Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje.....

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 08:54

golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje...

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 30.07.2013 09:10

mr1985 napisał(a):Witam
W zeszłym tygodniu wróciliśmy grupą znajomych ze Splitu. To był mój pierwszy raz w cro :).
Mam pytanie do stałych bywalców. Czy morze zawsze jest tam takie zimne?
W czasie naszego pobytu był wiatr od lądu do morza (lokalni jakoś to nazwali), pogieło nam pawilon, może miało to jakiś wpływy na prądy itd.
Nurkując musiałem robić przerwę. Wychodząc z wody zęby z zimna mi stukały. Taką samą temperaturę niską w moim odczuciu jak na morze śródziemne odczułem w Omis oraz Makarskiej.
Dodam że w Bałtyku nie raz się kąpałem nawet we wrześniu, stąd mój zawód temperaturowy.


Ten wiatr od lądu do morza podobno zwie się BORA.

W połowie lipca jak byłem w BV też mocno powiało ale od morza. Woda na drugi dzień była lodowata. Sytuacja po dwóch dniach wróciła do normy. Miejscowi podobno nazywają to zjawisko BETONIARKĄ bo masy wody wymieszały się.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje..... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone