Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie przez Węgry i nie przez Czechy. Trasa alternatywana

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 07.07.2009 11:43

dziąsiatki tras... wazne by bezpiecznie dojechac
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 07.07.2009 11:47

k9tek napisał(a):dziąsiatki tras... wazne by bezpiecznie dojechac


To bardzo wazne bo... około 25 czerwca na autostradzie za Zagrzebiem był wypadek auta z Polski bodajże Volkswagen passat z jakimś autkiem osobowym pokazywali zdjęcia w tamtejszej TV...obie fury zniszczone mocno:(
Cancer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cancer » 26.07.2009 09:01

Już jestem po urlopie. Ostatecznie wybrałem drogę przez Cieszyn, Żylinę, Bratysławę, Schwechat (omijając Wiedeń), Ilz, Bad Radkersburg, Lenart, Ptuj, A1, Prgomet do Slatine na wyspie Ciovo. Winieta słowacka na pierwszej napotkanej stacji benzynowej w Słowacji, austriacka na granicy Słowacja-Austria. W drodze powrotnej zmieniłem trasę i od Lenart przez Mureck, najbliższą drogą do A9. Potem już to samo. Winieta austriacka (10 dniowa, a nie jak ktoś pisał 1 tygodniowa), na stacji zaraz przed wjazdem na A9. Zaraz za Mureck jest Shell, ale był w remoncie i bałem się, ze już nie będzie gdzie kupić winiety, ale na szczęście była ta druga stacja. Winieta słowacka na granicy Austria- Słowacja. Warianty drogi tam i z powrotem nieznacznie się różniące. Droga dobra, bez żadnych korków, choć przed Wiedniem (w drodze powrotnej), jak zwykle roboty drogowe. Pasy węższe, ale dwa w jednym kierunku i Austriacy narzucają tempo (mimo ograniczenia 80km/h), 100-110 km/h. Również za Bratysławą roboty, ale też dwa pasy i nieznaczne ograniczenie. W Trogirze na moście bez problemu tam, z powrotem jakieś 10 minut. Ogólnie jazda spokojna. W tamtą stronę ze spaniem, ale zauważyłem, że przejechałem trasę dość szybko i bez szczególnego zmęczenia. Postanowiłem więc z powrotem przejechać te ca. 1300 km za jednym zamachem. Może dlatego, ze zmieniłem samochód na wygodniejszy (Audi A6). I faktycznie, bez problemu wróciłem szczęśliwie, czego życzę wszystkim Cromaniakom. Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie przez Węgry i nie przez Czechy. Trasa alternatywana - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone