Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezbedna pomoc;)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2013 12:43

davsongo2 napisał(a):Ja jadę 30 maja do Sibenika nie myślałem do tej pory aby omijać autostrady ale faktycznie ten zjazd w Karlovac na Plitvickie jeziora pozwala sporo zaoszczędzić. Widoki na pewno super ale proszę Tych co jechali tą trasą o napisanie jak ona jest ciężka dla samochodu (zapakowana zafira z 3 osobami 1.8 lpg) jak to zniesie? I jak wygląda czasowo przejazd tą trasą od Karlovac do Benkovac. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Przeczytaj >>> dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2013 12:50

davsongo2 napisał(a):Ja jadę 30 maja do Sibenika nie myślałem do tej pory aby omijać autostrady ale faktycznie ten zjazd w Karlovac na Plitvickie jeziora pozwala sporo zaoszczędzić. Widoki na pewno super ale proszę Tych co jechali tą trasą o napisanie jak ona jest ciężka dla samochodu (zapakowana zafira z 3 osobami 1.8 lpg) jak to zniesie? I jak wygląda czasowo przejazd tą trasą od Karlovac do Benkovac. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie ma nader dużych uciążliwości na tej trasie. Jest tu taki jeden co dwie paki tamtędy śmiga :) Z Karlovca do Benkovca jest Starą Drogą ok 220 km, zrobisz w 3h.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2013 12:57

od kilku lat wracam z Cro "stara drogą". Musisz liczyć że będzie jakieś 1,5 godziny dłużej. Twój samochód spokojnie da radę ( w 1987r jechaliśmy ze znajomymi którzy tą trasę pokonali fiatem 126p z przyczepka bagażową), a sam jeżdżę dosyć zapakowanym Golfem 1,6 (tylko bez LPG :wink: ).
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 07.05.2013 13:00

Bocian napisał(a): Nie wiem czego chcesz robić zdjęcia w Austrii ale ja bym lokalnymi drogami nie jechał gdzie w każdej wiosce jest radar.

Ja se wypraszam - austriackie miasteczka i wsie poza autostradą są urocze i właśnie, że jest tam co focić, ale...
...trzeba się też liczyć nieco dłuższą z jazdą w dodatku po "alpejskich szczytach" i kukurydzianych polach (choć w maju to niekoniecznie kukurydzianych) drogami nie zawsze pierwszej jakości :roll:
Przerabialiśmy taką trasę przez Austrię w drodze na Krk - ale jechaliśmy sami, nic nas nie goniło, dzieci nie płakały, mogliśmy stanąć se w lesie wyspać się i jechać dalej...
Z radarami w każdej wiosce akurat w Austrii się nie spotkałam, bo taka już na ten przykład Bośnia to zupełnie inna para kaloszy... :mrgreen:

A co do gazu - niestety nie pomogę - ja gazu tylko w kuchni używam :oczko_usmiech:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.05.2013 13:06

Anai napisał(a):Ja se wypraszam - austriackie miasteczka i wsie poza autostradą są urocze i właśnie, że jest tam co focić, ale...

Nie pisałem, że nie są...
davsongo2
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) davsongo2 » 07.05.2013 14:34

Dziękuje Chłopaki za szybkie odpowiedzi...
JIN5
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JIN5 » 07.05.2013 23:32

Ja ze swojej strony tez bardzo dziekuje wszystkim :) no nic jutro w nocy wyjazd;D borykam sie tylko z jednym problemem jeszcze... KRECZE SZYI :D jestem na jakims antybiotyku mam nadzieje ze do jutra odposci conieco;)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 08.05.2013 07:26

Bocian napisał(a):
Anai napisał(a):... austriackie miasteczka i wsie poza autostradą są urocze i właśnie, że jest tam co focić, ale...
Nie pisałem, że nie są...

Wybacz, Twoje pytanie co JIN5 chce w tej Austrii fotografować zrozumiałam mniej więcej tak:
Nie pchaj się chłopie w te austriackie wiochy bo tam i tak nic ciekawego nie zobaczysz... :oczko_usmiech:
Stąd moja reakcja :mrgreen:


JIN5 napisał(a):Ja ze swojej strony tez bardzo dziekuje wszystkim :)

Niezamaco, powodzenia, szerokiej drogi i udanego wypoczynku... :oczko_usmiech:
davsongo2
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) davsongo2 » 08.05.2013 12:33

Pociągnę w tym wątku ponieważ tu rozmawialiśmy o zjeździe w Karlovac na Plitvickie Jeziora. Proszę o namiary na fajną kwaterę w okolicach jezior, ponieważ decyduje się tak pojechać w tym roku. Wyjadę dzień wcześniej 30 maja i tam się zatrzymam na nocleg i zwiedzanie. Chodzi mi o pokój dla 3 osobowej rodziny. Domek w Sibeniku mam od 1 czerwca :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2013 12:48

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.05.2013 12:51

My nocowaliśmy w mieścinie Selište Drežničko. Trzeba dojechać do parkingu w parku ok. 10km.
Ciche spokojne miejsce, mili gospodarze. Wieczorem podeślę namiar na PW. Jeśli nie znajdziecie nic bliżej parku, można skorzystać. :wink:
davsongo2
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) davsongo2 » 08.05.2013 13:00

Dzięki Panowie. Już mam co czytać. Jak zawsze można tu liczyć na spoko ludzi. Pozdrawiam.
JIN5
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JIN5 » 08.05.2013 20:59

5 godzinek i wyjazd... uff... lece spac. Zdam relacje z podrozy podesle fotki i dla przyszlych podroznych punkty POI.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.05.2013 21:05

JIN5 napisał(a):5 godzinek i wyjazd... uff... lece spac. Zdam relacje z podrozy podesle fotki i dla przyszlych podroznych punkty POI.

No to szerokosci :wink: :D
malwiny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwiny » 23.05.2013 15:11

również szukam namiaru na sprawdzony nocleg na Plitvickich - pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone