Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.05.2015 10:52

Czekam, czekam :D :papa: :hut:
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 26.05.2015 22:05

kibic hr napisał(a):Najszersza plaża w Baskiej Vodzie to chyba ta przy barze Oseka-tam nawet zmieściło się boisko do siatkówki. Byliśmy tam dwa razy-ludzi znacznie mniej niż w centrum ale jest i minus-z tego co pamiętam to było w wodzie sporo kamieni .


Ale jak by iść jeszcze dalej, za tym boiskiem stronę Promajny, to wydaje mi się, że tam jakieś gołe ludzie się opalały :roll: .

A odnośnie kamieni przy tamtej plaży, zgadza się, młodszy syn, a właściwie jego kolano może coś na ten temat powiedzieć :wink: .
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.05.2015 23:06

Zgadza się z tą plażą dla nagusów-jak ktoś lubi taki sposób to znajdzie tam miejsce dla siebie ,chociaż od centrum trzeba kawałek podreptać. Generalnie jednak plaże z tej strony Baskiej Vody mają niezaprzeczalny atut-są położone niżej od ścieżki spacerowej więc nie ma za plecami przewalających się turystów nie wspominając już o samochodach,które zasuwają po głównej ulicy.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.05.2015 23:23

Tak przy okazji. W tym roku planuje odwiedzić Dubrownik i wyczaiłem duży i z tego co się orientuje bezpłatny parking przy tamtejszym szpitalu. Nie sądze by ktoś tam parkował ale może jednak ktoś coś wie na ten temat. Jest tam przystanek autobusowy więc pewnie pod mury będzie można podjechać albo zrobimy sobie spacer po różnych zakamarkach Dubrownika. Nie jesteśmy krezusami by lekką reką wybulić po 40 kun za godzinę parkowania przy centrum. W Splicie parkowałem gratis przy centrum handlowym Joker a zaoszczędzone kuny wydaliśmy na kawę w MacDonaldzie. A może lepiej pojechać do Mostaru i poczuć trochę Orientu-co proponujecie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2015 06:59

kibic hr napisał(a):Tak przy okazji. W tym roku planuje odwiedzić Dubrownik i wyczaiłem duży i z tego co się orientuje bezpłatny parking przy tamtejszym szpitalu. Nie sądze by ktoś tam parkował ale może jednak ktoś coś wie na ten temat. Jest tam przystanek autobusowy więc pewnie pod mury będzie można podjechać albo zrobimy sobie spacer po różnych zakamarkach Dubrownika. Nie jesteśmy krezusami by lekką reką wybulić po 40 kun za godzinę parkowania przy centrum. W Splicie parkowałem gratis przy centrum handlowym Joker a zaoszczędzone kuny wydaliśmy na kawę w MacDonaldzie. A może lepiej pojechać do Mostaru i poczuć trochę Orientu-co proponujecie.


już kiedyś były rozważania nt temat w jednym z wątków: Mostar czy Dubrovnik (wypad akurat z Peljesca),
mz koniecznie oba miasta, bo przy relacjach można żałować, że było się tak blisko...
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 28.05.2015 16:26

mysza73 napisał(a):
PS. Kiedy wracacie do Baśki? :wink:


Nadmieniałem o terminie tak z grubsza w Podsumowaniu :D , ale żeby uściślić, to mamy zamiar powtórzyć wyjazd w takim samym terminie jak w zeszłym roku, choć zdradzę wam, że życie pisze mi już scenariusz do kolejnej relacji :oczko_usmiech: , żebym też przypadkiem nie miał za nudno :roll: , ale cicho sza to ma należeć do tegorocznej relacji :boss:.
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 03.06.2015 18:58

jaczo napisał(a):
gosik 84 napisał(a):Relacja świetna, zdjęcia również.
Bardzo fajnie się ją czyta. Szkoda tylko, że to już koniec.


Czekaj, czekaj jeszcze przed nami dzień wyjazdu, no i daj nam dojechać do domu :lol: .


Wybacz mi tą "wpadkę". :oops: Powinnam napisać, że szkoda, iż zbliżamy się ku końcowi.
Mam pytanko - ile mieliście wolnego czasu na wyspie Brać?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.06.2015 20:30

jaczo napisał(a):Spacer - 4.7.2014
Część - druga

Jest już wieczór, załatwiamy szybko sprawę kolacji, czeka nas przecież, rytualny spacer po Baśce :D , plączemy się przez chwilę po malutkim targowisku przy nabrzeżu, zaczepiani przez naciągaczy ze statków. Jeden jest szczególnie charakterystyczny, blondyn - długie, włosy, słyszymy przechodząc jak tłumaczy jakimś rodakom po naszemu, że na Złotym Rogu z jednej strony ciepłe morze, a z drugiej w wodzie piź... jak w kieleckim na dworcu taki dowcipniś poliglota :oczko_usmiech: .






ciąg dalszy już niedługo...



Jako mieszkaniec świętokrzyskiego, chciałbym zdementować tą plotkę. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że na dworcu w Kielcach wcale nie piź ... !!!! Proszę nie zabierać kurtek, jeżeli przyjeżdżacie do Kielc :D :D :D

Fajna relacja, miło się czytało ...

Pozdrawiam
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 04.06.2015 14:10

husband napisał(a):
jaczo napisał(a):Spacer - 4.7.2014
Część - druga

Jest już wieczór, załatwiamy szybko sprawę kolacji, czeka nas przecież, rytualny spacer po Baśce :D , plączemy się przez chwilę po malutkim targowisku przy nabrzeżu, zaczepiani przez naciągaczy ze statków. Jeden jest szczególnie charakterystyczny, blondyn - długie, włosy, słyszymy przechodząc jak tłumaczy jakimś rodakom po naszemu, że na Złotym Rogu z jednej strony ciepłe morze, a z drugiej w wodzie piź... jak w kieleckim na dworcu taki dowcipniś poliglota :oczko_usmiech: .






ciąg dalszy już niedługo...



Jako mieszkaniec świętokrzyskiego, chciałbym zdementować tą plotkę. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że na dworcu w Kielcach wcale nie piź ... !!!! Proszę nie zabierać kurtek, jeżeli przyjeżdżacie do Kielc :D :D :D

Fajna relacja, miło się czytało ...

Pozdrawiam


:mrgreen: :oczko_usmiech: :lool: Grunt, to nie tracić poczucia humoru :D .
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 04.06.2015 14:36

gosik 84 napisał(a):
jaczo napisał(a):
gosik 84 napisał(a):Relacja świetna, zdjęcia również.
Bardzo fajnie się ją czyta. Szkoda tylko, że to już koniec.


Czekaj, czekaj jeszcze przed nami dzień wyjazdu, no i daj nam dojechać do domu :lol: .


Wybacz mi tą "wpadkę". :oops: Powinnam napisać, że szkoda, iż zbliżamy się ku końcowi.
Mam pytanko - ile mieliście wolnego czasu na wyspie Brać?


Pamięć może mi szwankować :roll: , ale zdjęcia mówią, że z portu w Baśce wypływaliśmy o ósmej z minutami, w Bol na wyspie Brać cumowaliśmy około 10.50, zbiórka na statku do wypłynięcia w powrotną drogę była o 15.30, a do Baśki wróciliśmy o 18.00 :boss: .

Czyli cztery i pół godziny to jest czas, który spędziliśmy na wyspie :wink: .
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 04.06.2015 18:28

To fajnie, bo jak byłam w Makarskiej i byłam na rejsie na wyspy Hvar i Brać, to w Bolu mieliśmy około trzy godziny i chętnie zrezygnowałabym z Hvaru na rzecz dłuższego pobytu na drugiej wyspie.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 14.06.2015 13:51

Pora spełnić dziś prośbę Vjetara i dołożyć do wątku więcej podwodnych zdjęć, obiecałem to zrobić po skończeniu relacji, a dziś w niedzielę jest chyba najodpowiedniejszy dzień :wink: , schłodzimy się razem pod wodą kryjąc przed dzisiejszym skwarem :boss: .

W niedzielę w tv jest mnóstwo przyrodniczych filmów, ja wpisuję się w ten klimat :D .

Zdjęcia starałem się wybrać takie które nie były publikowane w relacji, jeśli się pooglądacie je z przyjemnością, z tym większą motywacją się zanurzę z kamerą :smo: i to słuchajcie już za tyle palców ile w dwóch rękach i jednej nodze i jednym palcu z drugiej :oczko_usmiech: .

Proszę państwa - :mrgreen: - zapraszam po reklamach ( potrzebych na wczytanie zdjęć ).
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 14.06.2015 14:17

Odcinek Specjalny
czyli
Nabrać powietrza i w dół


8.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

3.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

37.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg


Bye Bye :papa:
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 14.06.2015 18:03

Zdjęcia podwodne też bardzo fajne :D
Relacja super, to zdjęcia nie mogą być gorsze :mg:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2015 08:24

jaczo napisał(a):Pora spełnić dziś prośbę Vjetara i dołożyć do wątku więcej podwodnych zdjęć,...


jaczo napisał(a):Odcinek Specjalny
czyli
Nabrać powietrza i w dół



Bardzo przyjemny odcinek specjalny - dziękuję. :D

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie mówię żegnaj lecz do widzenia - czyli Baśka Voda 2014 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone