Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Necujam na wyspie Solta

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Necujam na wyspie Solta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 12.12.2007 12:43

Witam,

Przymierzamy się ze znajomymi do wyjazdu na wyspę Solta k./Splitu.
Prosze o informacje:
- ogólne jak jest na tej wyspie i w miejscowości Necujam (miasto, plaże, sklepy itp.)
- jak wygląda w praktyce połączenie promowe Split-Solta. W internecie znalazłem rozkład (ostatni prom o 19:30) ale jak to jest w rzeczywictości. Czy duży ruch, czy jest ryzyko, że się nie "załapiemy" (np. w sobotę), czy może trzeba rezerwować bilety?

Wszelkie inne informacje, króre pomogą nam podjąć decyzję mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc, zwłaszcza za szybką, bo decyzję trzeba podjąć w miarę szybko.

Pozdrawiam,

P.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.12.2007 13:01

Byłem na Solcie w 2005 r. na przełomie czerwca i lipca,apartman miałem w Stomorskiej jednak zwiedziłem wyspę.Necujam jest dość sporym miasteczkiem,ja wolę mniejsze ,spokojniejsze.Z dopłynięciem na wyspę i z powrotem nie było żadnego problemu,promów było 5 dziennie,a dla tych bez samochodu był jeszcze katamaran i prywatne stateczki.Sama wyspa wspaniała,polecam.Zdjęcia są na galerii pod moim nickiem.Pozdrawiam.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 12.12.2007 13:24

gwadas napisał(a):.Z dopłynięciem na wyspę i z powrotem nie było żadnego problemu,promów było 5 dziennie,a.


Rozumiem że nie było to w sobotę kiedyzmieniają się turnusy?

Dziekuję za info.

P.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.12.2007 14:12

piotr62 napisał(a):
gwadas napisał(a):.Z dopłynięciem na wyspę i z powrotem nie było żadnego problemu,promów było 5 dziennie,a.


Rozumiem że nie było to w sobotę kiedyzmieniają się turnusy?

Dziekuję za info.

P.


Piotrze, w seoznie trzeba liczyć się z tym, że przyjazd do portu na ostatnią chwilę raczej przekreśla możliwość zmieszczenia się na promie. Wierz mi, dotyczy to każdej wyspy i każdego dnia tygodnia. Po prostu najrozsądniej jest ustawić się kolejce ok 1h (w zależności od momentu w sezonie; może czasem 90 min) przed odpłynięciem promu. Myślę jednak, że nie jest to aż taki problem, który mógłby Cię zniechęcić do spędzenia urlopu na wyspie.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.12.2007 14:50

Na Soltę płynąłem właśnie w sobotę,do portu wpadłem w ostatniej chwili i byłem ostatnim,który załadował się na prom,był to jednak jakiś prom pozarozkładowy co wynikało z rozmowy z wjeżdżającym przedemną Chorwatem.Wyjeżdżałem z Solty również w sobotę rano,w porcie w Rogac byłem godzinę przed odjazdem,nie było dużo samochodów,wszyscy wjechali.Generalnie rzecz biorąc warto być w porcie ok.godzinę wcześniej aby mieć pewność załadunku.Prom o ile pamiętam 108 kun za auto i 25 za osobę.Na wyspie są dość dobrze zaopatrzone sklepy,w Grochote nawet coś w rodzaju supermaketu,stacja benzynowa tylko w Rogac,w każderj miejscowości bankomat.Ludzie bardzo mili.

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



Necujam na wyspie Solta
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone