Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezmotoryzowany - Trogir - Split - Dubrovnik - Hvar

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014
Niezmotoryzowany - Trogir - Split - Dubrovnik - Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 29.07.2015 16:17

Witam - od 12.08 będziemy mieszać na wyspie Ciovo zaraz za mostem w Trogirze.

Mam parę pytań odnośnie mojego pobytu w Chorwacji w mieście Trogir.,
1) Jaka jest strona przewoźnika najlepiej z trasą autobusu i cenami biletów bo chcę sobie podliczyć koszty transportu. Na Ciovo chcemy dojeżdzać busem na plaże Okrug, Mastrinka, Slatine.

2) Jaki jest koszt przejazdu autobusu ze Splitu do Trogiru a jaki jest koszt taxówki wodnej. Prom w ten dzień nie kursuje do Trogiru.

3) Jak z Trogiru / Splitu dopłynąć do Dubrovnika ? Jadrolinija nie kursuje w tamte rejony. Jak autobus to jaki przewoźnik ? I czy się opłaca jechać na Dubrovnik będąc wcześniej na Hvarze i Splicie ?

4) Na Hvar i Brać jechać na własną rękę czy wybrać jakąś całodzienną wycieczkę statkiem ?
3-4 godziny zupełnie mi wystarczy w Hvarze

5) Jakie wycieczki statkiem polecacie z Trogiru ? Na jakie wysepki, jaką firmą i jaki jest jej koszt mniej więcej ?

6) Jakie restauracje polecacie na Ciovo / Trogirze - jak najtańsze i jak najsmaczniejsze.

7) NAJWAŻNIEJSZE - Przyjeżdzam do Splitu o godz. 3 w nocy na dworzec autobusowy - gdzie mogę zostawić bagaż na parę godzin tak do 15 ? Chciałbym w tym czasie pozwiedzać Split :)

Na razie to tylę :) Z Góry dziękuję za informacje
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 29.07.2015 20:44

1-http://www.promet-split.hr/sadrzaj/linije/VOZNI%20RED%20od%2010.07.2015_RJ%20TROGIR.pdf
cena 1o kun przejazd jednorazowy do wszystkich mjsc na Ciowo z dworca autobusowego w Trogirze
2-cena przejazdu Trogrir-Split autobus 20-22 KN w zalezności od przewoźnika ( kurs z dworca co 20 minut)
3-autobus z Trogiru bądź Splitu ( bez problemu, kilku przewoźników peron nr 2 w Slicie ) wpisz w wyszukiwarkę Kolodvor Split i wszystko stanie się jasne. Na forum jest info , że płynie katamaran KIRLO. Moim zdaniem Dubrownik zawsze się opłaca, ale biorąc pod uwagę fakt, że autobus jedzie ok 4 godzin i nie jest to tani przejazd tu uważam, ża jak jeden raz to Split i Trogir w zupełności wystarczy.
4-wg mnie na Hvar czy Brac lepiej ( a przynajmniej taniej) na własną rękę promem ze Splitu. Sądzę ,że 3-4 godziny w samym mieście Hvar wystarczy-nie jest to metropolia. ( można tam dopłynąć katamaranem ze Splitu)
5-polecam prom Jadrolini z Trogiru na Veli Drvenik koszt ok 2 euro w jedną stronę ( na Malym Drveniku prawie nic nie ma). Na Veli Drvenik jest 1 sklep i kilka knajpek, oraz ciekawe trasy ( oznakowane) na wycieczki piesze. Na tej wyspie czas się zatrzymał.
6-w tym zakresie nie mam doświadczenia, ale Trogir nie jest tani w porównaniu z innymi mjsc w CRO.
7-bagaż można zostawić w kilku przechowalniach ( budki) k. dworca autobusowego, koszt 10 KN za cały dzień, ale nie wiem czy są otwarte już o 3 w nocy. I dodam od siebie, że Split trzeba zobaczyć... to moje ulubione miejsce ws CRO.
Pozdrawiam GAJUS
JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 30.07.2015 09:25

A wiesz może czy na ciovo na jednej z plaż da się uprawiać jakies sporty? Skuter, spadochron przyczepiony do łódki itp?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 30.07.2015 09:50

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, osobiście nie widziałem spadochronów, natomiast skutery tak, ale nie zwracałem uwagi czy mozna je wypożyczyć.
JedrzeJ
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) JedrzeJ » 30.07.2015 11:22

A idzie się dostać z Trogiru na Hvar ? Żebym znowu nie musiał tracić pieniędzy i czasu na dojazd do splitu ?
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 30.07.2015 14:07

Ad.5
W Trogirze jest mnóstwo agencji turystycznych oferujących wycieczki do tzw. Blue Laguna połączone postojem na jedzenie i plazowanie. Wycieczka zaczyna się o 9 rano, powrót ok 17. Koszt 180 - 200 Kn za osobe dorosłą. Konkurencja jest spora, agencje można znaleźć na starówce bądź też przy nabrzezu portowym. Wiekszość z tych agencjii ma w programie również inne wycieczki i atrakcje.
Sama wycieczka może nie zwala z nóg, ale też wydaje mi się, ze mio to warta jest swojej ceny. Ja płynąłem statkiem, który miał zamontowaną zjeżdżalnię, można było wykorzystywać ją do zabawy kiedy zatrzymaliśmy się w tej lagunie i to była fajna atrakcja.
W planie wycieczki jest postój z kąpiela w lagunie, potem postój i możliwość zwiedzania klasztoru na wyspie Solta i na koniec postój z obiadem i możliwością kapieli w morzu na wyspie Ciovo.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Niezmotoryzowany - Trogir - Split - Dubrovnik - Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone