Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezapomniany PAG 2009.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 24.08.2009 21:31

zapowiada się niezła relacja :D
piszę się bo przynajmniej w ten sposób przypomnę sobie pobyt w Pagu, a to było aż 9 lat temu,.....................jak czas zapiernicza 8O
Pozdrawiam Cię Marcin
Martriniso
inkam1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inkam1 » 24.08.2009 22:03

Mobilizuj się szybciutko do dalszego opisu, bo wyjeżdżam na Pag już 29 sierpnia.
No i jako miłośniczka dobrej kuchni już odnotowałam w pamięci, że obowiązkową należy odwiedzić tę nieatrakcyjną wizualnie knajpeczkę :lol: Jeśli masz też inne namiary na smakołyki, to zapodaj.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 24.08.2009 22:29

Mogę do tego dodać, że kąpalismy się na jednej plaży z marcin10 prawie codziennie, ale nie mieliśmy okazji się poznać :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2009 22:51

marcin10 napisał(a):Witam
To moja pierwsza relacja , a że mistrzem pióra nie jestem


Mnie się podoba, więc łap oddech i kontynuuj Waść :wink: :D
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 08:19

Dzięki za słowa zachęty i mobilizacji. Postaram się w ciagu dnia dorzucić co nieco.
Pam - możesz się trochę przybliżyć bo nie kojarzę :D . Szukałem wzrokiem ocroplowanego samochodu, ale nic takiego nie znalazłem.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 09:35

Jak już wcześniej wspomniałem dominowało plażowe leniuchowanie. Ale żeby nie było, że takie z nas lenie wybraliśmy się raz na plażę nieopodal Simuni i raz na plażę w pobliżu Novalji. To też nie było do końca tak, że się wybraliśmy w ciemno ponieważ najpierw zrobiliśmy rekonesans terenu z podziałem na dwie grupy. Grupa Volvo i grupa Laguna. Grupa Laguna pojechała w stronę Lunu, a ja z Jackiem tzn. grupa Volvo postanowiliśmy znaleźć coś w pobliżu Simuni. I udało się znaleźć piękna plażę nieopodal campingu Simuni, można do niej nawet dojść przez camping. My natomiast znaleźliśmy fajne miejsce do parkowania i w miarę fajne zejście ze 2 km przed campingiem. Stwierdziliśmy, że jest to miejsce na dzisiejsze plażowanie i wróciliśmy po resztę załogi i toboły plażowe. Szybkie pakowanie i z powrotem na upatrzone wcześniej pozycje. Na plaży była dosłownie jedna para młodych ludzi, ale chcieli mieć prywatność i oddalili się w nieznanym kierunku. Ja im się zresztą nie dziwię, jak zobaczyli taką ekipę pełną sprzętu do wszystkiego to pewnie doszli do wniosku, że z prywatności nici. Wszystko wyglądało rewelacyjnie i nic nie zapowiadało żeby coś mogło nam zepsuć humory. Po raz kolejny okazało się w jakim byłem błędzie, ale o tym za chwilę. Teraz kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak zwylke plażowaliśmy do oporu tzn. do momentu kiedy najmłodsi uczestnicy wycieczki decydowali w dość stanowczy sposób, że plaży na dzisiaj dość. Pozbieraliśmy siebie i graty i z powrotem na górę do samochodów. Wychodzimy na górę objuczeni jak wielbłądy, a tu jakże miła niespodzianka. Okazało się, że ktoś niewiedząc jak wyraźić uczucia do nas lub do mojego samochodu, postanowił okazać to w szczególny sposób rozbijając kamieniem lewą lampę w moim kochanym Volvo. Wyobraźcie sobie jaka była moja radość :evil: :twisted: :? 8O
Wybaczcie nie zrobiłem zdjęcia, ale jakoś nie miałem do tego głowy. Na szczęście kretyn, który tak ładnie postąpił nie uszkodził odbłyśnika i żarówek. Pojechaliśmy do apartamentów i za pomocą dwóch pięciolitrowych butelek po wodzie i taśmy klejącej spreparowaliśmy piękny klosz i nawet okazało się, że świeci lepiej niż niż ten stary. Przyszło mi nawet do głowy żeby rozbić drugą lampę i wykonać kolejny taki klosz, ale na szczęście mam słomiany zapał i pomysł odszedł w niebyt. Jak to mówią, takie rzeczy chodza po ludziach. Postanowiłem to odreagować wieczorkiem przy sporej dawce travaricy :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.08.2009 10:55

marcin10 napisał(a):rozbijając kamieniem lewą lampę w moim kochanym Volvo

8O
Niemiła niespodzianka :roll:
Przyszło mi do głowy, że to może "przepędzona" para szukająca prywatności dokonała tego czynu :roll: ale może to zbyt daleko idące przypuszczenia........

A plaża, jak i oczywiście cały Pag, świetna :D
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 11:08

Przyszło mi do głowy, że to może "przepędzona" para szukająca prywatności dokonała tego czynu


Taką ewentualność też brałem pod uwagę, ale oprócz mojego stały tam też dwa inne samochody. Trudno powiedzieć. Dałem sobie spokój z tymi rozważaniami po godzinie, bo i tak nic by to nie zmieniło, a szkoda mi było wakacji na zamatrwianie sie tak mało istotnymi kwestiami :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.08.2009 11:08

Jak travarica :?: pomogła :?: :?: :D
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 11:15

maciek1956 napisał(a):Jak travarica :?: pomogła :?: :?: :D


Wymagałem cyklicznego leczenia :D i stopniowo pomagało 8)
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 25.08.2009 11:21

marcin10 napisał(a):Dzięki za słowa zachęty i mobilizacji. Postaram się w ciagu dnia dorzucić co nieco.
Pam - możesz się trochę przybliżyć bo nie kojarzę :D . Szukałem wzrokiem ocroplowanego samochodu, ale nic takiego nie znalazłem.


Naklejki nie zdążyłem zorganizować, bo praktycznie prosto z delegacji, do samochodu i wyjazd.
Wkleję zdjęcie z plaży, to na pewno poznasz naszą ekipę. A parkowaliśmy srebrną astrą kombi z KR.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 25.08.2009 11:39

kulka53 napisał(a):
marcin10 napisał(a):rozbijając kamieniem lewą lampę w moim kochanym Volvo

8O
Niemiła niespodzianka :roll:
Przyszło mi do głowy, że to może "przepędzona" para szukająca prywatności dokonała tego czynu :roll: ale może to zbyt daleko idące przypuszczenia........

A plaża, jak i oczywiście cały Pag, świetna :D


To widzę, że to taki miejscowy zwyczaj. Nam przy Dubravie przerysowali trzy samochody po kolei. Nie wiem czy złośliwie, czy może jechała np śmieciara?
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 25.08.2009 12:53

Hej,
czy w Bosanie jest dużo apartamentów?
to mała osada? czy są jakieś knajpy i sklep ?:)
Wszyscy polecają Mandre, a ja się zastanawiam czy na kilka dni nie zatrzymać się właśnie w Bosanie ?
Czy są tam apartamenty nad samą żwirową plażą ?
Dzieki z góry za info!

Relacja super :)
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 13:06

czy w Bosanie jest dużo apartamentów


Na mój gust jest w sam raz, jeżeli byłoby więcej byłoby ciasno.

to mała osada? czy są jakieś knajpy i sklep


Można powiedzieć, że jest to niezłe zadupie oddalone od Pagu ok 3-4 km.
Knajpka jest jedna, o której pisałem :D , najbliższy sklep ok. 3 km w stronę Pagu.

Czy są tam apartamenty nad samą żwirową plażą


Do każdej plaży trzeba zejść w dół, w zależności od położenia kwatery od 50 do 200m.

Mając tą wiedzę, którą mam obecnie na Twoim miejscu zatrzymałbym się na kilka dni w Bosanie ponieważ uważam, że takich plaż jak tam to nie ma na całym Pagu.

Pozdrawiam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 25.08.2009 14:11

Jak już wcześniej napisałem byliśmy również na całodniowym plażowaniu kawałek za Novaljią. Miło spędziliśmy dzionek, ale pamiętam, że tamtego dnia niemiłośienie paliło słońce, było jak w piekarniku. Po za tym w tamtym rejonie wyłowiliśmy chyba najwięcej skarbów morskich. No i spełniło się marzenie kolegi Jacka ponieważ bardzo chciał poplażować w miejscu z widokiem na pełne morze :D. Nie ma wiele do opisywania dlatego wkleję kilka fotek, których nota bene z tego miejsca jest niewiele 8). Przy tej okazji wkleję też kilka nieśmiertelnych widoków z tarasu widokowego nad Pagiem, bo było po drodze na plaże.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A to już plaża :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CDN :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Niezapomniany PAG 2009. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone