czas, pozdrawiam serdecznie!


Tak jak pisaliśmy wcześniej ,plaży jest mało ,bo to mały kraj ,tak więc na odludne nie ma co liczyć .Nie wiem w jakim terminie jedziesz ,a to tez ma znaczenie .Jeśli wybierzesz Ulcinj ,będziesz miał tanio i możesz liczyć na Welikiej plaży na luz ,ale tam jest ciemny piasek,którego ja osobiście nie lubię . W Czarnogórze na luz na plażach możesz liczyć tylko tam gdzie są płatne leżaki w okolicach luksusowych hoteli jak np Sv Stefan .
czyli
1) Petrovac ,czemu nie ,ale na plażach ścisk ,chyba że popołudniami przejdziecie się na plażę Perazica Do ,w Buljaricy chyba też znośnie
2)Raczej jest tragedia ,dużo Rosjan i na plaży w Petrovac pod koniec czerwca czułam się jak sardynka w puszcze.
3)Apartmanów szukałam na booking .

PS . Ja będę powtarzać z uporem maniaka że Czarnogóra jest piękna ,warto zwiedzić ,jest wiele miejsc które trzeba zobaczyć ,niekoniecznie nastawiać się na plażowanie .Plaże są ,można się wykąpać ,poleżeć ,ale szału nie ma .
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 26.04.2017 11:08

andeo napisał(a):
rzdrozny napisał(a):Andeo i krakuscity- dzięki za odpowiedzi. Wybraliśmy okolice Kotoru - Prcanj z cudnym widokiem na zatokę. Licząc się z tym, że trzeba będzie dojeżdżać do fajnych plaż. Wydaje się, że wybór Czarnogóry będzie dobrą decyzją:) Przekonamy się.

O wow ,ale miejscóweczka !zazdroszczę i podziel się koniecznie po powrocie wrażeniami :)


andeo, podzielę się:) Przygotowuję - jak zawsze - przewodnik, pomocnik, poznaję kraj czytając Twoje i innych relacje. Wiem już dużo, ale info nigdy za wiele:) Szukam miejsc must see. Czy masz taką swoją listę? Chętnie poznam:)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.04.2017 14:14

No pewnie że mam ,w wolnej chwili chętnie napiszę co mi najbardziej się podobało ,czego miałam niedosyt i chętnie bym wróciła ,a co niekoniecznie :)

Po namyślę stwierdzam że nie ma takich miejsc do których niekoniecznie bym wróciła ;) Wszystko mi się podobało,niedosyt mam Durmitoru ,bardzo bym chciała wrócić i trochę tam pochodzić .
Co udało mi się zobaczyć i co przychodzi mi do głowy jako godne polecenia to :
* Kotor!!! oczywiście jak Kotor to i jego mury,wejść jak najwyżej ,niezapomniane widoki
*Lovćen i mauzoleum -tam też widoki zapierające dech w piersiach ,jak dobra widocznosć to zobaczysz Bokę .
* wspomniany Durmitor i Czarne Jezioro
*Perast i rejs na wysepkę Gospa od Śkrpjela
*Monastyr Ostrog
*Monastyr Reźevici
*Ulcinj i jego Starówka
* Njegusi -zjeść wspaniałą suszoną szynkę ,skosztować sera i popić wspaniałym winem ... dostać się tam można po emocjonującej
drodze agrafkami kotorskimi
to wszystko polecam i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam :))))
ps zapomniałam !!! koniecznie Stari Bar :))) i przy okazji starą maslinkę zobaczyć :)
Ostatnio edytowano 27.04.2017 08:37 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
saimon79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.03.2016
Re: noclegi w Czarnogórze w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) saimon79 » 26.04.2017 20:41

Witam,
Ostatnie wakacje spędziliśmy w lipcu w cro w okolicach Zadaru. Było rewelacyjnie. Teraz chcemy wybrać się do Czarnogóry.
Pytanie - znalazłem na bookingu fajną opcję dla dwóch rodzin w okolicy Utjeha tylko.... brak tam klimatyzacji. W cro wytrzymaliśmy bez klimy tydzień. Teraz wybieramy się na dwa i nie wiem czy damy radę :D
Opcja z bookingu ma możliwość rezygnacji z tej rezerwacji w sumie w dniu przybycia i mamy taki plan by znaleźć jakieś apartamenty na miejscu i ewentualnie gdyby się nie udało to mielibyśmy coś zaklepanego.
Jakie są szanse na znalezienie fajnych apartamentów (nie daleko do morza, klima i nie drogo) na miejscu?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Noclegi w Czarnogórze - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone