Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.07.2014 13:42

Od tych Twoich zdjęć zgłodniałam...
I to niestety na chorwacki obiadek, a na taki nie ma szans :cry:

Pieski są przeurocze :) . Wyjaśnij tylko, co to za żółte ,,woreczki" na jednej z fotek?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 16.07.2014 15:23

maluszek napisał(a):nic tylko siedzieć w konobie i pić w taką pogodę..... :wink:


... no... Jamnica na stole była :oczko_usmiech: :lol:

jackuc napisał(a):Można jeszcze Kinder Machen :twisted:


Deszczowa pogoda sprzyjająca wzrostowi populacji cromaniaków. To jest myśl :lol:

Roxi napisał(a):Kapryśna ta Chorwacja w tym roku.
Dzień naszego przyjazdu do Cro też był pochmurny, później już tylko słońce. W nocy kilka razy lało, ale to w nocyyy :)

Super zdjęcia! Psiaki przesłodkie :)


Dzięki serdeczne Roxi!
Fakt, ten rok dziwny pod tym względem. Starsi Chorwaci mówili, że ostatnim razem było tak 30 lat temu.
My i tak nie możemy narzekać 3 dni bez plażowania na 10 - to nie dramat :wink:
Pozdrawiam

truskawka30r napisał(a):Z przyjemnością zaglądam do tej relacji codziennie, czytając co nowego :) Świetny reportaż do czytania i oglądania, znów wspomnę o zdjęciach ...świetne.


Bardzo Ci dziękuję :D Naprawdę bardzo miło czytać takie słowa. Chyba najfajniej jest, gdy relacja spotyka się z dobrym odbiorem - bo tak naprawdę tworzymy dla Innych, nie tylko dla siebie :wink:

Luska77 napisał(a):Ja też dołączam do zwolenników i miłośników Twojej fotorelacji :) Czyta się niebiańsko :) :) Zdjęcia cudne.A Korcula po prostu mnie zauroczyła ....

Luska77 napisał(a):A nawet bym rzekła, że się zakochałam :)


Ślicznie dziękuję :D
Takie słowa są ogromną motywacją do dalszego pisania. Do fotografii motywować mnie nie trzeba :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Magdalena S. napisał(a):Od tych Twoich zdjęć zgłodniałam...
I to niestety na chorwacki obiadek, a na taki nie ma szans :cry:

Pieski są przeurocze :) . Wyjaśnij tylko, co to za żółte ,,woreczki" na jednej z fotek?


Wiesz co... Sama spojrzałam na nie przed chwilą i... Efekt był, właściwie jest - podobny. A tu tylko jabłko pod ręką :roll: :wink:

Co do "woreczków" :wink: Dziewczyny uczestniczą w wystawach psów rasowych (właściwie Luśka od początku roku już nie, z przyczyn zdrowotnych, dlatego jest już ostrzyżona) - wystawowe yorkshire terriery musza mieć długi wypielęgnowany włos. Aby mógł taki być należy go papilotować, natłuszczać itd. Owe woreczki to właśnie papiloty :wink: Dzięki nim włos jest chroniony, ale i przede wszystkim piesek nie męczy się każdego dnia przy zwykłych czynnościach, jak choćby spacer.

Załączam zdjęcie Zuleyki bez papilotów (po jednej z ostatnich wystaw):)

Obrazek
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.07.2014 20:03

Dziewczyny są spokrewnione?
U nas jest taka psia rodzina, moja siostra ma mamusię (Ginger), a rodzice synka (Nokaut).
Z tym, że to są boksery, trochę trudno by je było spakować do Chorwacji, choć nie jest to niemożliwe ;)
Pogoda koszmarna... właśnie na Korčuli przeżyłam najgorszą chorwacką burzę i nie chcę już powtórki ;) burza trwała całą noc, następny dzień był pochmurny i trochę siąpiło, ale czegoś takiego na szczęście nie mieliśmy!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 16.07.2014 20:12

Rety co to się dzieje?
A już myślałem, że tylko my tak źle trafiliśmy, ale widzę, że pogoda cały czas szaleje, szok
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 16.07.2014 22:50

Magda O. napisał(a):Dziewczyny są spokrewnione?
U nas jest taka psia rodzina, moja siostra ma mamusię (Ginger), a rodzice synka (Nokaut).
Z tym, że to są boksery, trochę trudno by je było spakować do Chorwacji, choć nie jest to niemożliwe ;)
Pogoda koszmarna... właśnie na Korčuli przeżyłam najgorszą chorwacką burzę i nie chcę już powtórki ;) burza trwała całą noc, następny dzień był pochmurny i trochę siąpiło, ale czegoś takiego na szczęście nie mieliśmy!


Nie, nie są - kompletnie inne linie hodowlane :)

W zeszłym roku na Hvarze obserwowaliśmy niemalże co wieczór burze nad Korčulą - jeszcze wtedy żartowaliśmy, że to wyspa nie dla mnie - gdyż ja panicznie się burz boję ;)
Choć i Hvar w zeszłym roku burzowy nam się trafił :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 16.07.2014 23:05

Prześliczne te psiaki! Normalnie mnie zauroczyły :D
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 16.07.2014 23:22

Normalnie bosko i te kolory :)
Nie sądziłam, że tam tak pięknie :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.07.2014 00:25

Eunike1984 napisał(a):Prześliczne te psiaki! Normalnie mnie zauroczyły :D


Nas też :lol: :wink:
Dziękujemy!

Kobieta napisał(a):Normalnie bosko i te kolory :)
Nie sądziłam, że tam tak pięknie :)


Ja wiedziałam, że jest pięknie... Ale to, co zobaczyłam - przerosło wyobrażenia i obrazki siedzące w głowie - oglądane w przewodnikach, internecie... :)
roobb
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2014
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) roobb » 17.07.2014 00:29

Ech... z zamiarem spędzenia chwilki na przygotowaniu się do chorwackiej wyprawy spojrzałem na relację z Hvaru i...
- wiem, zgodnie z wcześniejszym planem właśnie tam jedziemy. Zerkam szybko na "kilka" słów i zdjęć z Korculi, zegarek na
pulpicie 0:18... a najgorsze - już nie jestem pewien czy Hvar... No cóż, przed wyjazdem pozostaje jeszcze moneta ,)))
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2014 06:59

Roobb Hvar jest absolutnie fantastyczny, nie odpuszczaj go. Na Korculę śmigniesz następnym razem. Pamiętaj w tym przypadku jedyną słuszną opcją jest: OBIE, OBIE (wyjaśnienie trochę postów wcześniej :twisted: )
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.07.2014 09:03

roobb napisał(a):Ech... z zamiarem spędzenia chwilki na przygotowaniu się do chorwackiej wyprawy spojrzałem na relację z Hvaru i...
- wiem, zgodnie z wcześniejszym planem właśnie tam jedziemy. Zerkam szybko na "kilka" słów i zdjęć z Korculi, zegarek na
pulpicie 0:18... a najgorsze - już nie jestem pewien czy Hvar... No cóż, przed wyjazdem pozostaje jeszcze moneta ,)))


jackuc napisał(a):Roobb Hvar jest absolutnie fantastyczny, nie odpuszczaj go. Na Korculę śmigniesz następnym razem. Pamiętaj w tym przypadku jedyną słuszną opcją jest: OBIE, OBIE (wyjaśnienie trochę postów wcześniej :twisted: )


Roobb - jackuc ma rację, obie wyspy są godne polecenia, myślę, że nie można ich porównywać, bo są zupełnie inne, lecz wyjątkowe w swej urodzie i klimacie :) Ja zaczynałam swoją przygodę z Chorwacją... Właśnie od Hvaru :)
Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.07.2014 09:10

UROCZYMI ULICZKAMI KORČULI…
26.06.2014


Fale rozbijające się o skały nie dają w nocy spać. Deszcz i grzmoty bawią się w najlepsze, podczas gdy ja popadam w paranoję kolejny raz sprawdzając prognozy na następne dni...

Godzina 7.00. Uchylam okiennice, wychodzę na taras i co widzę… Błękitne niebo!

Ha! Mam cię accuweather! Pomyliłeś się! :lol:

Zamykam szczelnie okiennice. Jednak trochę wieje chłodem. Przygotowuję śniadanie, pakuję niezbędnik większego plażowicza… Oj! Jakoś tak jasno się nagle zrobiło, pewnie mi coś w oczach… Ale zaraz zaraz! CZY TO PADA?! :evil:

Charakterystycznemu dźwiękowi otwieranych okiennic towarzyszy potężny grzmot.

Accuweather vs. ja – 1:0.

No to po plażowaniu.

Choć pogoda paskudna, przecież nie będziemy kolejnego dnia siedzieć w apartmanie.
Korčula.
Może przynajmniej turystów niewielu będzie… kto by tam chciał w deszczu spacerować… :roll: :wink:
Poza nami.

Jeżeli oczywiście my się tam znajdziemy.
„ALE JAK TO?! POLA NIE ODPALA?!” Niech to... :evil:
Idę zrozpaczona do apartamana, w którym w tzw. teczce bezpieczeństwa spoczywa polisa. Może szybko naprawią… Dzień, dwa. Masakra.

Ze stanu totalnego ogłupienia i rozpaczy wyrywa mnie znajomy dźwięk – ODPALIŁA!
M. wziął ja no rozruch (czyt. poskakał w środku :wink: ) i poszło!
Układ zapłonowy zastrajkował po wczorajszych ulewach.
Ale co się strachu człowiek najadł… Najpierw przygoda przy zjeździe do Bačvy, teraz to…

Bez przygód, jednak w deszczu docieramy do celu.

Zapraszam Was na spacer uroczymi korczulańskimi uliczkami (rozkład ulic miasta przypomina rybi szkielet). Tego dnia tak cudownie pustymi.

:idea: Polecam powiększać - zwłaszcza kadry pionowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
My.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.07.2014 09:20

Kościół Św. Piotra
Obrazek

Dom Marco Polo
Obrazek

Obrazek
Niestety znaczna jego część to ruina, lecz jakże piękna.

Obrazek

Obrazek
Wejście na wieżę Domu Marco Polo (bilet 20 kn)

Widoki z wieży:

Obrazek
Katedra Św. Marka i Kościół Św. Piotra

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Może i nie ma pięknego lazuru, ale… Przynajmniej jest oryginalnie :wink:

Obrazek

W mieście sporo jest miejsc nawiązujących do słynnego podróżnika.
Obrazek

Hand made shop – wyjątkowe miejsce w Korčuli. Siedząca w sklepie artystka wykonuje maleńkie cudeńka, jak np. stateczek widoczny na zdjęciu, czy dzwonki morskie. Nie ma dwóch identycznych przedmiotów. Uwielbiam takie nietuzinkowe miejsca. Nie muszę chyba mówić, że to głównie tu zaopatrzyliśmy się w pamiątkowe upominki dla najbliższych :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niemal każdy, kto był w Korčuli ma zdjęcie na schodach przy Veliki Revelin.
Ja też. Lecz o ile bardziej fotogeniczne są te piękne drzwi :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plac Św. Marka
Obrazek

Pusto, prawda? Tylko M., jak zwykle mnie nie zawiódł i musiał znaleźć się w kadrze :evil: :lol:
Obrazek

Kula Morska vrata
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Velika kneževa kula
Obrazek

W piekarni Marco Polo jest ogromny wybór rozmaitych smakołyków – od tradycyjnych burków, przez słodkie maślane bułeczki po pizze. PYSZOTKA! Najsmaczniejsze wypieki, jakie jedliśmy w Chorwacji.

Obrazek

Veliki Revelin. Od tyłu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na placu Św. Marka

Obrazek
Detal. Katedra Św. Marka
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 17.07.2014 09:52

Korcula coraz bardziej mnie kusi....ale i Hvar :wink:
Ciekawe co do mnie bardziej przemówi? Uliczki korczulańskie cudowne klimaty,hortensje w donicach :D Pamiątki wykonane wlasnoręcznie to jest to,coś wyjątkowego i unikalnego.
Dobrze,że polówka odpaliła :oczko_usmiech:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2014 09:58

Ja przypuszczam, że to nasza Zacna Autorka w nocy po cichaczu poszła do polówki i ją chciała unieruchomić na amen, coby jeszcze z tydzień na Korculi pozostać ... :twisted: no ale tym razem się nie udało ... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Niebiańsko, bezludnie, rajsko... - Korčula, Gršćica VI 2014 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone