Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.08.2017 17:59

Sol-Wagon napisał(a):nie wygodniej w lewym dolnym rogu? (patrząc od środka)...

Przez lata przyzwyczaiłem się do nawigacji z prawej strony, ale w tym roku jadąc przez Szwajcarię, żeby nie kusić policjantów,
zamocuję navi właśnie z lewej strony.
stavros2002 napisał(a):Nie wygodniej, wielu nie lubi kabli plączących się przy kierownicy.

Jeżeli chodzi o kabel, to po prostu mam dłuższy i przeciągam go pod fotelem, więc między nogami ani tym bardziej przy kierownicy,
nic się nie plącze. :wink:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 29.10.2017 20:17

A jak z nawigacją, oraz z rejestratorem (kamerą) w Bośni i Hercegowinie? Myślę, że to drugie mogłoby być dość przydatne przy policjantach wyłudzających łapówki.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.10.2017 20:31

Taaak, już widzę jak po sądach będziesz się włóczył, a może pokażesz mu wideo rejestrator? Mnie niby chciał naciągnąć za przekroczenie, nie wiem, może przekroczylem, może nie, pogadałem, trochę uśmiechu i puścił dalej.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.11.2017 18:41

@rufus295
ale ja nie pytałem co mam komu pokazać, ani po czym się włóczyć, tylko zgodnie z tematem: "czy jest dozwolona?"
novy77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 20.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) novy77 » 15.11.2017 07:24

Witam w 2015 roku jadąc do CRO w Austrii zatrzymała mnie policja tak do kontroli co najśmieszniejsze miałem cb z metrową anteną navi a także kamerkę która była włączona . Sprawdzili dokumenty oraz pytali bodajże o apteczkę i trójkąt taka rutynowa kontrola. Później wyczytałem o kamerkach w Austrii ze jest zakaz to się przeraziłem , nie wiem czy nie zauważył czy nie chciał zauważyć. :D
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 14:03

Wczytuję sie troszke w przepisy i widzę, że ta nawigacja, tel. lub kamerka na przedniej szybie, to ni diabła nie są dozwolone.
Prawda to?
Doczytałem, że Słowacy wymagają kompletu zapasowych żarówek i bezpieczników ...
Jeszcze chwila i okaże się, że trzeba na haku ciagnąć konia jakby fura padła :twisted:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.07.2020 16:32

Nie ma znaczenia jakie mają wymogi np. Słowacy co do wyposażenia auta. Obowiązują Cię polskie przepisy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 16:37

Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2020 16:51

sergi napisał(a):Wczytuję sie troszke w przepisy i ....
Doczytałem, że Słowacy wymagają kompletu zapasowych żarówek i bezpieczników ...
Jeszcze chwila i okaże się, że trzeba na haku ciagnąć konia jakby fura padła :twisted:

Wczytaj się tutaj >>> kamizelki-trojkaty-ostrzegawcze-ubezpieczenia-t17825.html
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 18:31

piekara114 napisał(a):Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.

No i tego uchwytu na szybie chyba też nie...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2020 20:42

sergi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.

No i tego uchwytu na szybie chyba też nie...

Rozumiem, że masz na myśli uchwyt np. do smartfona. W Austrii chyba nie ma zakazu używania uchwytu do szyby, ale w Szwajcarii już tak. Na pierwszy wyjazd do tego kraju, specjalnie kupiłem mocowanie smartfona do nawiewu i używam do dziś. :wink:
sergi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 22:11

nie doprecyzowałem :/ chodziło o Słowację i uchwyt do fona na przedniej szybie. Przedniej - dobrze, że dodałem :) no bo na jakiej? tylnej...? O ja nieogarnięty ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 22:14

Z tego co pamiętam nie wolno mieć na środku przedniej szyby nic zamocowabego, bo ogranicza pole widzenia i niebezpueczne. Wolno mieć z lewej strony z boku - na logikę to jest to nawet bezpieczniejsze, bo w razie W nie leci na środek auta. Osobiście jadąc przez Słowację mamy na środku szyby ma i, a pod lusterkiem kamerkę, w Austrii kamerkę i uchwyt całkiem demontujemy.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.07.2020 22:57

piekara114 napisał(a):Z tego co pamiętam nie wolno mieć na środku przedniej szyby nic zamocowabego, bo ogranicza pole widzenia i niebezpueczne.



Wolno mieć i na środku szyby, byle nie na wysokości wzroku. Kilka lat temu, kiedy ten przepis wprowadzali, miałem kontrolę policyjną i przy okazji spytałem, czy nawigację mam przymocowaną prawidłowo - na środku szyby, tuż nad deską (właściwie opierała się nawet o deskę rozdzielczą) - policjant powiedział, że jest OK, nie może być na wprost wzroku lub wyżej.

Tak samo na Słowacji nie wolno mieć dyndających przy lusterku łańcuszków, proporczyków, Wunerbaumów i tym podobnych....

I to wcale nie jest głupi przepis moim zdaniem :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2021 20:58

Cześć, mam pytanie. Czy tak zamontowany zabawiacza dla dziecka na podszybiu jest akceptowalny w Austrii? Ponadto, czy w Austrii muszę zdjąć z szyby wideorejestrator? Gdzieś kiedyś coś czytałem ale wolę się upewnić.
IMG_20210707_214430.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone