Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pontony i silniki...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2010 12:10

approjekt napisał(a):...koledzy a co z rejestracją czy winietą w chorwacji. Coraz bardziej skłaniam sie ku dwusuwowowi ( bo mam mały ponton 320 ) a silniki te są generalnie lżejsze ale z tego co wiem mocno zanieczyszczają środowisko. Nie ma problemu z ich stosowaniem jeśli chodzi o przepisy środowiskowe w Chorwacji?


Żadnych problemów. :lol: Możesz mi wierzyć, mam dwusuwa z 2006 roku, jego praca i spaliny nie różnią sie niczym od czterosuw. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim oleju do paliwa oraz dawkowaniu.

pozdrawiam.

smoki3
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 07.10.2010 13:08

approjekt napisał(a):mocno zanieczyszczają środowisko

Słowo "mocno" jest trochę za mocne :)
Myślę, że jeszcze bardzo dużo wody wyparuje z Jadranu, zanim ktokolwiek wprowadzi zakaz używania tego typu napędu.
Założę się, że moja dwusuwowa yamaha mniej szkodzi środowisku niż jakieś wynalazki w stylu "chińskich" czterosuwowych podróbek.
Pozdrawiam
Tomek
approjekt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) approjekt » 07.10.2010 18:29

No to mnie pocieszyliście. Dzieki serdeczne
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 08.10.2010 18:59

cześć smoki3, może trochę nie na temat ale widziałem autko z rejestracją
"3smoki" - ciekawe co ???
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2010 21:50

bogdan63 napisał(a):cześć smoki3, może trochę nie na temat ale widziałem autko z rejestracją
"3smoki" - ciekawe co ???
pozdrawiam


Nie moje :cry: :cry: :cry: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....................
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.05.2011 09:03

temat trochę przycichł ale mam pytanie w podobnej tematyce to go odświerze

czy w chorwacji są jakieś obostrzenia co do silników dwusuwowych?

coś słyszałem że w niektórych krajach takowe już są zabronione podobno ?

kupiłem na wiosnę "potwora" :D 12KM i tak kombinuję żeby go zabrać na małą wycieczkę w tym roku z pontonem promarine 320 będzie latał w powietrzu .....
narazie lata tylko po bałtyku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2011 09:10

scood74 napisał(a):czy w chorwacji są jakieś obostrzenia co do silników dwusuwowych?



Możesz pływać.

Zakaz obowiązuje sprzedaży nowych dwusuwów w UE. :evil:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 10.05.2011 10:59

smoki3 napisał(a):
scood74 napisał(a):czy w chorwacji są jakieś obostrzenia co do silników dwusuwowych?



Możesz pływać.

Zakaz obowiązuje sprzedaży nowych dwusuwów w UE. :evil:


ciekawe bo kolega kupił właśnie co prawda z stanów nowiutkiego EVINRUDE 25 KM który jest 2 suwowy , super ekologiczny, spełniający wszystkie nomy , podobno nawet bardziej niż 4 suwy?
i do tego jest oferowany na rynku europejskim oczywiście
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2011 19:19

scood74 napisał(a):
smoki3 napisał(a):
scood74 napisał(a):czy w chorwacji są jakieś obostrzenia co do silników dwusuwowych?



Możesz pływać.

Zakaz obowiązuje sprzedaży nowych dwusuwów w UE. :evil:


ciekawe bo kolega kupił właśnie co prawda z stanów nowiutkiego EVINRUDE 25 KM który jest 2 suwowy , super ekologiczny, spełniający wszystkie nomy , podobno nawet bardziej niż 4 suwy?
i do tego jest oferowany na rynku europejskim oczywiście



Wiem, że ciekawe :lol: 2-suwy mogą być sprzewawane tylko do sportów motorowodnych 8O .

Tym bardziej, że np STIHL w sprzęcie do cięcia ogród-las stosuje silniki 2-suwowe spełniające normy ekologiczne (zresztą bardzo fajna praca silników pdobna odgłosem pracy do starego Junaka).
Cezario_x
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezario_x » 10.05.2011 23:38

ciekawe bo kolega kupił właśnie co prawda z stanów nowiutkiego EVINRUDE 25 KM który jest 2 suwowy , super ekologiczny, spełniający wszystkie nomy , podobno nawet bardziej niż 4 suwy?
i do tego jest oferowany na rynku europejskim oczywiście[/quote]

Najnowsze 2 suwy są bardziej ekologiczne od 4 suwów. Niestety są również droższe. :(
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 11.05.2011 04:35

wczytałem się w temat i seria silnikó Evinrude E-TEC która jest aktualnie hitem na rynku jest właśnie 2 suwowa z elektronicznym wtryskiem paliwa

ciekawa sprawa
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 18.05.2011 15:10

Witam

Dwusuwy są dużo lżejsze od 4 i mają lepszy moment. Ja ma evinruda i nie narzekam.

Bartek
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 19.05.2011 09:39

bartek-ania napisał(a):Witam

Dwusuwy są dużo lżejsze od 4 i mają lepszy moment. Ja ma evinruda i nie narzekam.

Bartek



zgadzam sie w całej rozciągłości z jednym zastrzeżeniem

2 suwy są lepsze pod warunkiem że zapalą :D
niestety często dostępne w polsce silniki są mówiąc delikatnie mocno wyeksplatowane i standardowym problemem jaki miałem z silnikami jakie urzywałem były problemy z rozruchem i to nie tylko z "ruskami" ale jonsony evinrude i ostatnio z yamaha też były problemy

a nowe sami wiecie ile kosztuja
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.06.2011 10:23

Z moją Yamą nie miałem najmniejszego problemu. Pali od pierwszego strzału za każdym razem. Wczoraj robiłem testy na Poraju. Pływa też całkiem przyzwoicie :D

- filmik średnio udany bo za cholerę nic na wyświetlaczu nie było widać, ale cos tam jest.
mondekf
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondekf » 06.06.2011 11:49

Rysio napisał(a):Z moją Yamą nie miałem najmniejszego problemu. Pali od pierwszego strzału za każdym razem. Wczoraj robiłem testy na Poraju. Pływa też całkiem przyzwoicie :D

- filmik średnio udany bo za cholerę nic na wyświetlaczu nie było widać, ale cos tam jest.


Rysiu, super atak na głębiny. :hut: :lol:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone