Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Noclegi w Czarnogórze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 30.07.2011 16:29

witajcie własnie 28 wruciłem z czarnogóry chetnie odpowiem na wasze Pytania, Bylem w okolicy petrovacza i wieliej plazy. Jesli chodzi o kwatery jechalem w ciemno i nie mialem z tym problemów. standard i ceny rożne, w okolicy petrowacza mielismy super apartment za 11 E a w okolicy wielkiej plazy tez super apartament za 7 E, oba z klimatyzacja. Ceny w restauracjach o wiele tansze niz w chorwacji, przykladow za obiad dla 2 osob Duzy filet z kurczaka z frytkami i surowką pseudo grcka i frytki dla dziecka dwa piwa i fanta 20 euro, pizze mozna kupic od 3 E do 5-6 ok pizza dla 2 osob.
Paliwo LPG
Wegry 220 forint
Chorwacja 5 kun
Serbia 60-63 din
MN- 0,75 E
BiH 1,10-1,2
Pozdrawiam i udanych wakacji
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 30.07.2011 16:34

mwxx napisał(a):witam, :D
własnie wróciłem z Czarnogóry... ogólnie zasada jest taka im bliżej Albanii tym taniej, nie ma problemu z noclegiem, jest masę łapaczy na wjazdach, można przebierać
najdłużej zatrzymałem się w Ulcinij - miasteczko ma inny klimat niz reszta wybrzeża, bardziej wschodni, gwarny i spontaniczny, z okoloicznych meczetów słychać spiew muzina, piękna starówka,w okolicy słynna " wielka plaża " i miejska, mniejsza,
do granicy z Albanią tylko 20 km, skorzystałem z tego i zwiedziłem Kruję koło Tirany
a ceny.....
apartament z łazienką miałem za 20 Euro, 2+1, jadalismy tylko na miescie
kawa expresso 0,5 euro
duży smaczny kebab 2,5-3,5 euro
pivko 1 euro
duża pizza 3 -4 euro

kempingi są , ale ich nie sprawdzałem bo ceny kwater są niskie,
aha i jeszcze jedno miejscowi są bardzo przychylnie nastawieni do Polaków, warto odwiedzić ten kraj bo widać wokół jak zaczynają budować się luksusowe hotele i za kilka lat będzie już inaczej
pozdrawiam



podaj mi namiary do ciebie mam kilka pytan odnosnie przyszlorocznego wyjazdu do albani pozdrawiam
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 30.07.2011 16:41

psdynów napisał(a):witajcie własnie 28 wruciłem z czarnogóry chetnie odpowiem na wasze Pytania, Bylem w okolicy petrovacza i wieliej plazy. Jesli chodzi o kwatery jechalem w ciemno i nie mialem z tym problemów. standard i ceny rożne, w okolicy petrowacza mielismy super apartment za 11 E a w okolicy wielkiej plazy tez super apartament za 7 E, oba z klimatyzacja. Ceny w restauracjach o wiele tansze niz w chorwacji, przykladow za obiad dla 2 osob Duzy filet z kurczaka z frytkami i surowką pseudo grcka i frytki dla dziecka dwa piwa i fanta 20 euro, pizze mozna kupic od 3 E do 5-6 ok pizza dla 2 osob.
Paliwo LPG
Wegry 220 forint
Chorwacja 5 kun
Serbia 60-63 din
MN- 0,75 E
BiH 1,10-1,2
Pozdrawiam i udanych wakacji



pisz wszystko po kolei jak leci ,lacznie z trasa jaka jechales :D wskazane by byla dorzucenie paru fotek aby oczeta nacieszyc widokami :D
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 30.07.2011 16:49

pelkin1971 napisał(a):
adikos napisał(a):
Motovun napisał(a):My właśnie wróciliśmy z Lusticy. Z każdym rokiem niestety robi się drożej i trzeba się nieźle trzymać za kieszeń. Zakupy w marketach na podobnym poziomie jak w Polsce ale w knajpach to już inna bajka.
knajpa:
Piwo - od 1,2 do 2,5 euro
zupa rybna 3,5 euro
pljeskavica od 3 euro
muszle na buzaru 6 euro
ryba od 30 euro za 1kg
frytki od 1,5 euro
cola od 1,2 euro
woda od 1,2 euro

Paliwo
Diesel 1,24

Wycieczki statkiem po Zatoce Kotorskiej 12 euro osoba, a dzieci gratis

Leżak na plaży od 6 euro za dobę




hmmm znakiem tego ze moze lepiej do Albani zjechac :?:


W Ulcinj są niższe ceny niż na północnym wybrzeżu. Dlatego nocuje w okolicach Wielkiej Plazy.
Adikos ja w tym roku może 3 dni w CG i ruszam na Albanię a później do Grecji


ja sie wlasnie zastanawiam , napewno pojade do MN,planuje na jeden dzionek wskoczyc do albanii , ale nie wykluczone ze bylbym 5 dni w MN i 6 dzionkow w Albanii , wszystko zalezy jak w MN bedzie nam sie podobalo,jak bedzie syf ,tak jak niektorzy pisza to zjade do AL , podobno wiekszy brud ale kraj jak dla mnie egzotyczny :D
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 30.07.2011 17:16

adikos napisał(a):
psdynów napisał(a):witajcie własnie 28 wruciłem z czarnogóry chetnie odpowiem na wasze Pytania, Bylem w okolicy petrovacza i wieliej plazy. Jesli chodzi o kwatery jechalem w ciemno i nie mialem z tym problemów. standard i ceny rożne, w okolicy petrowacza mielismy super apartment za 11 E a w okolicy wielkiej plazy tez super apartament za 7 E, oba z klimatyzacja. Ceny w restauracjach o wiele tansze niz w chorwacji, przykladow za obiad dla 2 osob Duzy filet z kurczaka z frytkami i surowką pseudo grcka i frytki dla dziecka dwa piwa i fanta 20 euro, pizze mozna kupic od 3 E do 5-6 ok pizza dla 2 osob.
Paliwo LPG
Wegry 220 forint
Chorwacja 5 kun
Serbia 60-63 din
MN- 0,75 E
BiH 1,10-1,2
Pozdrawiam i udanych wakacji



pisz wszystko po kolei jak leci ,lacznie z trasa jaka jechales :D wskazane by byla dorzucenie paru fotek aby oczeta nacieszyc widokami :D


Wyjechałem z Rzeszowa ( 14/15 godz 23)na 2 samochody nieco starsze wiec tepa nie mielismy szybkiego- spokojne. dzieki CB radiu Słowacja szybko sprawnie, oczywiscie nie autostradą potem w strone Budapesztu.
100 km przed Budapesztem bylismy o 5 rano, nocleg- jesli tak to mozna nazwac do 7 rano i dalej w trase. Autostradą do Belgradu ok 12-15 nie pamietam juz, potem Cacak, uzice. Za Uzicami robi sie ciekawie, mnóstwo serpentyn ciekawa, ale meczaca trasa Do MN wjechałem w Bieloj polje, jechalem z jedzeniem powiem szczerze ze balem sie kontroli- zadnej nie bylo. Naklejka za 10 E i jestem w MN tu tez trsa kreta i meczaca, szkoda ze noca jechalismy, jak bedziecie tamtedy jechac zwróćcie uwage na tory i tunele kolejowe swietne widoki. Około 23 bylismy w Podgoricy, szybki przejazd i nocleg na dziko w okolicy Jeziora Szkadarskiego. Chcielismy do petrowacza wjechać w godzinach porannych. W petrovaczu plaza mała ale ładna zdecydowalismy ze jedziemy dalej w kierunku Ulcini odwiedzajac kolejne plaze.
Wioska za Petrovaczem w Bujarica plaza ok wiec szukamy mieszkanka, po 2h grymaszeniu i wybieraniu bez problemow znalezlismy to co nam pasuje. Tu spedzilismy 5 dni. Po 5 dniach wyjazd do ULcjini a dokładniej Donij Stoj tu juz od przemiesc Ulcina oferty i naganiacze, zdecydowalismy ze jedziemy do polowy wielkiej plazy i szukamy.
Po rytuale ogladaniu grymaszeniu kwatera cale pietro w domu ok 7 E.
Kwatera 2 sypialnie salon duzy z aneksem kuchennym i jedyny minus jedna lazienka. Niestety W tych okolicach nie mazcie o widoku na morze- zbyt plaski teren. Do plazy dojerzdzalismy autkiem, tylko ze wzgledu ze nie chcialo nam sie nosic rzeczy. Zdjecia dolącze innym razem, jesli cos jeszcze chcecie wiedzec piszcie :) Chetnie wyslucham relacji z albani. pozdrawiam RR
sopel87
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel87 » 01.08.2011 13:30

adikos napisał(a):Dzieki Pelkin zapewne pierwsze moje kroki beda wlasnie do tego pensjonatu :D a jak jest a sea view :?: z pokoju pzdr


taki "sea view" był od nas:
Obrazek

Jeśli zamierzasz jechać przez Czarnogóre w ciągu dnia, to mogę polecić tą trasę.
http://mapy.google.pl/maps?saddr=E762&d ... ra=ls&z=12

Nacieszycie oko kanionem rzeki Pivy
ObrazekObrazek
przejedziecie środkiem Parku Narodowego Durmitor(jakieś 40km takich widoczków)
ObrazekObrazek
zobaczycie jak wygląda most Djurdjevica Tara
ObrazekObrazek
oraz przejedziecie kolejnym kanionem tym razem Kanionem Rzeki Tara aż do samej stolicy MNE
ObrazekObrazek
a także "zaliczycie" kupę mniej lub bardziej urokliwych tuneli
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Widoki niezapomniane. Polecam!
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 01.08.2011 15:22

sopel87 napisał(a):
Jeśli zamierzasz jechać przez Czarnogóre w ciągu dnia, to mogę polecić tą trasę.
http://mapy.google.pl/maps?saddr=E762&d ... ra=ls&z=12

Nacieszycie oko kanionem rzeki Pivy
ObrazekObrazek
przejedziecie środkiem Parku Narodowego Durmitor(jakieś 40km takich widoczków)
ObrazekObrazek
zobaczycie jak wygląda most Djurdjevica Tara
ObrazekObrazek
oraz przejedziecie kolejnym kanionem tym razem Kanionem Rzeki Tara aż do samej stolicy MNE
ObrazekObrazek
a także "zaliczycie" kupę mniej lub bardziej urokliwych tuneli
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Widoki niezapomniane. Polecam!


Miło odświeżyć sobie w pamięci te widoki - również polecam :D
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 01.08.2011 15:42

Kilka fotek z 2009r :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 01.08.2011 16:04

Kanion Tary - 2010
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 01.08.2011 19:06

Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:
Fang
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fang » 02.08.2011 12:09

adikos napisał(a):to mnie uspokoiliscie z tymi noclegami :D jade w sierpniu i tak sie zastanawialem jak to bedzie w srodku sezonu :?: ale teraz to spoko :D


@ adikos, kiedy i z kąd dokłądnie planujesz wyjazd? Jestem z Katowic i rozważam wyjazd w te rejeony ale wszystko jeszcze u mnie pod znakiem zapytania... mam urlop od 13stego. można by konwojować :-)
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 02.08.2011 12:09

adikos napisał(a):Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:


Adikas jak pojedziesz przez Foca, Zabljak, Mojkovac do Podgoricy to zaliczysz 3 kaniony (Pivy, Tary i Moraća) - widoki naprawdę przepiękne.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 02.08.2011 19:20

pelkin1971 napisał(a):
adikos napisał(a):Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:


Adikas jak pojedziesz przez Foca, Zabljak, Mojkovac do Podgoricy to zaliczysz 3 kaniony (Pivy, Tary i Moraća) - widoki naprawdę przepiękne.


Dzieki :D juz mi chlopie odpowiedziales :D wiec jade ta trasa i bede sie upajal widokami :) pzdr
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 02.08.2011 19:31

Fang napisał(a):
adikos napisał(a):to mnie uspokoiliscie z tymi noclegami :D jade w sierpniu i tak sie zastanawialem jak to bedzie w srodku sezonu :?: ale teraz to spoko :D


@ adikos, kiedy i z kąd dokłądnie planujesz wyjazd? Jestem z Katowic i rozważam wyjazd w te rejeony ale wszystko jeszcze u mnie pod znakiem zapytania... mam urlop od 13stego. można by konwojować :-)


jeszcze nie mam terminu blizej sprecyzowanego,napewno kolo 12/08 ale najpierw musze sie wydostac z uk :D bede wyjezdzac z Siemianowic Sl
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 02.08.2011 22:30

adikos napisał(a):
pelkin1971 napisał(a):
adikos napisał(a):Wlasnie mam trase z Sarajewa przez Niksic ,Podgorica do Ulcij a druga z Sarajewa do Foca przez Zabljak , Mojkovac, Podgorica do Ulcinj jak jechac aby byly jak najlepsze widoki :?:


Adikas jak pojedziesz przez Foca, Zabljak, Mojkovac do Podgoricy to zaliczysz 3 kaniony (Pivy, Tary i Moraća) - widoki naprawdę przepiękne.


Dzieki :D juz mi chlopie odpowiedziales :D wiec jade ta trasa i bede sie upajal widokami :) pzdr


Tylko weź poprawkę na czas przejazdu bo średnia prędkość wyjdzie Tobie ok 50 km/h. Ale jak rano wyjedziesz Sarajewa to będziesz miał dość czasu rozkoszować się widokami.
Strzelaj dużo fotek :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Noclegi w Czarnogórze - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone