Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nawigacja kontra mapa papierowa.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 28.07.2016 00:26

Czytam, czytam i nie wierzę. Ludziska jedziecie przez pół Europy i nie zaopatrujecie się w papierowe mapy??? Dla mnie to nie do pomyślenia .... A niespodziewane sytuacje na drodze, awarie sprzętu, konieczności objazdów, zaplanowanych wycieczek, zmiany trasy, itp
Dla mnie to jeden z fajniejszych etapów planowania podróży - biorę mapę, siadam, planuję, oglądam co po drodze, co w pobliżu, co moża by tu jeszcze zobaczyć.
Navi jak to navi kieruje bezdusznie z pkt A do pkt B jak chce, ewentualnie dorzucisz jakieś punkty przelotowe. A to przecież ja mam decydować jak i którędy jadę, a nie Hołek, Tomek czy inna gadzina.
Owszem navi rzecz pomocna szczególnie w miastach, jak chcemy dotrzeć pod konkretny adres, ale na trasie żeby mi zastępowała mapę. A fe ....
Do dziś śmiejemy się z żoną jak byliśmy we Włoszech, zwiedzaliśmy Neapol i wyjeżdżaliśmy z niego już późnym wieczorem, aby dotrzeć do kwatery na wybrzeżu Amalfi. Po całym dniu zwiedzania zawierzyłem nawigacji całkowicie, jak nas wyprowadziła skrótem po ciemnych przedmieściach Neapolu.... Owszem, dzięki temu była okazja zobaczyć lokalne nocne życie neapolitańczyków z przedmieść. Obrazy jak z filmu Gomorra , dosłownie... tam był cały koloryt południa Włoch, także z jego ciemnymi stronami.
Docelowo navi wyprowadziła nas pięknie na właściwą drogę dojazdową, a to co zobaczyliśmy to był taki dodatek extra, czego nie ma w żadnych przewodnikach, kolorowych folderach - taki prezent od navi dla nas :mrgreen:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.07.2016 06:10

Bravo dla mojego poprzednika ! W końcu jakaś sensowna wypowiedź. Wiem że w tym momencie narażam się na forumowy lincz, ale jak czytam o tych wszystkich nawigacjach - sracjach to zastanawiam się czy wszyscy już potracili głowy. Ludzie, czy wy potraficie coś zrobić sami, bez elektroniki ? Czy potraficie myśleć ? Zabrać Wam kilka gadżetów i giniecie we własnym mieście.
Nie jestem przeciwna nowinkom, ale te powinny stanowić tylko dopełnienie tego co najważniejsze. A w tym przypadku najważniejsza jest zwykła, papierowa mapa. Pewna, i jak powiedział tompakosc sprawiająca wiele frajdy już na etapie przygotowywania wyjazdu.
Nawet egzamin na pilota wycieczek zdaje się z papierową mapą, nie ma mowy o wspomaganiu się elektroniką. A to chyba o czymś świadczy.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 28.07.2016 06:42

Mamy 21 wiek... i po to to jest żeby z tego korzystać. Ktoś to wymyślił żeby jak sądzę ułatwić życie a nie je utrudnić. Jak mnie nie raz irytuje jak na cb słychać jak kierowcy pytają o adres w mieście... toż to chyba każdy dzisiaj ma navi chyba w smartfonie???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 07:38

anlama napisał(a):... toż to chyba każdy dzisiaj ma navi chyba w smartfonie???

Mam smartfona, nie mam navi.
Nie wszyscy kierowcy mają smartfony.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.07.2016 09:04

Janusz Bajcer napisał(a):
anlama napisał(a):... toż to chyba każdy dzisiaj ma navi chyba w smartfonie???

Mam smartfona, nie mam navi.
Nie wszyscy kierowcy mają smartfony.


I tak trzymać ! Zawsze można posłużyć się własnym rozumem, szkoda tylko że coraz mniej tych umiejących z niego korzystać. :papa:
freon
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 02.04.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) freon » 28.07.2016 09:33

tompakosc napisał(a):Czytam, czytam i nie wierzę. Ludziska jedziecie przez pół Europy i nie zaopatrujecie się w papierowe mapy??? Dla mnie to nie do pomyślenia .... A niespodziewane sytuacje na drodze, awarie sprzętu, konieczności objazdów, zaplanowanych wycieczek, zmiany trasy, itp
Dla mnie to jeden z fajniejszych etapów planowania podróży - biorę mapę, siadam, planuję, oglądam co po drodze, co w pobliżu, co moża by tu jeszcze zobaczyć.
:mrgreen:



Popieram - Here w komórce ale oczywiście zakupiony świeży i pachnący farbą Samochodowy Atlas Europy:) przynajmniej pilot (żona) będzie miała po drodze coś do roboty:)

Jestem stara harcerska szkoła przetrwania - nigdzie się nie ruszam bez papierowej wersji mapy:)

pozdr
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 28.07.2016 10:56

W smartfonie Automapa, Navigon , dodatkowo w schowku Mio 7500LM z automapą oczywiście :) Kto chce niech jeździ z papierową mapą, ja ten okres mam za sobą i skoro technika idzie do przodu to dlaczego miałbym z tego nie korzystać. Skoro nadal korzystacie z papierowych map to czy nadal jeździcie maluchami ? :mrgreen:
freon
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 02.04.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) freon » 28.07.2016 11:20

Chciałbym pojeździć jeszcze maluchem:) ale ostatniego sprzedałem prawie 18 lat temu:)

Dla mnie frajda jest pooglądać sobie atlas przed podróżą...tak już mam :)

I nie korzystam tylko z papierowych map ale z jednego i drugiego:) taki fun :)

pozdr
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.07.2016 11:23

Grzesiek trafił w samo sedno. Myślę, że nawet nie ma sensu dyskutować o przewadze nawigacji nad zwykłą mapą..
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 28.07.2016 12:23

Nieśmiało pozwolę sobie zwrócić uwagę, że temat brzmi "JAKA nawigacja...", a nie "Co lepsze - nawigacja czy mapa?", więc powyższy spór można uznać za offtop, do tego jałowy.
freon
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 02.04.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) freon » 28.07.2016 12:37

To żaden offtop:)

Popieram używanie HERE ale przy okazji wracam do romantycznych podróży z mapami klasycznymi w ręku:)

W moim mniemaniu nie ma tu żadnego sporu:) wyższości jednego nad drugim:)

pozdr
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 28.07.2016 20:10

Dokładnie... Poza tym taką "papierową" mapę też można przejrzeć w navi czy tel... :mrgreen: i zaplanować wcześniej trasę... zastanowić się... szkoda map typowo papierowych kupować... szkoda drzew 8)
Użytkownik usunięty
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2016 20:37

grzesiek-swidnica napisał(a):W smartfonie Automapa, Navigon , dodatkowo w schowku Mio 7500LM z automapą oczywiście :) Kto chce niech jeździ z papierową mapą, ja ten okres mam za sobą i skoro technika idzie do przodu to dlaczego miałbym z tego nie korzystać. Skoro nadal korzystacie z papierowych map to czy nadal jeździcie maluchami ? :mrgreen:



Rozumiem, że książki papierowe należy też wyrzucić na śmietnik i zastąpić ja audiobookami
Ciekawe tylko, co będzie jak nawigacja padnie na trasie w środku nieznanego miasta, a papierowej mapy nie będzie w aucie :?:
I kierowca wcześniej takiej nie kupił, nie przestudiował i nie wie, gdzie jest i jak ma jechać.
I nagle zmuszony jest robić to, co już zapomniał, czyli myśleć i podejmować decyzję samodzielnie.
To nie jest teoria.
Wystarczy, że roztargniony kierowca zapomni ładować smartfona i ten zaliczy zgon.
Wystarczy, że coś się popsuje i nawigacja straci kontakt z satelitą.


Nie ma żadnej sprzeczności między nawigacją, a papierową mapą. Nowe gadżety i papierowe książki oraz mapy się świetnie uzupełniają.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 29.07.2016 06:37

grzesiek-swidnica napisał(a):W smartfonie Automapa, Navigon , dodatkowo w schowku Mio 7500LM z automapą oczywiście :) Kto chce niech jeździ z papierową mapą, ja ten okres mam za sobą i skoro technika idzie do przodu to dlaczego miałbym z tego nie korzystać. Skoro nadal korzystacie z papierowych map to czy nadal jeździcie maluchami ? :mrgreen:


A ja jestem jeszcze większym tradycjonalistom: biorę ze sobą kompas i lornetkę do obserwacji mchu na okolicznych drzewach. W nocy będę obserwował niebo i Gwiazdę Polarną.
Nie wiem czy nadążę swoim Wartburgiem za twoim Zaporożcem ( masz jakieś usb w Zaporożcu) :D
Pozdro Grzechu :D
freon
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 02.04.2016
Re: Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) freon » 29.07.2016 06:43

dyskusja ta wygląda jak ta nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
Każdy robi jak uważa...

Dla mnie navi do HERE w smartfonie jak i tradycyjna mapa papierowa..za taką samą estymą do nich podchodzę :)
o gustach się nie dyskutuje jak mawiał klasyk.

Ważne aby dojechać do celu:)

pozdr

ja tam jadę trabantem :)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Nawigacja kontra mapa papierowa.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone