Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Naturyzm? Dlaczego tyle różnych zdań?

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009
Naturyzm? Dlaczego tyle różnych zdań?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 18.03.2010 00:11

a
Ostatnio edytowano 10.04.2014 23:45 przez nosekdomin, łącznie edytowano 1 raz
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 18.03.2010 01:14

bla bla bla
Ostatnio edytowano 20.03.2010 00:22 przez nosekdomin, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2010 07:14

...nie jestem naturystą, temat Twój jest mi obojętny ale chciałbym Ci dać jedną radę jeśli oczywiście można...nie pisz tak dużo o sobie....to duży błąd... 8) życzę wytrwałości i opanowania w temacie... :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 18.03.2010 08:36

Eee... Lubelski, nie przesadzaj.
Facio ma jakąś szczególną potrzebę obnażania się, nie tylko fizycznego, a ty mu tego bronisz?
Fajnie się czyta takie wynurzenia.

Kolego Nosekdominie.
Chcąc taki styl i pogląd promować w naszym zaściankowym, ale jakże kochanym i swojskim, grajdole prowincjonalnoeuropejskim, musisz uwzględnić dwie rzeczy.
1. Poziom tolerancji w naszym kraju (sam sobie zbadaj jaki jest?)
2. W psychologii jest takie określenie jak "skrypty", czyli pewnego rodzaju wzorce (indywidualne i społeczne), na które składa się kilka czynników (w wielkim uproszczeniu: geny, przekaz wychowawczo-obyczajowy rodziców lub opiekunów, własne doświadczenia i wnioski).

Ogólnie pojęty "polski skrypt" nijak nie pasuje do naturyzmu.
My jesteśmy narodem święto-jebliwym, czyli takim, który na zewnątrz jawi się skrajnie pruderyjny, a wewnątrz pielęgnuje wszelkiego sprośne (ale jakże często zupełnie normalne) upodobania i niezrealizowane pragnienia.
Wynikiem tego jest głęboka wewnętrzna frustracja i poczucie winy i wyobcowania, co często jest powodem różnych dewiacji!

Chałupy w Polsce niestety nie mają racji bytu.

Zobacz w Chorwacji, Czarnogórze czy Serbii. Tam panie nie mają takich problemów jak nasze. Gorzej już znacznie jest w Grecji lub Albanii.
Co naród to inne obyczaje w tej kwestii.

Ale z kolei nadmierne przywiązywanie uwagi do kwestii nagości i obnoszenie się z tego rodzaju poglądami wszędzie gdzie się da... hm... to powinno być sygnałem do poważnego wglądu we własną psychikę.
Może przydałaby się jakaś leciutka psychoterapia .. co by nie odczuwać zbyt boleśnie własnej "inności" i wkurzenia na pozostałą, bardziej uległą "skryptom", część społeczeństwa.

pozdro
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.03.2010 09:18

W kwestii naturyzmu nie mam wyrobionego zdania. Wiem jednak, że taki jest. Mnie osobiście naturyzm nie przeszkadza. Nie doświadczyłem osobiście nic złego od naturysty (być może z tego powodu, że nim nie jestem) ale też nie zauważyłem aby naturyści rzucali się w oczy. Mają swoje plaże, nie latają nago wśród innych tekstylnych.
Dla mnie to wystarcza aby być neutralnym.
Zastanawiam się czy ja mógłbym być naturystą. Rozmyślania kończą się na etapie ...... braku odwagi. Jakiś wstydliwy jestem aby nago paradować wśród innych. No cóż, bywa i tak.

Wiem natomiast, że jakby "golasy" zaszły mi za skórę ..... będę ich największym wrogiem. W tej chwili to mam taki stan zawieszenia. Denerwujące ponieważ biorąc na logikę nie ma czego się czepiać ale z kolei jest to zachowanie inne. Przeciętny człek, swoją nagość traktuje w najwyższym stopniu jako rzecz intymną - tutaj, raptem mam do czynienia z innym zachowaniem.
Teraz należałoby dokonać oceny - to naturysta jest bardziej światły czy ja.
Myślę, myślę ..... myślę i nadal nie potrafię ocenić.
Za dużo myślenia a temat dla mnie jest mało istotny. Odpuszczam sobie. Szkoda czasu.

Nosek .... popisałeś sobie (opisałeś się). Widocznie taką miałeś wewnętrzną potrzebę i coś musiało Cię do tego skłonić.
Czy to dobrze czy źle - nie wiem. Nie oceniam.
Ostatnio edytowano 18.03.2010 09:30 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 18.03.2010 09:22

a
Ostatnio edytowano 10.04.2014 23:45 przez nosekdomin, łącznie edytowano 2 razy
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.03.2010 11:02

nosekdomin napisał(a):
woka napisał(a):W kwestii naturyzmu nie mam wyrobionego zdania. Wiem jednak, że taki jest. Mnie osobiście naturyzm nie przeszkadza. Nie doświadczyłem osobiście nic złego od naturysty (być może z tego powodu, że nim nie jestem)


Więc jakim prawem krytykujecie tych którzy są? Oraz dlaczego krytykujecie to w jaki sposób można pozbyć się spaczonych uprzedzeń?
Niech wypowiadają się osoby które wiedzą o co chodzi.


Masz chyba zły dzień, ... coś Cię ugryzło, wachasz się,.. masz watpliwości co do własnej osoby. Wyluzuj..... naturyzm to nie pępek świata.
Ktoś kiedyś napisał ..." jeden lubi(woli) córkę drugi teściową".
Bez tego byłby nudny ten świat.
Czy ja krytykuję. :?: :?: w którym zdaniu. :?:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.03.2010 11:34

W temacie uwazam ze dobrze iz jest tyle roznych zdan. Gdyby kazdy uwazal tak samo poprostu bylo by nudno. Gdy widze moja zone nawet w ubraniu i "mrugnie" do mnie oczkiem to moge dostac "objawow" podniecenia. Gdy widze na plazy tlumy calkiem nagich kobiet, mlodszych i starszych, wezszych i szerszych, pieknych i mniej pieknych to nie przytrafilo mi sie abym pomyslal nawet o "seksie" Wiec w moim mniemaniu naturuzm jest aseksulany ale jak napisalem na poczatku kazdy oczywiscie ma prawo i podstawy myslec inaczej. Nigdy na plazy N nie wiedzialem podnieconego mezczyzny czy "zajetej" pary ale byc moze dobrze selekcjonuje miejsca naszego pobytu bo w necie oczywiscie to i owo mozna wyczytac wiec jak ktos chce znalezc cos "ekstra" to oczywiscie znajdzie. Nasza przygoda zaczela sie ponad 10 lat temu przez przypadek na jednej z piekniejszych Polskich plaz a mianowicie w Rowach. Sprobowalimy, powoli, stopniowo i w kolejne lata bliskosc plazy N byla juz warunkiem koniecznym pojechania w kolejne miejsca. W 2009 na wakacje do cro pojechali z nami znajomi ktorzy z naturyzmem nie mieli nic wspolnego, bylo to dla nich cos dziwnego, niezrozumialego, znajoma przed wyjazdem miala nawet jakies koszmary nocne w tym temacie. Pojechalismy i po 30 minutach na N campie nikt golizny nie zauwazal. Byly to kapitan e wakacje i gdy sie konczyly juz wspolnie planowalismy kolejne i oczywisnie "nagie". Z moich obserwacji wynika ze nagie plaze w Polsce coraz bardziej sie zaludniaja i trend ten moim zdaniem sie utrzyma. To tyle :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2010 11:55

lubelski napisał(a):...nie jestem naturystą, (...)

no chyba źle odczytałeś moją intencję..gdzie w moim poście jest choćby słowo krytyki :?: :?: . Moich wpisów w tych tematach nie uświadczysz, nie moje klimaty więc nie wchodzę i nie piszę byle czego. A mój pierwszy post to była ot..taka cromaniacka rada..i to wszystko..pozdrawiam 8)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 18.03.2010 14:32

Ja też broń Boże cię nie krytykuję, a wręcz popieram.
Może właśnie tacy jak ty będą motywującym czynnikiem do tworzenia nowych "skryptów" narodowych, a przynajmniej do lekkiego poluzowania społecznego w tym temacie.
Osobiście b. lubię, gdy panie rozbierają się na plażach. I toples i naturist i w każdej nagiej postaci każda pani jest fajna (choć nie wszystkie piękne). Do gołych facetów też jakoś nie mam uprzedzeń, boć to wszystko naturalne i pięknej w swej przez Najwyższego stworzonej postaci.
Ale sam nie przepadam za publicznym obnażaniem się, bo jakoś tak mi się złożyło w życiu, że obecność swą i płci przeciwnej w postaci nagiej podświadomie (chyba) mój organizm odczytuje inaczej. W takie ubranej cywilizacji się urodziłem i trudno się mówi...
Gdybym wyrósł gdzieś w Afryce lub w Indii, gdzie cały rok można śmigać na golasa to z pewnością bym inaczej postrzegał nagość.
I nie chcę tego jakoś na siłę zmieniać, bo mi z tym dobrze.
Ale rozumiem potrzeby innych i szanuję je i uważam, że naturyzm powinien być dozwolony wszem i wobec.... np. w Aquaparku też. Jakiż to byłby fajny widok, gdyby te młode panny śmigały choćby toples.. aj waj waj.. bym codziennie śmigał się odstresować takimi widokami..
No, .. pomarzyć sobie można..

Więc Noskudominie trzymam kciuki za naturystów i nudystów!

:sm:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.03.2010 17:24

Dodam coś od siebie z innej strony, byłem na wielu plażach i kempingach naturystycznych cechuje je niesamowita kultura, bezpieczeństwo i uprzejmość przebywających tam ludzi !!! Bedąc zmuszony do rozbicia się na kempingu tekstylnym nigdy nie rozbijam sie obok (niestety) polaków
:(
Ostatnio edytowano 18.03.2010 17:34 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 18.03.2010 17:32

a
Ostatnio edytowano 10.04.2014 23:46 przez nosekdomin, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.03.2010 18:53

nosekdomin napisał(a):
Tak, naturyści mają wyższą niestety kulturę niż niektórzy tekstylni.


Dość odważna teza :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.03.2010 19:45

nosekdomin napisał(a):na wyspie roiło się od plaż naturystów które były ukryte w uroczych zatoczkach.

Czy mógłbyś zdradzić jaka to była grecka wyspa 8O :?:

nosekdomin napisał(a):naturyści mają wyższą niestety kulturę niż niektórzy tekstylni.

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem, tylko nie wiem dlaczego użyłeś słowa "niestety" ? . To po prostu prawda obiektywna :wink: . Dobrze z kolei, że użyłeś słowa "niektórzy" :wink: .
Bywałem na obu rodzajach plaż (w Polsce) i dlatego wiem, że tak po prostu jest.....

Nosek, gratuluję tego tematu i odwagi, serio. Niestety, by zmienić postrzeganie pewnych kwestii w naszym kraju trzeba chyba lat świetlnych, a i to nie jest pewne że tyle czasu wystarczy. W tym temacie jest na razie kulturalnie, ale czytając co działo się w innych, podobnych, już usuniętych, włos na głowie się jeżył 8O . I to też właśnie był dowód na "kulturę" tekstylnych......

nosekdomin napisał(a): ktoś stanowczo to potępia a nigdy nie ściągnął gaci na plaży

To proste...potępia, bo nie ściągnął..... :roll:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.03.2010 09:09

Moja teza:

Jakby naturyzm świadczył o mądrości, inteligencji, o ...( samych pozytywnych rzeczach), co najmniej 80 % ludności tego świata nago by łaziła.

Z tego co mi wiadomo i z tego co się orientuję ...... nago za bardzo nikt nie chodzi. Może mam pecha ale ja ich naprawdę nie widzę.

Wniosek - naturyzm to zachowanie niszowe.
Proszę aby aktywni naturyści mieli świadomość (przyjęli do swej świadomości) że tak jest i znaleźli swoje miejsce w szeregu.

Nadal naturyzm mi nie przeszkadza.
Proszę tylko ( potencjalnie jest taka możliwość) nie pisać, że naturysta to jest TO, a tekstylny to gamoń nad gamonie.
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja

cron
Naturyzm? Dlaczego tyle różnych zdań?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone