Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nigdy nie mów nigdy - Kenia 2017

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.01.2018 18:59

Gosia , Twoje "niewypite drinki" zrobiły co trzeba , a teraz pomyśl ile istnień mogłaby uratować taka np. niewystrzelona rakieta , którą wyprodukowano by zabić jak najwięcej . . . o przepraszam - wprowadzić jakiś poprawny i właściwy kierunek ku szczęśliwości wszystkich zainteresowanych lub nie . . .

A dzień mieliście faktycznie intensywny , ale za to ciekawy bardzo 8)
Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.01.2018 19:52

Bea.ta napisał(a):I jak widać, nie wszyscy byli ogarnięci :roll:
:)


Ale i tak musieli kobiety ciągnąć do jaskini bo po szpinaku i korzonkach same nie dawały rady nawet iść :oczko_usmiech:

malina1959 napisał(a):Ostatni atrakcja :( z tego dnia to.....kenijska szkoła.


Widziałem fajniejszą. Masajską :lol:. Ławek nie było.

Z tą pomocą to jest tak, że ta bezpośrednia jest jak najbardziej wskazana, natomiast dary przesyłane przez fundacje itp trafiają na targ, gdzie Kenijczyk od lokalnych kacyków, którzy tymi darami dysponują mogą te dary kupić :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2018 20:12

Wiedzieliście, że odwiedzicie szkołę? Ja bym chyba pełno zeszytów pokupowała i zabrała i jakiś bloków, kredek itp. Miałabym pewność, że to na prawdę to szkoły trafi...

Co do oglądania takich miejsc....mam trochę sprzeczne uczucia.... jedno to właśnie uświadomienie jak mamy dobrze, w myśl jednej z zasad podróżowania:
Każda podróż ma swoje zalety. Kiedy odwiedzasz lepiej rozwinięte kraje, możesz dowiedzieć się jak poprawić swój własny. A kiedy los zaprowadzi cię do tych biedniejszych, nauczysz się go doceniać (Samuel Johnson)
...a z drugiej to trochę nie bardzo, oglądanie zwłaszcza dzieci, aby pokazać biedę... trochę jak wizyty w muzeum, skansenie czy w zoo, a to przecież ludzie, a nie eksponaty.... czuję jakiś bunt w takiej sytuacji....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2018 21:02

Relacja troche straszna,
bo Kenia wyglada w niej jak obraz nedzy i rozpaczy :twisted:

Nawet plaze sie dostosowaly do reszty, sa okropnie brudne i zaniedbane :evil:

Napewno skutecznie relacja odstrasza przed wizyta w Kenii
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 24.01.2018 21:15

:papa:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 24.01.2018 22:22

piotrf napisał(a):Gosia , Twoje "niewypite drinki" zrobiły co trzeba , a teraz pomyśl ile istnień mogłaby uratować taka np. niewystrzelona rakieta , którą wyprodukowano by zabić jak najwięcej . . . o przepraszam - wprowadzić jakiś poprawny i właściwy kierunek ku szczęśliwości wszystkich zainteresowanych lub nie . . .
Piotr

Piotrze, za długo by o tym dyskutować :?

Rysio napisał(a):Widziałem fajniejszą. Masajską :lol:. Ławek nie było.

Z tą pomocą to jest tak, że ta bezpośrednia jest jak najbardziej wskazana, natomiast dary przesyłane przez fundacje itp trafiają na targ, gdzie Kenijczyk od lokalnych kacyków, którzy tymi darami dysponują mogą te dary kupić :?

My byliśmy w mieście, to i ławki były, ale w wioskach to całkiem realne, że nie ma ławek :(
Z pomocą z fundacji to w całej Afryce tak się dzieje :evil:
piekara114 napisał(a):Wiedzieliście, że odwiedzicie szkołę? Ja bym chyba pełno zeszytów pokupowała i zabrała i jakiś bloków, kredek itp. Miałabym pewność, że to na prawdę to szkoły trafi...

Co do oglądania takich miejsc....mam trochę sprzeczne uczucia.... jedno to właśnie uświadomienie jak mamy dobrze, w myśl jednej z zasad podróżowania:
Każda podróż ma swoje zalety. Kiedy odwiedzasz lepiej rozwinięte kraje, możesz dowiedzieć się jak poprawić swój własny. A kiedy los zaprowadzi cię do tych biedniejszych, nauczysz się go doceniać (Samuel Johnson)
...a z drugiej to trochę nie bardzo, oglądanie zwłaszcza dzieci, aby pokazać biedę... trochę jak wizyty w muzeum, skansenie czy w zoo, a to przecież ludzie, a nie eksponaty.... czuję jakiś bunt w takiej sytuacji....

Mam nadzieję, że to co zostawiliśmy, to zostało dla dzieciaków :wink:
A co do zdjęć....to w pierwszym momencie, nie miałam wcale ochoty ich robić. Też miałam odczucie, że skansen, zoo.... :?
Ale doszłam do wniosku, że zrobię kilka, żeby znajomym pokazać i uświadomić różnicę jaka nas dzieli.
Eger napisał(a):Relacja troche straszna,
bo Kenia wyglada w niej jak obraz nedzy i rozpaczy :twisted:

Nawet plaze sie dostosowaly do reszty, sa okropnie brudne i zaniedbane :evil:

Napewno skutecznie relacja odstrasza przed wizyta w Kenii

Nie zależy mi na odstraszaniu od wizyty, ale chcę pokazać to co widziałam, a widziałam biedę i brud i brak zadbania o środowisko.Mam nadzieję, że coś się zmieni. Mały promyk już widać. W zeszłym roku wprowadzili całkowity zakaz używania
reklamówek, pod groźbą bardzo wysokich kar.
KarKoz napisał(a)::papa:

:papa:
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 24.01.2018 22:53

Eger napisał(a):Relacja troche straszna,
bo Kenia wyglada w niej jak obraz nedzy i rozpaczy :twisted:

Nawet plaze sie dostosowaly do reszty, sa okropnie brudne i zaniedbane :evil:

Napewno skutecznie relacja odstrasza przed wizyta w Kenii



Proponuję odstresowanie na http://www.blog.travelstore.pl/7-najpie ... zy-swiata/
Polskie nadmorskie plaże o poranku oprócz wielbłądów wyglądają też atrakcyjnie :oczko_usmiech:

Hej Malina :wink: Dopiero dziś To znalazłem. Bardzo wciągające, Tak trzymaj.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2018 22:54

malina1959 napisał(a):Mały promyk już widać. W zeszłym roku wprowadzili całkowity zakaz używania
reklamówek, pod groźbą bardzo wysokich kar.
A PL unijny kraj dopiero w tym roku....
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 25.01.2018 12:48

zibi.s napisał(a):Proponuję odstresowanie na http://www.blog.travelstore.pl/7-najpie ... zy-swiata/
Polskie nadmorskie plaże o poranku oprócz wielbłądów wyglądają też atrakcyjnie :oczko_usmiech:

Hej Malina :wink: Dopiero dziś To znalazłem. Bardzo wciągające, Tak trzymaj.

Witaj, witaj :D
Plaża w Diani jest piękna, szeroka. Ten brud na niej to po prostu wodorosty :)
A najciekawsze w relacji, mam nadzieje, już niedługo :smo:
piekara114 napisał(a):
malina1959 napisał(a):Mały promyk już widać. W zeszłym roku wprowadzili całkowity zakaz używania
reklamówek, pod groźbą bardzo wysokich kar.
A PL unijny kraj dopiero w tym roku....

Ale co się klientom trzeba natłumaczyć, to nasze :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.01.2018 13:16

Eger napisał(a):bo Kenia wyglada w niej jak obraz nedzy i rozpaczy :twisted:


Afryka ma swój charakter. Nędza i rozpacz ? - nie ujmowałbym tego w ten sposób. Jeśli jadąc do Afryki oczekujesz Mont Marte, nie jedź tam. Jeśli chcesz poznać świat jakim jest - jak najbardziej.

Czy nasze dzieci są bardziej szczęśliwe niż kenijskie? Kenia to nie Somalia czy Etiopia gdzie panuje głód. Dzieci nawet we wioskach masajskich mają co jeść, mają co pić , mają gdzie się bawić i nie potrzebują placu zabaw za pół miliona i kolorowych zabawek z atestami na każdą śrubkę. Kenijskie dzieci cieszy paczka kredek, długopis czy guma balonowa. Nasze dzieci można uszczęśliwić nowym smartfonem, laptopem, skuterem albo ciuchem koniecznie z firmową metką.

Eger napisał(a):Nawet plaze sie dostosowaly do reszty, sa okropnie brudne i zaniedbane :evil:


Oprócz wodorostów nie stwierdziłem śladu śmieci.
Plaża 1

Plaża 2

Plaża 3

Mombasa w rejonie portu owszem jest brudna ale warto zauważyć że jest to 3 pod względem wielkości port w Afryce.

Port Mombasa w Kenii
Port w Mombasie jest bramą do Afryki Środkowej i Wschodniej, i jest jednym z najbardziej ruchliwych portów wzdłuż wschodniego wybrzeża Afryki.Port zapewnia bezpośrednie połączenia do ponad 80 portów na całym świecie i prowadzi do Ugandy, Rwandy, Burundi, wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, Tanzanii, południowego Sudanu, Somalii i Etiopii drogą.A połączeniem kolejowym prowadzi także do portu w Ugandzie i Tanzanii.

Port w Mombasie to główny port Kenii. Oferuje 21 miejsc do cumowania, dwa nabrzeża masowe, które mogą obsługiwać nowoczesne głębokowodne statki.

Mombasa ma średnią roczną przepustowość ładunki około 8,1 mln ton, z czego 72% to import.


Takie miejsce z pewnością jest trudno utrzymać w czystości. Slumsy na peryferiach z pewnością też się do tego przyczyniają.

Eger napisał(a):Napewno skutecznie relacja odstrasza przed wizyta w Kenii


A mnie przyciąga. Chętnie spakowałbym się nawet dziś :D
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 25.01.2018 16:14

Rysio napisał(a):A mnie przyciąga. Chętnie spakowałbym się nawet dziś :D

Bardzo się z Tobą zgadzam :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2018 19:16

Tam jest po prostu ohydnie, obskurnie, fujowato

( poza zamknietymi hotelowymi enklawami )

Sa kraje biedne, ale czyste 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2018 21:20

malina1959 napisał(a):
Rysio napisał(a):A mnie przyciąga. Chętnie spakowałbym się nawet dziś :D

Bardzo się z Tobą zgadzam :smo:

Kusiciele :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 25.01.2018 23:09

Eger napisał(a):Tam jest po prostu ohydnie, obskurnie, fujowato

( poza zamknietymi hotelowymi enklawami )

Sa kraje biedne, ale czyste 8)

Eger, czy Twoja opinia opiera się tylko na podstawie zdjęć, czy wizyty tam ? Ale jeśli jesteś nastawiony/na na nie,
to dyskusję uważam za zakończoną :wink:

Janusz Bajcer napisał(a):
malina1959 napisał(a):
Rysio napisał(a):A mnie przyciąga. Chętnie spakowałbym się nawet dziś :D

Bardzo się z Tobą zgadzam :smo:

Kusiciele :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Staram się jak umiem :mrgreen:
Ostatnio edytowano 26.01.2018 02:46 przez malina1959, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2018 23:33

malina1959 napisał(a):Eger, czy Twoja opinia opiera się tylko na podstawie zdjęć, czy wizyty tam ? Ale jeśli jesteś nastawiony/na na nie,
to dyskusję uważam za zakończoną :wink:



Rzecz w tym, ze to sa Twoje zdjecia :D
I Twoj komentarz do tych zdjec 8)

Moje uwagi sa TYLKO na podstawie Twojej relacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka

cron
Nigdy nie mów nigdy - Kenia 2017 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone