Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NASZE POSZUKIWANIA (debiut MWN)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bozenad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozenad » 07.01.2011 22:51

Pochodzę z tej samej miejscowości i razem z Zosią chodziłyśmy do szkoły w Zebrzydowej. :wink:
Moi rodzice urodzili się w Rakowcu. Wprawdzie nie wiele pamietają z tamtych czasów, ale historia Polaków mieszkających w naszej miejscowości zaintrygowała mnie już dawno i dlatego też postanowiłam wraz z rodziną odwiedzić tamte rejony.
Byłam też w miejscowości Czorle koło Prnjavora, gdzie udało nam się odnależć koleżankę z młodych lat mojej teściowej. To już staruszka, ale doskonale pamieta rodzinę tesciowej i śpiewałą nam polską piosenkę, którą nauczyła ją moja teściowa i jej siostra. Łzy leciały same.....
Spotkaliśmy się tam z ogromną serdecznością i zarazem żalem i tęsknotą za tymi którzy wyjechali. Byliśmy tam trzy dni i wiem, że jest potrzeba spotykania się z tymi lużmi i pamiętania o tych którzy tam zostali .....
Jest wielka potrzeba nawiązania kontaktów zwłaszcza po ostatniej wojnie, gdyż wielu Polaków przestało przyjeżdżać w tamte strony. A oni czekają - cały czas czekają. :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.01.2011 10:31

Zosia zna wiele Bożen, więc napisz coś więcej o sobie. Możesz na marek (at) csg.com.pl

Ciekaw jestem....
Bozenad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozenad » 09.01.2011 15:18

Marku Bożen w Zebrzydowej było nie wiele.
Moje nazwisko Puzio. Koniecznie pozdrów Zosieńkę :) !!!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 09.01.2011 17:22

Wszystko jasne! Zosia dziękuje i pozdrawia także. Kto wie czy nie zdarzy się nam spotkać TAM jeśli tu jest to prawie niemożliwe; chyba że na kolejnym spotkaniu we Wrocławiu? Jak Slapol się postara może to być niebawem...
Bozenad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozenad » 09.01.2011 20:53

No to czekam :D
YhmYhm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) YhmYhm » 13.05.2011 22:31

[quote="sierzant"]Witam!!!!!!
Bardzo zaciekawiły mnie Wasze poszukiwania, osobiście chciałbym przeżyć coś takiego, nawiasem mówiąc to byliście bardzo blisko gdzie mieszkali moji dziadkowie( jedni mieszkali w Nowym Martyńcu dródzy dziadkowie mieszkali w Gumiera) gmina Prniawor, dziś mieszkają Ocice i Gościszów gm. Bolesławiec jak większość ludzi którzy przyjechali z tamtąd. :D


A to bardzo ciekawe ja w Ocicach i Gościszowie mam rodzinę. Jeden z moich dziadków pochodził z Sierdziewic a pradziadek także z Gumiery. Zgadzam się, że większość ludzi z tych okolic to emigranci z dawnej Jugosławii :) Gdybym nie znalazła aktów urodzenia i innych podobnych kwitków to prawdopodobnie do dziś bym o niczym nie wiedziała
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.05.2011 22:57

A jak się nazywali ci z Sierdziewic; może teściowa zna to lub te nazwiska?
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 14.05.2011 00:43

Witam :D
Wstawiam wodę na kolejną herbatkę i zasiadam do czytania :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2011 00:47

Muliness napisał(a):Witam :D
Wstawiam wodę na kolejną herbatkę i zasiadam do czytania :)

Drinka se zrób Muliness, nie truj się herbatą...ja tez Marka (MWN) poczytam... :wink: :lol:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 14.05.2011 02:26

slapol napisał(a):
Muliness napisał(a):Witam :D
Wstawiam wodę na kolejną herbatkę i zasiadam do czytania :)

Drinka se zrób Muliness, nie truj się herbatą...ja tez Marka (MWN) poczytam... :wink: :lol:


Wypiłam trzy;) herbatki nie widziałam , że czytamy razem;)

MWN
Gratuluję debiutu dla mnie Twoja relacja to mistrzostwo .
Mam podobne odczucia jesli chodzi o Jeziora Plitvickie ja miałam to nieszczęście , że widziałam je w sierpniu przy całym swym uroku ...ciszy i spokoju nie było wcale , tuptałam krok za krokiem między jedną wycieczką z przodu a drugą zaraz za mną .

Opis tych wypraw to prawdziwa bezcenna pamiątka dzięki i Pozdrawiam;)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.05.2011 09:14

Wyjeżdżam dokładnie za 2 tygodnie; odwiedzę sąsiada, pojadę do Beogradu, dopiero potem nad Jadran. Wracam z końcem czerwca. Chyba, że usłyszę coś nowego w Parzycach za tydzień...
Ulischka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ulischka » 28.08.2012 14:27

Zapraszam do współtworzenia strony http://www.powrotdokorzeni.jimdo.com

Pozdrawiam :papa:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 20:53

Przeczytałem wszystko! Super, polecam wszystkim zafascynowanym tamtymi czasami. "Mój" sąsiad, Dragan, niestety w tym roku umarł. Nie będzie kogo odwiedzać w Bośni (o, pardon - Republice Srpskiej). Uli polecam jeszcze "dalszy ciąg" - chorwacja-serbia-bosnia-i-hercegowina-nasze-poszukiwania-2-t35012.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2013 00:13

Zgodnie z Twoją sugestia ja również poszukałam. Nie dość, że relacja mnie zaciekawiła to i pytanie z wątku "muzyka chorwacka" się wyjaśniło. Miłe wspomnienia z 2007 roku łączysz z zasłyszaną wówczas muzyką. Teraz już rozumiem. :D
Bardzo mi się spodobało określenie "miejsce na czasy ostateczne" szkoda tylko, że nie ma już kogo w nim odwiedzać.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 07.07.2013 10:22

nie tak dokładnie, ale co tam - niedziela trzeba świętować!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NASZE POSZUKIWANIA (debiut MWN) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone