Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg - i nie tylko - w CRO w pobliżu granicy ze Słowenią

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pisiorek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.05.2006
Nocleg - i nie tylko - w CRO w pobliżu granicy ze Słowenią

Nieprzeczytany postnapisał(a) pisiorek » 07.07.2012 10:14

Jadę w tym roku na Peljesac z południa Polski, trasą Zwardoń - Bratysława -Wiedeń - Mureck - Ptuj - autostradą w CRO do końca na południe. Apartament mam od poniedziałku 20.08 ale jadę z dziećmi i chciałbym podzielić trasę na dwa dni. Chcę wyjechać w niedzielę rano i przekroczyć granicę SLO - CRO popołudniu - z wyliczeń wynika, że potrzeba na ten odcinek około 10h - po przekroczeniu granicy chciałbym gdzieś przenocować i może coś ciekawego jeszcze zobaczyć. Moje pytanie jest takie, czy znacie jakieś miejsce noclegowe godne polecenia, niedrogie i z jakimś ciekawym zabytkiem, zamkiem itp. - na krótką wycieczkę ? W Krapinie już byłem i chciałbym poznać coś nowego.
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 07.07.2012 10:52

Może warto zastanowić się nad wyjazdem trochę wcześniej (skoro świt :D) i przejechać przez Bośnię i Hercegowinę?

Też jadę z południa Polski - trochę inaczej, bo przez Czechy, Austrię i dalej Mureck - Lenart - Ptuj. Mam zamiar dojechać w okolice Jablanicy w BiH i tam się przespać.

W północnej Chorwacji możesz znaleźć nocleg w okolicach Plitvic i nawet jeśli już zwiedzałeś sam park, to polecam wieczór, nocleg i poranną kawę w miejscowości Rastoke (kawałek od Karlovaca). Zaprawdę powiadam Ci :D
że nie będziesz żałować.

W ubiegłym roku, nie spiesząc się szczególnie (bo jechałem przez Słowację i dalej Węgry - drogą 86) z kilkoma postojami jechałem tam z Bytomia około 13 godzin.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 08.07.2012 10:50

Przychylę sie do zdania powyżej ,jazda przez BiH na Peljesać przejechana w ub.roku,same pozytywy.
- malownicza trasa ,kanionem rzeki Vrbas i Neretwy
- tańsze paliwo (tankowałem disel na OMV ).
- zwiedzony Mostar z noclegiem
- tańsze zakupy w Bośni
- spotkanie z policją ,bez stresu ,na wesoło koszt 10 euro,miała być flaszka żubrówki ale żona tak zapakowała, że trzeba by cały bagażnik dachowy wyłożyć.
Trasa przez Węgry drogą 86 , z pierwszym noclegiem w Chorwacji w Varażdinskich Toplicach ( baseny termalne), ekstra relaks po tylu godz.jazdy.
pisiorek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pisiorek » 11.07.2012 10:29

ojtus napisał(a):Może warto zastanowić się nad wyjazdem trochę wcześniej (skoro świt :D) i przejechać przez Bośnię i Hercegowinę?

Też jadę z południa Polski - trochę inaczej, bo przez Czechy, Austrię i dalej Mureck - Lenart - Ptuj. Mam zamiar dojechać w okolice Jablanicy w BiH i tam się przespać.

W północnej Chorwacji możesz znaleźć nocleg w okolicach Plitvic i nawet jeśli już zwiedzałeś sam park, to polecam wieczór, nocleg i poranną kawę w miejscowości Rastoke (kawałek od Karlovaca). Zaprawdę powiadam Ci :D
że nie będziesz żałować.

W ubiegłym roku, nie spiesząc się szczególnie (bo jechałem przez Słowację i dalej Węgry - drogą 86) z kilkoma postojami jechałem tam z Bytomia około 13 godzin.

Dzięki koledzy, za info. Okolice Rastoke wyglądają rzeczywiście ciekawie, masz jakiś namiar na kwaterę w okolicy tych młynów ? Jadę z dwójką maluchów więc wolałbym nie jechać w ciemno.
Yagoda
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.04.2015
Tani nocleg przy granicy ze Słowenią

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yagoda » 20.04.2015 12:05

Witam, poszukuję taniej, ale przyzwoitej kwatery na jedną noc w Chorwacji zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowenią. Poprzednio jeździliśmy przez Węgry i malutki kawałek Słowenii, wtedy granicę przejeżdżaliśmy w Mursko-Sredisce i tam nocowaliśmy w Villi Ilonka, którą polecam. W tym roku zdecydowaliśmy się na Austrię, bo mamy dosyć jazdy przez Węgry. Planujemy jechać przez Austrię i kawałek Słowenii, granicę przejeżdżamy w okolicach Varazdinu, potem mijamy Zabok i Zagrzeb. Chcemy przenocować gdzieś pomiędzy granicą a Zagrzebiem, możliwie blisko granicy. Nie chodzi o żadne luksusy, tylko o przyzwoity pokój na jedną noc dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci. Najlepiej żeby nie trzeba było zjeżdżać z trasy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Tani nocleg przy granicy ze Słowenią

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2015 17:47

Yagoda napisał(a):Witam, poszukuję taniej, ale przyzwoitej kwatery na jedną noc w Chorwacji zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowenią. Poprzednio jeździliśmy przez Węgry i malutki kawałek Słowenii, wtedy granicę przejeżdżaliśmy w Mursko-Sredisce i tam nocowaliśmy w Villi Ilonka, którą polecam. W tym roku zdecydowaliśmy się na Austrię, bo mamy dosyć jazdy przez Węgry. Planujemy jechać przez Austrię i kawałek Słowenii, granicę przejeżdżamy w okolicach Varazdinu, potem mijamy Zabok i Zagrzeb. Chcemy przenocować gdzieś pomiędzy granicą a Zagrzebiem, możliwie blisko granicy. Nie chodzi o żadne luksusy, tylko o przyzwoity pokój na jedną noc dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci. Najlepiej żeby nie trzeba było zjeżdżać z trasy.


Poszło na PW

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nocleg - i nie tylko - w CRO w pobliżu granicy ze Słowenią
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone