Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg w okolicach Monachium

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minus68
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.11.2006
nocleg tranzytowy Niemcy., okolice Monachium

Nieprzeczytany postnapisał(a) minus68 » 31.03.2011 12:04

Witam!
Przeszukałam forum i nic nie znalazłam. Poszukuję hotelu , okolice Monachium , śr. klasy .
Nie wiem może jestem ślepa, ale jak myślę o Chorwacji to już jestem spakowana i jadę.
Piszcie. Dzięki :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.03.2011 12:41

minus68
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) minus68 » 05.04.2011 18:07

Dzięki za namiary
:D
Nieborro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2013
Nocleg w okolicach Monachium

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nieborro » 26.05.2013 00:01

Witam:)Mam pytanie dotyczące noclegu w drodze do Chorwacji. Jedziemy w 2 auta, dodam, że z dziećmi i uznaliśmy, że rozsądnie będzie pojechać z noclegiem. Mamy w planie pojechać przez Niemcy (jestem z zachodniej Polski) więc nocleg chcielibyśmy zrobić w okolicach Monachium. Znacie jakieś namiary na motel lub jakiś tani nocleg w tych okolicach w celu przespania w godzinach 24-8.00?
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 27.05.2013 09:44

Nieborro napisał(a):Witam:)Mam pytanie dotyczące noclegu w drodze do Chorwacji. Jedziemy w 2 auta, dodam, że z dziećmi i uznaliśmy, że rozsądnie będzie pojechać z noclegiem. Mamy w planie pojechać przez Niemcy (jestem z zachodniej Polski) więc nocleg chcielibyśmy zrobić w okolicach Monachium. Znacie jakieś namiary na motel lub jakiś tani nocleg w tych okolicach w celu przespania w godzinach 24-8.00?


my z północnej Polski, jazda z dzieciakami i zawsze przez Niemcy, nie wiem jak daleko masz do Monachium, ale ode mnie to ok 1tys km z czego 250km do Kołbaskowa a reszta po niemieckich autobahnach więc km uciekają niewiadomo kiedy, ale dla mnie Monachium to za blisko jak na nocleg w drodze do Chorwacji i spokojnie bez większego zmęczenia dojeżdżamy do Graz w Austrii i tu nocleg(wyjazd ze Słupska ok 4 rano na 18-19 jesteśmy w Grazu), ale jak chcesz motel niedaleko Monachium to proszę bardzo przy nim jest McDonald, Burger King i stacja Shella, ostatni raz spaliśmy tam w zeszłym roku w drodze powrotnej z Cro, nigdy nie rezerwowałem tam noclegów, a spaliśmy tam już chyba z 6 razy motel, działa 24h więc nie ma problemu godzina o której tam przyjedziecie, przyjmują karty nie trzeba płacić gotówką.
Nieborro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nieborro » 28.05.2013 14:09

Dzięki za odpowiedź i namiary. My mamy do Monachium około 800 km a do samej Chorwacji około 1300. Po prostu jadę pierwszy raz i nie chcę ryzykować jazdy bez noclegu stąd ten pomysł z noclegiem w tych okolicach. A jak to wygląda cenowo, bo ja sprawdzając tam pokój dla 2 dorosłych i 2 dzieci w wieku poniżej 12 lat dostałem cenę 160 euro a to mi trochę za dużo?:\
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 28.05.2013 22:16

Nieborro napisał(a):Dzięki za odpowiedź i namiary. My mamy do Monachium około 800 km a do samej Chorwacji około 1300. Po prostu jadę pierwszy raz i nie chcę ryzykować jazdy bez noclegu stąd ten pomysł z noclegiem w tych okolicach. A jak to wygląda cenowo, bo ja sprawdzając tam pokój dla 2 dorosłych i 2 dzieci w wieku poniżej 12 lat dostałem cenę 160 euro a to mi trochę za dużo?:\


nie wiem na 100% jak cenowo wychodzi, musiałbyś napisać im maila w zeszłym roku jak braliśmy 3 to było w pokoju turystyczne łóżeczko dla dziecka, ale nasze dziecko już za duże na takie wynalazki, znajomi byli z 2 dzieci 10 i 3 lata i ten 3 latek spał w tym łóżeczku płacili podobnie jak my za 3 coś około 80euro, jakieś 5 lat temu śniadania w formie szwedzkiego stołu były w cenie pokoju w 2010 chyba pozmieniali i od tamtej pory sa 2 opcje śniadań wersja small ok 5 euro/osoba ( chyba 2 bułki/osoba, kostka dżemu lub miodu, 2 plasterki wędliny, mleko, kakao, kawa i herbata do bólu), wersja large za prawie 10€/osoba w postaci szwedzkiego stołu czyli wszystko do bólu, ale na drogę i tak nic nie zrobisz z tego co masz do wyboru, my na koniec urlopu poszliśmy rano na chamskie śniadanie z Maca :lol:
Proponowałbym Ci jednak pojechanie dalej bo 800km to naprawdę mało szczególnie po autobahnach i przekimać się choćby TU w tym roku dorosły 24€, bierzesz trojkę z dostawką ok 70€, (najmniejsze dziecko chyba albo nawet na 100% nie płaci) i masz w cenie śniadanko w formie szwedzkiego stołu, ale są i minusy np nie można tam płacić kartą only cash, i przed 16 trzeba zadzwonić z drogi i podać przybliżony czas dojazdu, żeby Ci nie odwołali rezerwacji bo oni nie wymagają żadnej zaliczki.
Nieborro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nieborro » 28.05.2013 22:55

Rzeczywiście fajnie i tanio, tylko, że wg mapy to 1160 km ode mnie a wybieram się na Krk gdzie jest 1300 więc nocleg 150 km przed mija się chyba z celem? Jak już wspomniałem jadę pierwszy raz więc cenię sobie każdą radę. Wspólnie ze znajomym chcemy wyjechać koło 16.00,żeby dzieci nam troche pospały bo jakoś nie wyobrażam sobie mojego 2,5 letniego synka w samochodzie cały dzien. Plan zakłada, że pojedziemy do północy i prześpimy się gdzieś do rana więc wg mapy wypada okolice monachium. Dodam, że jedziemy w środę więc ruch na drodze nie powienien być zły bo z tego co czytałem Chorwaci z reguły przyjmują od soboty do soboty. Sam już niewiem, pierwszy plan był wyjechać na noc i w okolicach poludnia na miejscu, tylko, że ja nigdy nie prowadzilem auta na takiej trasie, więc nie chcę ryzykować.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 28.05.2013 23:16

jak masz jakieś obawy co do jazdy to sobie odpuść, sam też nie preferuję jazdy nocnej uważam że noc jest do spania, nigdy nie jechałem na noc z dzieckiem tym bardziej na urlop, po prostu nie lubię jazdy nocnej i unikam jej jak tylko mogę .Jak będziesz w okolicach Monachium jest kupa noclegów, my korzystaliśmy z tego motelu więc innego polecać nie będę jak w nim nie byłem. Weź pod uwagę że Bavaria to jeden z bogatszych jak nie najbogatszy land w Niemczech i raczej tam ciężko będzie znaleźć nocleg poniżej 90€ tym bardziej dla 4 osób.
Czy taki nocleg mija się z celem, nie wiem ale np.wyjedziesz z domu tak żeby ok północy lub po niej być w jakimś motelu/hotelu rano nic cie nie goni, wstajecie ok 9 a po śniadanku macie rzut beretem na miejsce zobacz ile km masz z tych hoteli/moteli TU lub TU, albo TU też miejsca polecane na forum jako nocleg tranzytowy innych nie znam.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone