Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.07.2017 10:16

szaki17 napisał(a):Faktycznie używanie ostrzeżeń o fotoradarach jest w Austrii zakazane.
Kolego @szaki17 mam wrażenie, że się lekko zagalopowałeś. W A są zakazane CB i kamerki. Natomiast takie zakazy obowiązują np. we Francji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 10:42

Faktycznie, chodzi o antyradary, mój błąd :oops:
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 08.07.2017 22:10

W tamtym roku jechaliśmy do Włoch przez Słowenię i z tego co pamiętam, to w Słowenii jest zakazane używanie urządzeń, które informują o fotoradarach. Wtedy też przy przekraczaniu granicy Węgry-Słowenia AutoMapa zapytała mnie czy wyłączyć ostrzeganie o fotoradarach.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 10.07.2017 12:28

Crocodyl napisał(a):
szaki17 napisał(a):Faktycznie używanie ostrzeżeń o fotoradarach jest w Austrii zakazane.
Kolego @szaki17 mam wrażenie, że się lekko zagalopowałeś. W A są zakazane CB i kamerki. Natomiast takie zakazy obowiązują np. we Francji.


W A nie jest już zakazane CB od bodajże od 2015

Tutaj masz info
lechu9
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 20.08.2013
Wideorejestrator/nawigacja - w drodze do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu9 » 04.08.2017 21:51

Witajcie,
czy w którymś z Państw: Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja jest problem z używaniem wideorejestratora (zarówno chodzi o przepisy samego używania jak i posiadania go przypiętego do przedniej szyby w okolicach lusterka).
Słyszałem że w Czechach jest zabronione posiadanie czegokolwiek na przedniej szybie w polu widzenia kierowców.
Jak to wygląda faktycznie w Czechach i innych państwach w/w?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 04.08.2017 22:12

Jadąc do Chorwacji w lipcu miałem CB i wideorejestrator Mio 618 z bazą fotoradarów jechałem przez Czechy , Austrię , Słowenię przed Austrią zdjąłem wszystko a w Słowenii założyłem spowrotem nikt się nie czepiał
https://nocar.pl/blog/samochodowe-rejes ... abronione/
http://www.cargonews.pl/czy-radia-cb-sa-legalne/
tym się sugerowałem :D ale też słyszałem że w Austrii już można korzystać z CB :papa:
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 04.08.2017 22:36

czesiu1976 napisał(a):Jadąc do Chorwacji w lipcu miałem CB i wideorejestrator Mio 618 z bazą fotoradarów jechałem przez Czechy , Austrię , Słowenię przed Austrią zdjąłem wszystko a w Słowenii założyłem spowrotem nikt się nie czepiał
https://nocar.pl/blog/samochodowe-rejes ... abronione/
http://www.cargonews.pl/czy-radia-cb-sa-legalne/
tym się sugerowałem :D ale też słyszałem że w Austrii już można korzystać z CB :papa:

Jechaliśmy w lipcu przez Czechy Austrie Słowenie i Cro z CB i telefon z nawigacją na przedniej szybie i też bez problemów.
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 05.08.2017 11:06

W Austrii nie można używać videorejestratora, kary wysokie. Navi może być, jedynie w Słowacji, ale tam nie jedziesz nie może być navi na szybie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2017 11:17

1mario_p napisał(a):Navi może być, jedynie w Słowacji, ale tam nie jedziesz nie może być navi na szybie


Kto Tobie powiedział, że nawigacja na szybie na Słowacji być nie może? Słowacki kodeks drogowy owszem mówił, że nawigacja nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy. W 2010 nastąpiła nowelizacja kodeksu:

Za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok musí byť zabezpečený výhľad z miesta vodiča.

Czyli ma nie przeszkadzać kierowcy, nie utrudniać widoczności. Na Słowacji zaś mówią, że to otworzyło policji furtkę do wlepiania mandatów ale w praktyce większość ludzi, którzy dostali za to mandat, to pyskacze.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.08.2017 11:35

Używanie gadżetów w niektórych krajach, może być kosztowne. 8O
Chociaż nie wiem, na ile informacje zawarte w tym artykule są wiarygodne, biorąc pod uwagę chociażby wcześniejsze info (post franki) na temat CB w Austrii.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.08.2017 14:51

tom306 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Jadąc do Chorwacji w lipcu miałem CB i wideorejestrator Mio 618 z bazą fotoradarów jechałem przez Czechy , Austrię , Słowenię przed Austrią zdjąłem wszystko a w Słowenii założyłem spowrotem nikt się nie czepiał
https://nocar.pl/blog/samochodowe-rejes ... abronione/
http://www.cargonews.pl/czy-radia-cb-sa-legalne/
tym się sugerowałem :D ale też słyszałem że w Austrii już można korzystać z CB :papa:

Jechaliśmy w lipcu przez Czechy Austrie Słowenie i Cro z CB i telefon z nawigacją na przedniej szybie i też bez problemów.

może dlatego, że nie było kontroli policyjnej...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.08.2017 14:54

Pääkäyttäjä napisał(a):
1mario_p napisał(a):Navi może być, jedynie w Słowacji, ale tam nie jedziesz nie może być navi na szybie


Kto Tobie powiedział, że nawigacja na szybie na Słowacji być nie może? Słowacki kodeks drogowy owszem mówił, że nawigacja nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy. W 2010 nastąpiła nowelizacja kodeksu:

Za všetkých prevádzkových podmienok a poveternostných podmienok musí byť zabezpečený výhľad z miesta vodiča.

Czyli ma nie przeszkadzać kierowcy, nie utrudniać widoczności. Na Słowacji zaś mówią, że to otworzyło policji furtkę do wlepiania mandatów ale w praktyce większość ludzi, którzy dostali za to mandat, to pyskacze.

zdecydowana większość (jeżeli nie wszyscy) umieszczają nawigację na środku szyby...(środek w pionie i poziomie)...
nie wygodniej w lewym dolnym rogu? (patrząc od środka)...
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 05.08.2017 15:26

Nie wygodniej, wielu nie lubi kabli plączących się przy kierownicy.

Kto się wyżej napisał, są uchwyty na kratkę nawiewu.

Zresztą ludzie nie mają umiaru, navi, kamerki, CB i inny złom w 90% nieprzydatny...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.08.2017 15:29

jeżeli nie umieją schować tego kabla to wcale się im nie dziwię, że się pląta...
moja nawigacja jest nieznacznie powyżej tablicy wskaźników...nic nie zasłania...
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 05.08.2017 16:37

Można umieścić nawigację na słupku. Nie zasłania widoku i kable się nie plączą. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ale myślę że widać o co chodzi.
DSCN5827.JPG

DSCN5828.JPG

DSCN5829.JPG

DSCN5830.JPG

Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone