Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nikon d3000

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
nikon d3000

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.10.2012 22:24

Kurna chata nie wiem dlaczego kupiłem to ustrojstwo............ dwa ostatnie kompakty rozbiłem przy upadkach na rowerze ..... chyba po tych upadkach odrobinę słabym umysłowo........... i co tera robić ???
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.10.2012 22:41

A to zależy, do czego go potrzebujesz.
Możesz pomalować na różowo i przycisk do papieru na przykład z niego sobie zrobić :D



Dokup sobie jakąś spacerówkę, 18-110/18-250 i będziesz zadowolony, tylko na obiektywie nie oszczędzaj
i nie bierz tych z niskiej półki.
Ale, jak wspomniałem, zależy jeszcze do czego ci to pudło jest potrzebne :D
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 05.10.2012 09:54

Bardzo fajna puszka. Miałem i byłem zadowolony. Jedyna w sumie wada to brak śrubokręta w body.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.10.2012 10:51

Jak akurat nie będziesz jeździł na rowerze, to ci się przyda :!: :D

pzdr :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.10.2012 11:06

Brak śrubokręta to nie problem.

Zawsze można sobie taki zestaw sprawić ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.10.2012 11:46

longtom napisał(a):Jak akurat nie będziesz jeździł na rowerze, to ci się przyda :!: :D

pzdr :wink:


Właśnie chcę go użyć w górach i zależy mi na szybkich zdjęciach :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.10.2012 17:33

nie wiem dlaczego ale zdjęcia z lampą w pomieszczeniu robione na auto dodają barw i zdjęcie jest nierealne, doczytałem się, że jest to kwestia balansu bieli co można zmienić tylko w opcji manual gdzie pokazuje mi się np żarówka, a następnie taka niby tęcza w kwadracie,
a ja głupieje i nie wiem co mam zrobić
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 18:03

bluesman napisał(a):a ja głupieje i nie wiem co mam zrobić


... może przeczytać instrukcję.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.10.2012 08:09

Czytam we wte i nazad :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.10.2012 10:17

bluesman napisał(a):Czytam we wte i nazad :)

Zdjęcia rób, a nie czytaj ;)

:D


Balans bieli w programach tematycznych zawsze (zazwyczaj?) ustawiony jest na sztywno i to jest uzasadnione.

Manual jest za trudny na początek, ale możesz używać aparat w opcjach półautomatycznych - PASM.
W instrukcji masz opisane, co stawia w priorytecie i co możesz zmieniać w poszczególnych trybach.

Na początek polecam opcję A, gdzie ty decydujesz o otwarciu lub zamknięciu przesłony.
Da ci to możliwość sterowania głębią ostrości (czyli tzw. uwielbianym przez początkujących, rozmyciem tła ;))

Dużo informacji otrzymasz studiując dane zdjęcia, więc na początku rób zdjęcie w opcji tematycznej, sprawdzaj, jakie ustawienia zastosował aparat, a potem staraj się uzyskać coś podobnego, lub spróbować bardziej panować nad zdjęciem używając ustawień własnych.

Poczytaj sobie Poradnik Pawła Dumy (znajdziesz w internecie), pooglądaj zdjęcia na forumach foto (jako nikoniarza zapraszam do fujiklub.pl :)), czytaj, porównuj, pokazuj, słuchaj, nie łam się :)

Zmianę wynikającą z ustawień WB, jeżeli masz LV, możesz na bieżąco kontrolować na podglądzie.
W zasadzie powinno ci wystarczyć ustawienie Auto, ale lepiej dostosowywać je do warunków zastanych, a to dowiesz się dopiero wtedy, jak zrobisz w podobnych warunkach kilka zdjęć. To jest dość indywidualne, bo zależy zarówno od tego, co zastajesz, jak i od tego ... co lubisz :)
Na przykład w nocy możesz mieć oświetlenie własne (lampa), a możesz mieć zewnętrzne, zarówno światłem ze zwykłych żarówek, jak i ze świetlówek, a to są różne temperatury barwy.

Tak mi się wydaje w każdym razie :D

Pozdrawiam
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 06.10.2012 10:55

zamiast stresowac sie ustawieniami balansu bieli rob fotki w RAWach... wtedy podczas wywolywania na ekranie ustawisz sobie zgodny z oczekiwaniami....;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.10.2012 11:33

Rozwiązanie dobre, tylko myślisz, że jak sobie nie radzi z WB, to poradzi sobie z wywołaniem RAW-ów? ;)

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.10.2012 12:15

Rozwiązaniem jest RAW+JPG. Czasem też tak mam, że wywołanie RAWa mnie przerasta, może nie ze względów technicznych ale nerw brakuje :wink: Wtedy zdaję się na to co puszka wypluła i cześć.

Bluesman. Moim zdaniem najlepsza rada. Rób zdjęcia. Na spokojnie. Zrobisz 10,20,100 i uznasz że skopane. Pięćsetne uznasz za przyzwoite, tysięczne za dobre, dziesięciotysięczne za wspaniałe. Po 50 lub 100 tysiącach dojdziesz do tego co w fotografii istotne, czyli do treści. Wtedy okaże się, że te terabajtowe dyski wcale nie są potrzebne :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.10.2012 17:16

Zobaczymy co widzimy :) w każdym razie thx za rady
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.10.2012 23:18

no i na razie jestem rozczarowany. Aparat w trybie auto przekłamuje kolory, a czasem trzeba coś szybko bez zbędnych ustawień cyknąć :(
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone