Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nin i okolice 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 20:51

Jeszcze tylko kilka fotek z plaży w naszym Ninie. A potem postaram się Wam opisać jeszcze jedną wycieczkę. Co prawda wycieczkę w samym Ninie, ale za to miejsce fajne - można tu bowiem zwiedzić solanę, założoną jeszcze przez Rzymian w czasach Aeony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z plaży to już wszystko, co wybrałem, chyba, że będziecie chcieli jeszcze coś zobaczyć :lol:

Mam nadzieję, że trochę Wam się spodobała moja fotorelacja, która powoli dobiega końca. :hut:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.01.2013 20:58

Piękne widoki z plaży w Ninie, choć przyznam szczerze, że dla mnie chorwacka plaża = kamyczki (mniejsze lub większe, ale jednak). ;)


Jakim aparatem robisz zdjęcia?
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 21:05

Zdjęcia robię NIKONEM D90 z kitowym obiektywem 18-105VR oraz filtrami, szczególnie polaryzacyjnym. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 21:25

Zbliża się już koniec relacji.
Teraz tylko opiszę ostatnią wycieczkę w Ninie - zwiedzanie solany. Sól mamy w Wieliczce, ale ta morska jest swoista. Pag ma swoje solany, ale i Nin nie ma się czego wstydzić.

Tak więc solany widzieliśmy znaszego okna w apartmanie i postanowiliśmy się tam udać. Zaraz po wejściu, solana wita nas sklepikiem i małym muzeum. W sklepiku można naturalnie kupić sól pod różnymi postaciami i w różnych opakowaniach. Zobaczyć można jak się kiedyś i obecnie sól z morskiej wody pozyskiwało.

Dołączyliśmy do grupy i udaliśmy się na miejsce, zobaczyć baseny solankowe oraz faunę tego miejsca, która stanowi, bodajże, rezerwat biosfery. Są tam bowiem zarówno ptaki, charakterystyczne tylko dla tego miejsca oraz inne żyjątka.

Solana ukazuje również swoją antyczność. Są tam bowiem eksponowane pozostałości rzymskich urzędzeń solankowych.

A teraz kilka fotek z wycieczki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 21:58

Dobrze moi drodzy Forumowicze, na dziś to już koniec. Mam nadzieję, że to, co przeczytaliście w mojej relacji, choć trochę spodobało się Wam. :roll:

Pora już, by podsumować Naszą wyprawę do CRO w roku ubiegłym. Tak więc zapraszam na jutrzejszą część, część sowistego resume. :wink:

Dobrej nocy Cromaniacy! :papa:
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 15.01.2013 23:41

Byliśmy w 2012 na Pagu (w tym na jednodniowej wycieczce w Ninie ) - nie udało jednak nam się wszystkiego zobaczyć. Ubolewałam nad tym, jednak dzięki Twojej relacji moja ciekawość została choć po części zaspokojona :) Szkoda tylko, że nie udało nam się przywieźć z Ninu tak pięknych zdjęć :)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 23:59

Dziękuję, cieszy mnie, że spodobała Ci się relacja.
Zapraszam na podsumowanie. Przygotowałem jeszcze kilka zdjęć.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.01.2013 09:40

Wrzuciłeś tu parę naprawdę fajnych zdjęć. Zresztą nie tylko zdjęć. Kilka lat temu wakacjowałem w okolicach Ninu (Privlaka) i w Ninie bywałem co drugi dzień, ale nie miałem pojęcia, że jest tam taka plaża z błotkiem, no i solana.

Jeśli to nie tajemnica, napisz coś więcej o apartmanie - powierzchnia, rozkłąd, taras, cena.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 18:24

Marsallah napisał(a):Wrzuciłeś tu parę naprawdę fajnych zdjęć. Zresztą nie tylko zdjęć. Kilka lat temu wakacjowałem w okolicach Ninu (Privlaka) i w Ninie bywałem co drugi dzień, ale nie miałem pojęcia, że jest tam taka plaża z błotkiem, no i solana.

Jeśli to nie tajemnica, napisz coś więcej o apartmanie - powierzchnia, rozkłąd, taras, cena.


Witam!
Oto link do strony z apartmanem :arrow: Magaš Dragica i Niko http://www.nin.hr/hr/smjestaj/privatni-smjestaj/4Magaš Dragica i Niko, Primorska 21

A dla ilu osób Cię interesuje, nasz był na 3 osoby, z tarasem dość dużym, kuchenka z jadalnią i sypialnia. Do tego AC oraz TVSat. Miejsce parkingowe zadaszone. Możliwość grillowania. Dom był na samym końcu Primorskiej. Ulica ta jest bardzo wąska - na jeden samochód, tak więc mijanka niemożliwa, trzeba cofać. Wychodząc z uliczki była możliwość kupienia burków i innych frykasów oraz stragany z owocami i warzywami. Tak jaby się komuś nie chcialo iść 15 minut do centrum Ninu. Ceny nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że mogło to być ok. 50Euro/dzień. A powierzchnia apartmanu trochę ponad 30 m2.
Ostatnio edytowano 16.01.2013 19:04 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 18:42

:lol: Witam szystkich Forumowiczów.

Tak jak wczoraj pisałem, dziś chciałbym pokusić się o małe podsumowanie naszego rodzinnego pobytu w Ninie. :oczko_usmiech:

Otóż z perspektywy, powiedzieć można, że wakacje, mimo drobnych minusów, należy uznać za udane. Pierwszy raz odwiedzając CRO mieliśmy 100%-ową pogodę przez cały pobyt - było to w roku 2010. W roku 2012 natomiast przeżyliśmy, opisywany przeze mnie wyżej, czas wiatrodni. Tak więc w tym miejscu powiedziałbym, że byliśmy trochę zawiedzeni, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W czasie wietrznej pogody i nocnych deszczów można było odpocząć od żaru lata chorwackiego. :hut:

Sam Nin - miasteczko - jego starówka - bardzo przyjemne. Najmniejsza katedra na świecie, pozostałości rzymskich mozaik, świątynii oraz pamiątki po bp. Grgurze z Ninu i Branimirze (nazwanym przez nas Boromirem), a także lody i pizza - to pokrótce atrakcje historyczno-gastronomiczne.

Teraz, żeby Was nie zanudzić pisaniem, kilka fotek podsumowujących Nin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 18:55

Wyżej opisywałem małe miejskie muzeum antycznego Ninu. Poniżej zdjęcie dla zainteresowanych.

Obrazek

Teraz jeszcze tylko zdjęcia kościółka obronnego, znajdującego się na peryferiach miasta, w kierunku Zadaru.

Obrazek
Obrazek

Tymczasem życzę miłego oglądania. W dalszych postach postaram się podsumować najpiękniejsze krajobrazy, czyli Pag, który nas zafascynował. :oczko_usmiech:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 20:07

No dobrze! Teraz najpiekniejsze krajobrazy.

Te najpiekniejsze w czasie naszych ubiegłorocznych wakacji ujrzeliśmy na Pagu. Sam Pag zdawał się być magicznym miejscem. Jak pisałem wcześniej, wyspę tę odwiedziliśmy dwukrotnie. Za pierwszym razem objechaliśmy jej sporą część, natomiast za drugim razem fotografowaliśmy sam wjazd i twierdzę na półwyspie. Powiem szczerze, było fajnie.

Teraz kilka zdjęć, mam nadzieję, że spodobają się Wam drodzy Forumowicze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę sobie, że to już przedostatni post. Tak więc tymczasem. Gdy mnie dziś najdzie wena dopiszę ostatni :wink: .
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 20:25

Pagu jeszcze trochę :oczko_usmiech:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 20:31

Teraz jeszcze ostatnie spojrzenie na Nin i :papa:

Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 16.01.2013 20:34

Obrazek

I to już koniec relacji z podróży i ubiegłorocznych wakacji.
W tym roku .... rownież CRO :oczko_usmiech:

Mam nadzieję, że ktoś z Was to czytał i oglądał. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nin i okolice 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone