Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nawigacja kontra mapa papierowa.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 18.02.2017 10:04

fabio007 napisał(a):Nawigacja jest nieoceniona w dojeździe do konkretnego punktu, natomiast 'planowanie' podróży od-do dla mnie wygodniejsze jest na mapie papierowej, bo 'widzę' całość :) Używam i jednego i drugiego.


Dokładnie tak :-D .
Nie wyobrażam sobie wyjazdu w trasę w nieznanym mi wcześniej kierunku bez uprzedniego starannego przeanalizowania papierowej (lub internetowej) mapy. Nawigacji używam mając już wcześniejsze ogólne pojęcie jak powinna wyglądać trasa. Zbyt wiele razy słyszałem jak może skończyć się jazda z pomocą nawigacji na "ślepo" aby ufać jej w 100%.

Pozdrowienia.;)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.02.2017 11:39

Cze!
Osobiście wydaje mi się że nuda...wielka nuda zaatakowała szanowne grono kolegów, a do wyjazdu jeszcze przynajniej ponad 100 dni. Powyższa dyskusja jest najlepszym tego przykładem, równie dobrze można byłoby rozpatrywać wyższość koła drewnianego nad dzisiejszą oponą gumową, lub np. paleniska/ogniska nad np płytą indukcyjną etc.
Ale że ma być o mapach analogowych i cyfrowych to ja też dorzucę moją opinię.
Nie będzie to odkrycie na miarę Nagrody Nobla w dziedzinie np. Logistyki jeśli powiele opinie Kolegów którzy udzielili się na forum i powiem iż dobrze jest mieć obie rodzaje map, im bardziej dokładne tym lepiej. Dobrze jest jeszcze iż osoba/ a w tym konkretnym przypadku kierowca umie się mapą posługiwać, i to zarówno mapą cyfrową zainstalowaną na jakimś urządzeniu przenośnym, jak i wersją papierową na codzień przechowywaną w np. schowku samochodowym. Do obowiązków każdego organizatora/posiadacza mapy należy również zadbanie aby mapy były aktualne bo w przypadku "W" łatwo będzie znaleźć argument za wyższością mapy papierowej nad cyfrową, a mianowicie taki...
o ile obie są stare i nieaktualne tzn. do d..y, o tyle lepiej jest podcierać tyłek wersją papierową niż cyfrową (czyt.navigacją, smartfonem lub tabletem) :D .
pozdro
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.02.2017 22:23

Dzięki nawigacji można poznać "ciekawe" trasy bo czasami prowadzi nas ona dziwnymi drogami jak również wydaje niezrozumiałe komunikaty.

Rok temu jadąc przez Słowenię w kierunku Węgier (z zaznaczeniem omijania dróg płatnych )w pewnym momencie usłyszałem komunikat
jedź 300 metrów a następnie zawróć
, Zatrzymałem się na poboczu i zaczęliśmy się się zastanawiać co jest grane . Na szczęście wyciągnęliśmy papierową mapę z której wynikało, że chyba jedziemy w dobrym kierunku ( drogi po której poruszaliśmy się na naszej mapie nie było ). Postanowiłem pojechać dalej i za 300m ponownie pojawił się komunikat
zawróć
8O . Okazało się iż jesteśmy na granicy słoweńsko-węgierskiej i po jej przejechaniu nawigacja podawała już prawidłowe komunikaty. Kilka razy kierowała nas też przez jakieś podwórka, drogi gruntowe mimo, że ustawiona była z pominięciem tego rodzaju dróg.

My jadąc zagranicę prócz nawigacji zawsze zabieramy papierową mapę , która wprawdzie nie jest zbyt dokładna bo obejmuje kilka państw ale w razie jakiś wątpliwości zawsze może nam coś pomóc.

Jak widać i jedno jak i drugie się przydaje.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.03.2017 21:15

fly napisał(a):Cze!
Osobiście wydaje mi się że nuda...wielka nuda zaatakowała szanowne grono kolegów, a do wyjazdu jeszcze przynajniej ponad 100 dni. Powyższa dyskusja jest najlepszym tego przykładem, równie dobrze można byłoby rozpatrywać wyższość koła drewnianego nad dzisiejszą oponą gumową, lub np. paleniska/ogniska nad np płytą indukcyjną etc.
Ale że ma być o mapach analogowych i cyfrowych to ja też dorzucę moją opinię.
Nie będzie to odkrycie na miarę Nagrody Nobla w dziedzinie np. Logistyki jeśli powiele opinie Kolegów którzy udzielili się na forum i powiem iż dobrze jest mieć obie rodzaje map, im bardziej dokładne tym lepiej. Dobrze jest jeszcze iż osoba/ a w tym konkretnym przypadku kierowca umie się mapą posługiwać, i to zarówno mapą cyfrową zainstalowaną na jakimś urządzeniu przenośnym, jak i wersją papierową na codzień przechowywaną w np. schowku samochodowym. Do obowiązków każdego organizatora/posiadacza mapy należy również zadbanie aby mapy były aktualne bo w przypadku "W" łatwo będzie znaleźć argument za wyższością mapy papierowej nad cyfrową, a mianowicie taki...
o ile obie są stare i nieaktualne tzn. do d..y, o tyle lepiej jest podcierać tyłek wersją papierową niż cyfrową (czyt.navigacją, smartfonem lub tabletem) :D .
pozdro



Jakże cenna i elokwentna jest ta opinia :)
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 03.03.2017 06:25

Dogłębnie poznać "piękne warunki przyrody" wystarczy w nawigacji ustawić trasę "krótką". Poznamy wtedy leśne ścieżki do tej pory znane tylko grzybiarzom :)
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Nawigacja kontra mapa papierowa. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone