Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 02.03.2015 19:26

Hej Martynko :D Coś długo się szykują te zdjęcia do następnej części :P my tu czekamy niecierpliwie :) pozdrawiam serdecznie :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.03.2015 19:43

Pewnie Martyna chce połączyć relację z nadchodzącymi wakacjami ...
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.03.2015 20:23

tyniolek napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów, a przede wszystkim piękną autorkę relacji :)
Śledzę właściwie forum od dwóch lat, ale Twoja relacja, a przede wszystkim CUDNE zdjęcia, skusiły mnie do napisania swojego pierwszego postu :D
W sierpniu wybieram się trzeci raz do Chorwacji, wybór padł właśnie na Korcule... Znalazłam Klub Miłośników Wyspy Korcula i od razu z zapartym tchem zaczęłam przeglądać wszystkie relacje... :lol:
Twoja tak mi się spodobała, że muszę naprawić Ci trochę ochów i achów, bo szczena mi opadła, każde zdjęcie pokazuję swojemu narzeczonemu, "patrz tam pojedziemy" "ale zobacz to, tam musimy" :)
Nie wiem czy bardziej zazdroszczę Ci tego co przeżyłaś i zobaczyłaś, czy bardziej się cieszę, że za pół roku sama tam będę!
Pozdrawiam serdecznie,
Twoja imienniczka ;)


Martyno, tyniolek,
bardzo mi miło czytać takie słowa :) Korčula i rozsiane wokół niej wysepki to mój raj na ziemi. Jestem przekonana, że i Wy będziecie nią zachwyceni.
Pozdrówcie ode mnie korczulańską ziemię, gdyż niestety w tym roku, jej nie odwiedzę... A już mi tęskno.
Pozdrav! :hut:

jackuc napisał(a):Martyna halo ! puk puk ! jesteś tam ?


Eunike1984 napisał(a):Hej Martynko :D Coś długo się szykują te zdjęcia do następnej części :P my tu czekamy niecierpliwie :) pozdrawiam serdecznie :)


jackuc napisał(a):Pewnie Martyna chce połączyć relację z nadchodzącymi wakacjami ...


Kochani,
wiem, wiem... Nie popisałam się w tej kwestii. Zadośćuczynię do jutra wieczora :mrgreen: :smo:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.03.2015 23:31

P U P N A T S K A
L U K A
O R L A N D U Š A

1.07.2014 r.


Wstaje piękny dzień, promienie słońca dotkliwie uświadamiają fakt, że jest on ostatnim dniem naszego pobytu na wyspie.
Postanawiamy odwiedzić tzw. zatokę pewniak – jedną z korczulańskich wizytówek – PUPNATSKĄ.

W dość szybkim tempie pakujemy plażowy grajdołek do samochodu, jeszcze tylko kilka ujęć „naszej przyapartamentowej zatoki” robionych z betonowego podwyższenia (ot taki tam zwykły murek).

Obrazek

Obrazek

M. jak zawsze podczas takich akcji się niecierpliwi – „Idziesz?!”

:roll:

… Cisza. „Idziesz?!?!?!”.

Ehh. No przecież Pupnatska nie odpłynie…

Z gracją młodej łani zeskakuję z wyżej wspomnianego murka. Niestety owa gracja ginie wraz z momentem, gdy impetem słonicy upadam nieszczęśliwie na lewe kolano, rozwalając je dodatkowo o owy murek.

SPOKOJNIE. ODDYCHAJ. SPOKOJNIE!

Krew leje się niemiłosiernie. Nie wiem co gorsze… To rozwalone kolano, czy mina M. stojącego nade mną.

:evil:

M: „JEDZIEMY DO LEKARZA! NATYCHMIAST!”.

Oj tam, oj tam, co tam lekarz… Wytrzymam… Niedługo będziemy w Polsce, a przecież przez jakieś tam rozwalone kolano nie będę tracić OSTATNIEGO dnia na Korčuli.

Dziś wiem, że to był błąd. Kontuzję leczyłam kilka miesięcy. Rzepka rozwalona. Blizna pozostała paskudna (rana ewidentnie do szycia).

Przez miesiąc ledwo chodziłam, ale tego dnia… PUPNATSKA była moja.
No może nie tylko moja. Gdy ledwo z zakrwawionym kolanem dokuśtykałam do zatoki, okazało się, że jest w niej całe mnóstwo plażowiczów – no tak… Przecież lipiec :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewakuujemy się więc niezwłocznie w kierunku dwóch bliźniaczych zatok – Bratinji Luki i Orlandušy.

Do zatok prowadzi szutrowa droga. Nie jakaś tam koszmarnie uciążliwa, ale jako, że autko i tych dostało nieźle w kość (przypalone klocki dają o sobie znać) postanawiamy zostawić je kawałek od zatoki, zwłaszcza, że nie chcemy, by skończyło, jak te widoczne na zdjęciach :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ileż tam pięknych motyli! Takiej ilości chyba w życiu nie widziałam. Obsiadywały nas - dosłownie.
Ostatnio edytowano 04.03.2015 15:37 przez minimartini, łącznie edytowano 3 razy
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 03.03.2015 23:41

Ależ ta Pupnatska jest piękna! :D Cudowne wspomnienia :D Martynko kontynuuj :) Współczuję bardzo kontuzji :( Mam nadzieję, że już jest dobrze? Pozdrawiam cieplutko :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 03.03.2015 23:43

Kiedy naszym oczom ukazuje się to:

Obrazek

Obrazek

Zapominam o bólu kolana... Do czasu, kiedy okazuje się, że jeszcze sporo drogi przed nami :wink:

Obrazek

Obrazek

O R L A N D U Š A :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rajsko, prawda? Tym bardziej, że jesteśmy tu SAMI.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:

Obrazek


* * *

Bilety kupione...

Obrazek

Ostatnia korczulańska kolacja - home made - zjedzona...

Obrazek

Mapy spakowane...

Obrazek

Jak dobrze, że wspomnienia, nie mają końca.


c.d.n.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2015 12:26

Piękne zdjęcia ,piękny opis ,tylko to zbite kolano i informacja ,że w tym roku nie odwiedzicie Chorwacji jakoś tak mnie zasmuciło .pozdrowionka!
Anul-ka
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anul-ka » 04.03.2015 13:10

Dziękuję za wspaniałą relację i cudowne zdjęcia. W tym roku po raz czwarty odwiedzimy Korculę i Twoja relacja z całą pewnością posłuży nam za przewodnik :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.03.2015 13:44

Martyna , Twoja relacja kolejny raz ogrzewa i rozgrzewa 8) .
Piękna jest ta wyspa i z przyjemnością na nią powrócimy , choćby po to , żeby odwiedzić Orlandušę

Czekam na więcej tych ciepłych zdjęć


Pozdrawiam
Piotr
Anul-ka
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anul-ka » 04.03.2015 13:52

Czy ktoś z szanownych forumowiczów był w minionym sezonie na plaży Żitna? Ciekawi mnie, czy brud jaki zastała tam autorka jest standardem na tej plaży, czy może był jednak efektem burzowej pogody.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 04.03.2015 14:40

Eunike1984 napisał(a):Ależ ta Pupnatska jest piękna! :D Cudowne wspomnienia :D Martynko kontynuuj :) Współczuję bardzo kontuzji :( Mam nadzieję, że już jest dobrze? Pozdrawiam cieplutko :)


Paulinko, dzięki - już dobrze :) Tylko blizna na pamiątkę pozostała... No i jak nadwyrężę kolano, to daje o sobie znać.
A wiesz co ja Ci powiem? Przez nieobecności na forum, to człowiek nawet tematu nie ogarnia... Wczoraj wchodzę do Twojej włoskiej relacji i szukam... Swojego postu :!:
... Szukam, szukam... I nic.
Oczywiście dopiero dzisiaj mnie olśniło, że robiłam sobie notatki w pliku wordowskim - a potem Ci tego nie wkleiłam :evil: :roll:
W każdym razie Twoja relacja pomogła mi wybić z głowy tę część Włoch mojemu M. z głowy :wink:

:smo:
andeo napisał(a):Piękne zdjęcia ,piękny opis ,tylko to zbite kolano i informacja ,że w tym roku nie odwiedzicie Chorwacji jakoś tak mnie zasmuciło .pozdrowionka!


Aldonko Kochana :)
ODWIEDZIMY! Tylko nie moją NAJ Korčulę :wink: Fakt... Muszę się przyznać, że był moment zawahania... I pomysł zdrady na rzecz pewnej greckiej wyspy... Ale Dalmacja - jak zawsze - wygrała :mrgreen:
W tym roku wyruszamy wyjątkowo wcześnie :D

Anul-ka napisał(a):Dziękuję za wspaniałą relację i cudowne zdjęcia. W tym roku po raz czwarty odwiedzimy Korculę i Twoja relacja z całą pewnością posłuży nam za przewodnik :)


Bardzo mi miło :D

Anul-ka napisał(a):Czy ktoś z szanownych forumowiczów był w minionym sezonie na plaży Żitna? Ciekawi mnie, czy brud jaki zastała tam autorka jest standardem na tej plaży, czy może był jednak efektem burzowej pogody.


To może ja odpowiem - nie jest standardem :) Silne wiatry, burze, deszcz, przyczyniły się do zwiększenia liczby śmieci w większości zatok na wyspie i okolicznych wysepkach.

Pozdrawiam serdecznie

piotrf napisał(a):Martyna , Twoja relacja kolejny raz ogrzewa i rozgrzewa 8) .
Piękna jest ta wyspa i z przyjemnością na nią powrócimy , choćby po to , żeby odwiedzić Orlandušę

Czekam na więcej tych ciepłych zdjęć


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze,
jak zawsze Jesteś dla mnie bardzo miły :D
Orlanduša to moja ukochana zatoka na wyspie (wiadomo, że największą słabość mam do plaż Proizd...). Zatoka. Bo plażować najbardziej uwielbiam na Lendze.

Pozdrawiam Cię słonecznie :hut:

M.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2015 15:48

minimartini napisał(a):Aldonko Kochana :)
ODWIEDZIMY! Tylko nie moją NAJ Korčulę :wink: Fakt... Muszę się przyznać, że był moment zawahania... I pomysł zdrady na rzecz pewnej greckiej wyspy... Ale Dalmacja - jak zawsze - wygrała :mrgreen:
W tym roku wyruszamy wyjątkowo wcześnie :D M.


Aaaaa,no chyba że tak!cieszę się,bo na pewno będzie następna wspaniała relacja,okraszona pięknymi zdjęciami :)
ciekawosć mnie zżera co też na ten rok zaplanowaliście,czyżbyście juz na początku czerwca wyruszali?
My w tym roku Hvar! konic czerwca,tak jak poprzednio :)jupppi! nocleg Vrboska i Jelsa chyba :)
Lisior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.01.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lisior » 04.03.2015 15:53

Jak zawsze cudna relacja. Korcula w planach wrześniowych - póki co jako jednodniowy wypad z Bristu. Sądząc po Twoich zdjęciach boję się, że zapomnę wrócić na pokład i już tam zostanę :D Jak widzę miejscówka w schedzie po Marco Polo nadal do wzięcia ,więc może jakoś przezimuję :nice: Szefowa będzie zachwycona - o rodzinie nie wspomnę :roll:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 04.03.2015 17:00

andeo napisał(a):ciekawosć mnie zżera co też na ten rok zaplanowaliście,czyżbyście juz na początku czerwca wyruszali?
My w tym roku Hvar! konic czerwca,tak jak poprzednio :)jupppi! nocleg Vrboska i Jelsa chyba :)


Cudowny wybór! Niewiele brakowało, a byśmy się... minęły pewnie gdzieś - my w drodze "z" a Wy "na" :mrgreen:

Lisior napisał(a):Jak zawsze cudna relacja. Korcula w planach wrześniowych - póki co jako jednodniowy wypad z Bristu. Sądząc po Twoich zdjęciach boję się, że zapomnę wrócić na pokład i już tam zostanę :D Jak widzę miejscówka w schedzie po Marco Polo nadal do wzięcia ,więc może jakoś przezimuję :nice: Szefowa będzie zachwycona - o rodzinie nie wspomnę :roll:


:lol:
Dobre!

Dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 04.03.2015 17:08

... co by się łatwiej informacji wszelakich w relacji szukało - zrobiłam spis treści:

D R O G O W S K A Z Y - czyli, co i gdzie można znaleźć w niniejszej relacji

Należy 'zjechać' pod zdjęcia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone