Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pontony i silniki...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 03.10.2011 14:11

IE38 waży wg producenta 48kg czyli dla mnie samodzielne wrzucenie na dach jest nie do wykonania (z żoną też nie). Ale to już przeszłość, nie ma pontonu, nie ma platformy, ostał się ino ... hak w samochodzie, na który w przyszłym roku trzeba będzie coś zaczepić! :D

pzdr
Jacek
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 03.10.2011 19:40

Infob dzięki za foto platformy... ja niestety jestem skazany w przyszłym sezonie na box i platformę :) mam boxa Thule dynamic 800 który jest rewelacjnie cichy ale też jest mało pakowny ze względu na swoją małą wysokość...w tym boxie woziłem johnsona 8km (28kg) i parę innych gratów, a w bagażniku ponton i reszta ciuchów i gratów. Teraz Honda 15Km będzie musiała wylądować w bagazniku, ponton na platformie a graty w boxie :)
Obrazek
Obrazek
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 05.10.2011 14:37

Większość z Was pewno zna to zdjęcie 8O


Obrazek

Ponton (Honda T32IE w pokrowcu) i box z osprzętem (miękki Thule Ranger 90) na dach, silnik i inne "bambetle" do bagażnika .
Prędkość podróżna 130 km/h (powyżej - GŁOŚNO , ale się da............ 8) )

Takie auto jest dobre dla max. trzech osób (można wykorzystać połowę tylnej kanapy). Jadąc na wakacje z większą załogą trzeba mieć coś większego (np. jakieś combi :wink: )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2011 09:55

mottom napisał(a):Większość z Was pewno zna to zdjęcie :lol:

Ponton (Honda T32IE w pokrowcu) i box z osprzętem (miękki Thule Ranger 90) na dach, silnik i inne "bambetle" do bagażnika .
Prędkość podróżna 130 km/h (powyżej - GŁOŚNO , ale się da............ 8) )

Takie auto jest dobre dla max. trzech osób (można wykorzystać połowę tylnej kanapy). Jadąc na wakacje z większą załogą trzeba mieć coś większego (np. jakieś combi :wink: )


W kombi też cieniutko :oops: (przynajmniej w Oktavi kombi).
Pozdrawiam.

Ps. mottom w nastepne wakacje wyjazd do cro...?
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 06.10.2011 11:30

smoki3 napisał(a): (przynajmniej w Oktavi kombi).

Nie strasz 8) 8O - niedawno kupiłem taką Skodzinę :oops: i na razie miejsca wystarcza (chociaż po zapakowaniu pontonu i silnika szału nie ma :( )

smoki3 napisał(a):Ps. mottom w następne wakacje wyjazd do cro...?

Ja bym chciał BAAARDZO, ale to jednak trochę daleko z malutkim dzieciaczkiem :oops: :cry: (cały czas testuję - jak mała znosi dłuższą podróż - raczej kiepsko :? )

W tym roku byliśmy (wszyscy :P ) z pontonem nad jeziorem (niedaleko moich rodziców w Wielkopolsce) - musiało wystarczyć :oops:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.10.2011 12:09

mottom napisał(a):
smoki3 napisał(a): (przynajmniej w Oktavi kombi).

Nie strasz 8) 8O - niedawno kupiłem taką Skodzinę :oops: i na razie miejsca wystarcza (chociaż po zapakowaniu pontonu i silnika szału nie ma :( )


Nie ma co straszyć, ale że tak zapytam - zbiornik paliwa, liny, kamizelki to gdzie dasz :wink: Ja do Astry 2 dokupiłem box 600 l bo 320 był za mały :)

mottom napisał(a):
smoki3 napisał(a):Ps. mottom w następne wakacje wyjazd do cro...?

Ja bym chciał BAAARDZO, ale to jednak trochę daleko z malutkim dzieciaczkiem :oops: :cry: (cały czas testuję - jak mała znosi dłuższą podróż - raczej kiepsko :? )

W tym roku byliśmy (wszyscy :P ) z pontonem nad jeziorem (niedaleko moich rodziców w Wielkopolsce) - musiało wystarczyć :oops:


A próbowałeś jechać nocą? Ja tym co już odchowali ten sposób odradzam, bo człowiek z natury jest zwierzęciem dziennym, ale jak mus to mus. Ruszałem z domu wieczorem koło 18 i nie później niż na śniadanie byłem nad Adriatykiem z przerwą na drzemkę dla mnie i na rozruszanie się młodej z mamą po parkingu.

Duuuużo pieluszek, smok i nawet szczęśliwa była :)

Obrazek
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 06.10.2011 13:15

Rysio napisał(a):Nie ma co straszyć, ale że tak zapytam - zbiornik paliwa, liny, kamizelki to gdzie dasz :wink: Ja do Astry 2 dokupiłem box 600 l bo 320 był za mały :)


Na dachu pozostaje bez zmian :) - ponton (położony dla stabilności na ławeczkach od pontonu) + osprzęt (zbiornik, kamizelki, liny, odbojki, gaśnica itp) w boxie.

Kombi (miejsce od linii okien w górę) jest mi potrzebne do zabrania tych rzeczy, które w astrze jechały na tylnym siedzeniu obok syna + rzeczy małej :)

W sumie Octavia nawet do roletki ma w bagażniku więcej miejsca niż Astra III sedan (605 vs 470 litrów)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2011 14:56

Kiedyś tak Oktavią jeździłem :lol:


Obrazek
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 06.10.2011 22:42

...abstrahując od tematu. Jaką odległośc pokonaliście jednorazowo na swoich pontonach??? U mnie to było ok 10km wzdłuż wybrzeża w jedną stronę z plażowaniem. Na dłuższy wypad nie odważyłem się ze względu na tylko 8 KM a także z niechęci załogantów. :lol: teraz już w garażu czeka 15 Km....no i sobie tak rozmyślam :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2011 07:16

kaz344 napisał(a):...abstrahując od tematu. Jaką odległośc pokonaliście jednorazowo na swoich pontonach??? U mnie to było ok 10km wzdłuż wybrzeża w jedną stronę z plażowaniem. Na dłuższy wypad nie odważyłem się ze względu na tylko 8 KM a także z niechęci załogantów. :lol: teraz już w garażu czeka 15 Km....no i sobie tak rozmyślam :roll:


Planując wypad pontonem (a zdaje się, że mamy podobne zestawy) odległość ma duże znaczenie ALE nie rozstrzygające :!: Problemem w tak małej jednostce jest paliwo, a konkretnie jego ilość. Będąc w tym roku w Tisno nie odważyłem się popłynąć na Kornati właśnie ze względu na ilość paliwa jakie mogłem zabrać, czyli 22 + 10 = 32 litry. Liczyłem najgorszy scenariusz spalania do mojego silnika czyli 5 litrów na godzinę przy silnym prądzie i niekorzystnym wietrze.

Płynąc kilka godzin znajduję plażę dogodną do lądowania, sprawdzam ile zostało mi paliwa na powrót, ile płynąłem czasu do lądowania i wtedy podejmuję decyzje co robić dalej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.10.2011 07:55

Zasada prosta.
1/3 tam, 1/3 na powrót, 1/3 REZERWA NA NIEPRZEWIDZIANE.
Zakładam, że nie ma stacji paliw po drodze.
TO Ci raczej nie grozi, płynąc np. z Primostenu do Zadaru... :wink:
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 07.10.2011 08:28

...nie znam tych wysepek wokół których pływacie. Ja "żegluję" na Visie, tam kusi mnie popłynąć na wyspę Bisevo.....ale to po prostej z 6km i wokół pełne morze, no i papiery mam do 2 mil. (bush 360, honda 15KM)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.10.2011 08:35

kaz344 napisał(a):...abstrahując od tematu. Jaką odległośc pokonaliście jednorazowo na swoich pontonach??? U mnie to było ok 10km wzdłuż wybrzeża w jedną stronę z plażowaniem. Na dłuższy wypad nie odważyłem się ze względu na tylko 8 KM a także z niechęci załogantów. :lol: teraz już w garażu czeka 15 Km....no i sobie tak rozmyślam :roll:


Jednorazowo bez zatrzymywanki - paski zalew dookoła z podpłynięciem do Karlobagu - razem jakieś 55 km, ot tak przed śniadaniem, nie miałem co robić bo dziewczyny spały a na Jadranie lustro było :lol: Wypłynąłem parę minut przed 7 rano a o 9 już siedziałem na tarasie z kupionymi po trasie bułkami :D

Edit. Kaz na moje oko Vis - Bisevo to około 5 km, więc o papiery bym się nie martwił, bo nie sądzę żeby z miarką policja pływała. Bardziej o zmianę pogody, ale jeśli będziesz miał co do niej pewność i lustro na Jadranie to ten kawałek dla Twojego zestawu to kwestia odkręcenia manetki na parę minut.

Pozostaje oczywiście ryzyko awarii silnika i pagajowania, ale u gospodarza u którego byłem w tym roku dostałem zapewnienie, że w razie awarii mam mu tylko podać w którym miejscu na terenie Pagu jestem i albo on albo ktoś z jego kolegów do 15 minut przybędzie mi z pomocą. Całe szczęście nie musiałem tych zapewnień sprawdzać :)
Ostatnio edytowano 07.10.2011 08:51 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 07.10.2011 08:44

,,,wow :lol: no ale jak daleko wypłynąłeś od brzegu w morze
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.10.2011 09:01

kaz344 napisał(a):,,,wow :lol: no ale jak daleko wypłynąłeś od brzegu w morze


Między vratami a Karlobagiem jest 5 km, ale realnie nie jesteś dalej od brzegu niż 1,5 km. Dalej od brzegu byłem jeszcze z 6-cio konnym Tohatsu. Trasa Zivogosce - kamp Mlaska na Hvarze. Trochę miałem cykora, ale jako że też sam płynąłem, to stwierdziłem, że nawet jakby tajfun przyszedł to w jakiś brzeg trafię :D In plus było to że tam płynąłem pod wiatr więc teoretycznie trudniej. Rzeczywiście powrót był łatwiejszy pomimo wyższej fali :)

Edit. Tak na marginesie to my w ogóle cieńkie bolki na wodzie jesteśmy. Gospodarz u którego w tym roku byliśmy w Metajnie opowiadał mi jak to płynął używaną łódką, którą dopiero co kupił w Opatiji. Na moje oko to tak letko licząc jakieś 130 km. Łódka ze 400 kilo jak drut a na pawęży 4 konny Tohatsu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone