Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie przez Węgry i nie przez Czechy. Trasa alternatywana

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cancer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.04.2008
Nie przez Węgry i nie przez Czechy. Trasa alternatywana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cancer » 06.07.2009 14:48

W tym roku chcę ominąć Czechy i Węgry (86-ka jest w złym stanie). Czy ktoś jechał trasą Cieszyn - Żylina - Bratysława i... za Bratysławą na południe E65 i na A6. Potem w okolicach Parndorf na A4 i po krótkim czasie drogą nr 50 do Eisenstadt na S31. Teraz do S4. Z S4 na A2. Teraz już w stronę Grazu. I pytanie: czy jak w okolicach Bratysławy przekroczę granicę Austrii (A6), to jest tam, zaraz na granicy, lub za granicą możliwość kupienia winiety na Austrię ? Dalej przed Grazem zjazd na Ilz i drogą nr 66 na południe, ale nie do Mureck, lecz do Bad Radkersburg. Potem 3-ką do Lenart, dalej Ptuj i na Chorwację. I tu ponowne mam dwa pytania: czy do Bad Radkersburg jest dobra droga i czy to przejście graniczne jest ogólnie dostępne ? Wiadomo, że nie pojedzie się tak szybko jak autostradą, ale czy nie jest zbyt kręta i górzysta. I jaka jest nawierzchnia, choć domyślam się, że w Austrii będzie chyba dobra. Może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku. Nie chcę ciągle jeździć tymi samymi drogami (Węgry 86), czy Czechy. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2009 15:00

Cancer napisał(a):.....Dalej przed Grazem zjazd na Ilz i drogą nr 66 na południe, ale nie do Mureck, lecz do Bad Radkersburg. Potem 3-ką do Lenart, dalej Ptuj i na Chorwację. I tu ponowne mam dwa pytania: czy do Bad Radkersburg jest dobra droga i czy to przejście graniczne jest ogólnie dostępne ? .....

Też o takiej wersji przejazdu z Ilz kiedyś myślałem i chętnie sie dowiem, czy droga jest dobra. Jeśli chodzi o przejście graniczne A - SLO na pewno jest dla nas dostępne (Schengen :!: )
Pzdr
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 06.07.2009 15:08

zaraz (to oczywiście pojęcie względne:) ) za granicą, jadąc od Bratysławy jest stacja benzynowa, gdzie kupisz winietki
Cancer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cancer » 06.07.2009 20:34

translatiff napisał(a):zaraz (to oczywiście pojęcie względne:) ) za granicą, jadąc od Bratysławy jest stacja benzynowa, gdzie kupisz winietki

Chodziło mi o to, aby kupić winietkę Austriacką jak najszybciej po przekroczeniu granicy, bo przecież już jedzie się autostradą. Bo jak będą stali zaraz za granicą, to chcę uniknąć narażenia na mandat. Stąd napisałem, że na granicy, lub "zaraz" co faktycznie jest pojęciem względnym, ale jak najbliżej. Nie wiadomo jak Austriacy mogą potraktować, gdy jej nie będę miał, już po przekroczeniu granicy. Mogą np. powiedzieć, że mogłem kupić w Polsce. Nie wiadomo na kogo się trafi. Dotychczas przekraczając granicę w innych miejscach, nie było problemu. Myślę, że tu też nie będzie i na samej granicy będzie jakiś kiosk czy stacja, na której można będzie kupić.
Też o takiej wersji przejazdu z Ilz kiedyś myślałem i chętnie sie dowiem, czy droga jest dobra. Jeśli chodzi o przejście graniczne A - SLO na pewno jest dla nas dostępne (Schengen icon_exclaim.gif )

Ja jadę już w czwartek. Jak nikt nie napisze, to trudno, zaryzykuję, ale po przyjeździe dam znać o drodze.
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 06.07.2009 20:50

a nie możesz w Cieszynie kupić?
Jadę jutro i właśnie tam mam zamiar kupić winietki na SK i A nalkleić i zatrzymać się za Graz na tankowanie. Pewnie zapłaci się pare groszy więcej ale masz spokojną głowę. Ruszam o 18-19 z Katowic wiec na granicy SK/A będę raczej koło północy i nie bardzo mi się uśmiecha wtedy winietek szukać.
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 06.07.2009 22:03

Lecisz autostradą w Słowacji, mijasz przejście graniczne Bratysława - cośtam i zaraz (100m) masz 2 budynki - jeden to posterunek policji, drugi to
"all in 1" - tam bez problemu kupisz winietkę.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.07.2009 22:06

Tylko po diabła przez Parnsdorf i Eistenstadt ? Przecież szybciej będzie na Wiedeń i w Schwechat na Graz - non - stop autostradą.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 06.07.2009 22:32

Bahama napisał(a):Tylko po diabła przez Parnsdorf i Eistenstadt ? Przecież szybciej będzie na Wiedeń i w Schwechat na Graz - non - stop autostradą.

Ta trasa ma sens gdy jedzie się w porze szczytu na ulicach i trasach wlotowych i wylotowych z Wiednia.
Kilka dni temu wracając do Polski jechałem trasą Graz - A2 - zjazd na drogę szybkiego ruchu S4 - dalej S31 - droga 50 przez Purbach - wjazd na autostradę A4 - i po kilkunastu kilometrach zjazd na A6 do Bratysławy.
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 07.07.2009 07:01

Cancer napisał(a):W tym roku chcę ominąć Czechy i Węgry (86-ka jest w złym stanie). Czy ktoś jechał trasą Cieszyn - Żylina - Bratysława i... za Bratysławą na południe E65 i na A6. Potem w okolicach Parndorf na A4 i po krótkim czasie drogą nr 50 do Eisenstadt na S31. Teraz do S4. Z S4 na A2. Teraz już w stronę Grazu. I pytanie: czy jak w okolicach Bratysławy przekroczę granicę Austrii (A6), to jest tam, zaraz na granicy, lub za granicą możliwość kupienia winiety na Austrię ? Dalej przed Grazem zjazd na Ilz i drogą nr 66 na południe, ale nie do Mureck, lecz do Bad Radkersburg. Potem 3-ką do Lenart, dalej Ptuj i na Chorwację. I tu ponowne mam dwa pytania: czy do Bad Radkersburg jest dobra droga i czy to przejście graniczne jest ogólnie dostępne ? Wiadomo, że nie pojedzie się tak szybko jak autostradą, ale czy nie jest zbyt kręta i górzysta. I jaka jest nawierzchnia, choć domyślam się, że w Austrii będzie chyba dobra. Może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku. Nie chcę ciągle jeździć tymi samymi drogami (Węgry 86), czy Czechy. Pozdrawiam


Droga 66 trochę kręta,nawierzchnia bardzo dobra.
zbar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbar » 07.07.2009 07:40

W sobotę 4.07 wracałem z Chorwacji tym wariantem: przed Cakovcem w Nedelisce skręt na granicę w miejscowości Trnovec ( kontrola paszportów, 0 ruchu), następnie kierunek na Ormoz i skręt na drogę 230 przez Ljutomer do przejścia W Gor.Radgonie (Bad Radkersburg)- tutaj jedynie utrudnienie to remont mostu na Murze- ruch wahadłowy (światła), ale żadnych korków, następnie 69 i 66 do Ilz i wjazd na A2 do Wiednia, obwodnicą! do Bratysławy.
Droga dobra, dość kręta, w Austrii w 2 lub 3 miejscach brzegi nawierzchni naderwane na odc. kilkunastu metrów, prawdopodobnie po ulewach, ale nie stanowi to istotnego problemu.
W ub. roku budka z winietkami była na przejściu granicznym z Bratysławy w kierunku Wiednia (teraz nie wiem).
Szerokiej drogi. Pozdrawiam!
Cancer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cancer » 07.07.2009 08:59

Bahama napisał(a):Tylko po diabła przez Parnsdorf i Eistenstadt ? Przecież szybciej będzie na Wiedeń i w Schwechat na Graz - non - stop autostradą.

No właśnie, mnie się nie spieszy, przecież jestem na urlopie. Fakt, że autostradą szybciej, ale widzisz tylko sama drogę i bariery. Przez mniejsze miejscowości jest trochę bardziej malowniczo. No i trochę mniej kilometrów. Przez Schwechat na pewno dalej. Dzięki Zbar, już wiem więcej.
pierro
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierro » 07.07.2009 11:56

Mibi napisał(a):
Bahama napisał(a):Tylko po diabła przez Parnsdorf i Eistenstadt ? Przecież szybciej będzie na Wiedeń i w Schwechat na Graz - non - stop autostradą.

Ta trasa ma sens gdy jedzie się w porze szczytu na ulicach i trasach wlotowych i wylotowych z Wiednia.
Kilka dni temu wracając do Polski jechałem trasą Graz - A2 - zjazd na drogę szybkiego ruchu S4 - dalej S31 - droga 50 przez Purbach - wjazd na autostradę A4 - i po kilkunastu kilometrach zjazd na A6 do Bratysławy.


Też planuję jechac podobnie i mam podobny dylemat, czy od Bratysławy przez Wiedeń (cały czas autostradą), czy też kawałek drogą 50. Mibi, czy pamiętasz ile ten odcinek ci zają, lub tez czy były tam jakieś utrudnienia, korki, duża ilość świateł...?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 07.07.2009 12:14

tomaszc_r4 napisał(a):a nie możesz w Cieszynie kupić?
Jadę jutro i właśnie tam mam zamiar kupić winietki na SK i A nalkleić i zatrzymać się za Graz na tankowanie. Pewnie zapłaci się pare groszy więcej ale masz spokojną głowę. Ruszam o 18-19 z Katowic wiec na granicy SK/A będę raczej koło północy i nie bardzo mi się uśmiecha wtedy winietek szukać.


Takich asów nie rozumiem...kupują winietki w Cieszynie bo niby boją się że ich zjedza na stacjach w Austrii czy Na Słowacjii? Czy nie umieja buzi otworzyc i zapytac, bo argument że zatrzymasz sie dopiero za Graz nie przekonuje mnie:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2009 12:20

Natuchna - Człowiek wolną istotą jest.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 07.07.2009 12:28

JacYamaha napisał(a):Natuchna - Człowiek wolną istotą jest.


Nie odnosi się w tym wypadku.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie przez Węgry i nie przez Czechy. Trasa alternatywana
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone