Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NIGDY NIE BYŁAM W CASABLANCE

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 05.01.2015 22:58

Punkt obowiązkowy dla mojego męża, to kąpiel w oceanie. Było ciepło, około 25 stopni. Woda też podobno ciut cieplejsza niż w Bałtyku. Czyli taki polski lipiec. Podobno najbliższe dni miały tu być jeszcze cieplejsze, z temperaturą powyżej 30 stopni.


DSC_1027 (Kopiowanie).JPG


DSC_1029 (Kopiowanie).JPG


DSC_1030 (Kopiowanie).JPG


DSC_1031 (Kopiowanie).JPG


DSC_1034 (Kopiowanie).JPG


DSC_1036 (Kopiowanie).JPG


DSC_1037 (Kopiowanie).JPG


DSC_1040 (Kopiowanie).JPG


DSC_1044 (Kopiowanie).JPG


DSC_1045 (Kopiowanie).JPG


DSC_1052 (Kopiowanie).JPG
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 05.01.2015 23:03

Po drodze obejrzeliśmy z daleka hotel pobytowy „naszego” biura, Iberostar. Jeszcze chyba nie dorosłam do takiego sposobu spędzania urlopu, bo nigdy bym tu (ani w żadne inne miejsce na świecie) nie przyleciała na leżenie w hotelu, nawet 10-cio gwiazdkowym.


DSC_1015 (Kopiowanie).JPG


DSC_1019 (Kopiowanie).JPG


DSC_1020 (Kopiowanie).JPG


DSC_1021 (Kopiowanie).JPG


DSC_1023 (Kopiowanie).JPG


DSC_1025 (Kopiowanie).JPG
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 06.01.2015 00:14

Resztę czasu i ostatnie dirhamy postanowiliśmy wykorzystać na taksówkę do miasta, z wizytą w mini-zoo (bezpłatne).


DSC_1053 (Kopiowanie).JPG


DSC_1074 (Kopiowanie).JPG


DSC_1075 (Kopiowanie).JPG


DSC_1081 (Kopiowanie).JPG


DSC_1082 (Kopiowanie).JPG


DSC_1086 (Kopiowanie).JPG


DSC_1088 (Kopiowanie).JPG


DSC_1091 (Kopiowanie).JPG


DSC_1094 (Kopiowanie).JPG


DSC_1102 (Kopiowanie).JPG


DSC_1109 (Kopiowanie).JPG


DSC_1113 (Kopiowanie).JPG
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 06.01.2015 00:19

Siatki na wolierach dla ptaków były tak gęste, ze trudno było coś sfotografować, np. flamingi.


DSC_1116 (Kopiowanie).JPG


DSC_1125 (Kopiowanie).JPG


DSC_1136 (Kopiowanie).JPG


DSC_1138 (Kopiowanie).JPG


DSC_1140 (Kopiowanie).JPG


DSC_1142 (Kopiowanie).JPG


DSC_1143 (Kopiowanie).JPG


DSC_1147 (Kopiowanie).JPG


DSC_1149 (Kopiowanie).JPG


DSC_1157 (Kopiowanie).JPG


DSC_1161 (Kopiowanie).JPG


DSC_1165 (Kopiowanie).JPG
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 06.01.2015 00:43

Krótki spacer po marinie. Kasę wydaliśmy idealnie, stać nas było tylko jeszcze na jednego loda :lol:
Uprawiający jogging Arab zaofiarował się zrobić nam wspólne zdjęcie.


DSC_1166 (Kopiowanie).JPG


DSC_1167 (Kopiowanie).JPG


DSC_1168 (Kopiowanie).JPG


DSC_1170 (Kopiowanie).JPG


DSC_1173 (Kopiowanie).JPG


DSC_1175 (Kopiowanie).JPG


DSC_1179 (Kopiowanie).JPG


DSC_1181 (Kopiowanie).JPG


DSC_1182 (Kopiowanie).JPG


DSC_1184 (Kopiowanie).JPG


DSC_1192 (Kopiowanie).JPG


DSC_1194c (Kopiowanie).jpg


DSC_1194d (Kopiowanie).jpg
Ostatnio edytowano 06.01.2015 01:06 przez margaret-ka, łącznie edytowano 1 raz
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 06.01.2015 01:01

Kończy się nasz tygodniowy pobyt. Wyjeżdżam z przekonaniem, że po południowej części Maroka, z plażami poniżej Agadiru, najlepiej było by poszwędać się własnym samochodem, przeznaczając na to dłuuugi urlop. Kto wie, może jeszcze kiedyś :?: :papa:


DSC_1195 (Kopiowanie).JPG


DSC_1197 (Kopiowanie).JPG


DSC_1198 (Kopiowanie).JPG


DSC_1199 (Kopiowanie).JPG


DSC_1200 (Kopiowanie).JPG
Cenniki z knajp


DSC_1201 (Kopiowanie).JPG


DSC_1202 (Kopiowanie).JPG


DSC_1203 (Kopiowanie).JPG


DSC_1203a (Kopiowanie).jpg


DSC_1204 (Kopiowanie).JPG



KONIEC
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 06.01.2015 14:26

Szkoda, że to już koniec, ale nic nie trwa wiecznie... dziękuję za fajną relację i sporą ilość zdjęć, no i za poświęcenie (bo widzę, że ostatni odcinek pisany był nocą) :papa: Ps. Masz już plany na następny wyjazd? Mam nadzieję, że relacja tradycyjnie się pojawi :lol:
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 06.01.2015 15:34

Świetna relacja :D :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2015 15:52

Dzięki i za tę relację :idea:
Po północnym chłodzie i chmurach, optymistyczne, prawdziwie afrykańskie słońce i ciepełko :)
Pokazałaś wiele ciekawych miejsc, wiele przepięknych, niektóre rzeczywiście wręcz odpychające.
Wszystko na pewno baaaardzo egzotyczne (jak dla mnie :) ).

margaret-ka napisał(a):Wyjeżdżam z przekonaniem, że po południowej części Maroka, z plażami poniżej Agadiru, najlepiej było by poszwędać się własnym samochodem, przeznaczając na to dłuuugi urlop.


A dlaczego właśnie po południowej? Jest tam bezpieczniej, ładniej, ciekawiej?
I dlaczego własnym samochodem? A nie jak preferuje większość samolotem + czymś wynajętym?

Też kiedyś o tym myślałem, ale póki co:
- przeraża mnie odległość
- nie wiem czy jesteśmy gotowi na taki szok kulturowy :?
- nie wiem na ile byłoby to bezpieczne
- po drodze jest jeszcze tyle innych pięknych okolic, których nie widzieliśmy...

Pozdrawiam :papa:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 06.01.2015 16:06

Dzięki za prawdziwy nie wakacyjno-hotelowy, ale bardzo ciekawy obraz Maroka.

Pozdrawiam Marcin
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 06.01.2015 22:03

Sara76 napisał(a): Masz już plany na następny wyjazd? Mam nadzieję, że relacja tradycyjnie się pojawi


Mam, nawet kilka różnych wariantów :lol: Jak coś się uda zrealizować, na pewno napiszę.


marko350 napisał(a):Świetna relacja
MarDomi napisał(a):Dzięki za prawdziwy nie wakacyjno-hotelowy, ale bardzo ciekawy obraz Maroka.


Jeżeli relacja ma się komuś przydać w planowaniu (lub nie) tego kierunku, a dla mnie stanowić dokument z wyjazdu, nie może to być tylko ładna pocztówka :wink:


kulka53 napisał(a):A dlaczego właśnie po południowej?
I dlaczego własnym samochodem?


Chyba Ciebie nie trzeba przekonywać do włóczęgi własnym autem :wink: Wolność i swoboda, możliwa korekta planów w razie potrzeby. Zabierzesz co chcesz, przywieziesz jeszcze więcej (kamieni :lol: ). Nie masz presji kupienia akurat tego noclegu, bo zawsze sobie poradzisz. I to co po drodze możesz uwzględnić. Oczywiście wszystko w granicach rozsądnego rachunku ekonomicznego w zestawieniu z opcją samolot+wypożyczalnia. Największy problem to czas...

Jadąc samochodem z konieczności trzeba zacząć od północy, ale południe jest bardziej dzikie i ciekawsze krajobrazowo. Wg tych co tam byli lub pracują to kraj bezpieczny dla turystów. Takiej ilości policji nigdzie więcej nie widziałam :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.01.2015 09:36

margaret-ka napisał(a):Chyba Ciebie nie trzeba przekonywać do włóczęgi własnym autem :wink: Wolność i swoboda, możliwa korekta planów w razie potrzeby. Zabierzesz co chcesz, przywieziesz jeszcze więcej (kamieni :lol: ). Nie masz presji kupienia akurat tego noclegu, bo zawsze sobie poradzisz. I to co po drodze możesz uwzględnić. Oczywiście wszystko w granicach rozsądnego rachunku ekonomicznego w zestawieniu z opcją samolot+wypożyczalnia. Największy problem to czas...

Jadąc samochodem z konieczności trzeba zacząć od północy, ale południe jest bardziej dzikie i ciekawsze krajobrazowo. Wg tych co tam byli lub pracują to kraj bezpieczny dla turystów. Takiej ilości policji nigdzie więcej nie widziałam :lol:

Nie, mnie (nas) zdecydowanie przekonywać nie trzeba :cool:
Innej opcji niż podróż własnym samochodem w ogóle nigdy nie brałem pod uwagę, jedynie porównywaliśmy koszty podróży po Europie (tak mniej więcej) i opcja samolot + wypożyczalnia zawsze wychodziła drożej. Z czasem i terminami na urlopy raczej problemu nie mamy, już bardziej z kasą :roll: , ale też nie na tyle by odmawiać sobie wyjazdów.
Z tego co opisałaś wynika, że rzeczywiście jest bezpiecznie i problem nachalnych handlarzy nie jest zbyt uciążliwy.
Może kiedyś :roll:
Najpierw i tak czekałaby Turcja i płw. Iberyjski, ale póki co tak ugrzęźliśmy w Grecji, że nigdzie indziej nie bardzo chce mi się ruszać :wink:

margaret-ka napisał(a):Mam, nawet kilka różnych wariantów :lol: Jak coś się uda zrealizować, na pewno napiszę.

Czekamy :papa:
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 07.01.2015 16:27

margaret-ka napisał(a):
Sara76 napisał(a):Czekam na ciąg dalszy, bo mimo niepochlebnych komentarzy warto poszerzyć horyzonty. Dziwne by było gdybyś pokazywała tylko to co ładne, skoro rzeczywistość jest inna, a że standardy odbiegają od tych europejskich - to w końcu "inny świat". Tak trzymać :papa:


Nie czuję się odpowiedzialna za urodę/brak urody Maroka :wink:
Jutro będę pisać dalej :papa:


Trudno dyskutować, czy to uroda, czy brak urody. Takie poprostu jest Maroko. Mnie się bardziej podobała jego południowo-wschodnia część. Napewno warto tam jechać/lecieć i samemu ocenić.
Ja bym chętnie jeszcze raz poleciała i już tak na spokojnie pozwiedzała niektóre miejsce, bo brakło mi czasu.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.01.2015 16:51

Szkoda , że to już koniec , bo było ciekawie , egzotycznie , inaczej . . . :D

Za urodę , czy brak urody Maroka ( to kwestia indywidualna :wink: ) dopowiadają Marokańczycy . . .


Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
Poprzednia strona

Powrót do Afryka



cron
NIGDY NIE BYŁAM W CASABLANCE - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone